Obecny czas: Wto, 16.04.2024, 7:21




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 3 posty(ów) ] 
Sprzedawanie auta bez obecności właściciela 
Autor Wiadomość

Postów: 1
Post Sprzedawanie auta bez obecnoĹ›ci wĹ‚aĹ›ciciela
Jest to mój pierwszy post na forum, więc serdecznie wszystkich witam :)

Moja sytuacja wygląda następująco: potrzebuję pilnie sprzedać auto, którego użytkownikiem jestem tak naprawdę ja sam, ale zarejestrowany jest on na moją mamę, która mieszka obecnie za granicą i do Polski prędko nie przyjedzie. Pytałem się kilku osób, czy nieobecność prawnego właściciela podczas całego procesu sprzedaży samochodu może w czymś przeszkodzić - nikt "nie wie, ale obawia się, że tak". Czy jest możliwość, żeby to załatwić całkowicie bez jej obecności (jakieś upoważnienie, specjalny rodzaj umowy, sam nie wiem)? Sprawa jest pilna. Dzięki i pozdrawiam.


Ostatnio edytowany przez Hululumka, Pon, 19.04.2010, 16:20, edytowano w sumie 1 raz

Czw, 11.06.2009, 11:50
Profil
Moderator
Awatar użytkownika

Postów: 8971
Miejscowość: ignorant motoryzacji
Samochód: hiszpański szajs
Post Re: Sprzedawanie auta bez obecnoĹ›ci wĹ‚aĹ›ciciela
ja kiedyś kupowałem auto od gościa, który był współwłaścicielem auta razem ze swoją matką, która była poza granicami kraju, miał jednak jej pisemne odręczne upoważnienie z jej podpisem ... czy prawdziwe to nie wiem ale bez problemu zarejestrowałem a on wyrejestrował fure ....

_________________
instalacje elektryczne bielsko-biała Czysciwo Bielsko pralnia dywanów puławy Domy Mieszkalne Pościel dla dzieci fan alfa romeo na wieki Moderator też człowiek - nabija posty i trolluje i ch*j


Śro, 17.06.2009, 11:56
Profil
Moderator
Awatar użytkownika

Postów: 24507
Post Re: Sprzedawanie auta bez obecnoĹ›ci wĹ‚aĹ›ciciela
Nom, przydało by się upoważnienie, zawsze to lepiej wygląda, chociaż patrząc realnie to można się podpisać za tą osobę, bo w normalnych sytuacjach nikt nie będzie tego dociekał. U mnie na umowie sprzedaży wujas się za mnie podpisywał, bo musiałem mieć szybko umowę, żeby w PZU wypowiedzieć umowę, a że mieszka ponad 400 km ode mnie, to obecność osobista w gre nie wchodziła.

_________________
| pajacyk.plpolskieserce.pl | Kliknij raz dziennie. Codziennie.


Śro, 17.06.2009, 13:37
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 3 posty(ów) ] 


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
 cron

Wszelkie sugestie, opinie i uwagi proszę kierować na adres: administrator(at)samochodyswiata(dot)pl

Powered by phpBB3 © 2003-2018