Obecny czas: Pią, 29.03.2024, 8:09




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 4 posty(ów) ] 
Ubezpieczenie OC 
Autor Wiadomość
Awatar użytkownika

Postów: 4465
Post Ubezpieczenie OC
Chciałbym zarejestrować dopiero co kupiony samochód na tatę, a siebie zrobić współwłaścicielem, pewnie już wiecie, że chodzi mi o zniżki. Właśnie dlatego mam pytanie, załóżmy, że tak jest i ja spowoduję jakąś stłuczkę, co wtedy ze zniżkami? czy odbierane są wszystkie, czy tylko ileś procent i od czego to zależy?

_________________
"Proste są dla szybkich samochodów, zakręty dla szybkich kierowców..."


Wto, 20.04.2010, 23:23
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 3267
Miejscowość: Rumia
Samochód: Reno TCe 200
Post Re: Ubezpieczenie OC
Z tego co pamiętam, zawsze odbierane jest 10%.
P.S. Jak ojciec ma 60% zniżek - polecam Ci Allianz Direct (jeśli masz mniej niż 25 lat - w Allianz nie biorą pod uwagę wieku współwłaściciela)

_________________
Pozdrawiam, PiasQ


Wto, 20.04.2010, 23:44
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 4465
Post Re: Ubezpieczenie OC
Dzięki za odpowiedz, a co w przypadku gdy samochód ma zapłacone ubezpieczenie przez poprzedniego właściciela do grudnia? Normalnie mogę na nim jeździć?

_________________
"Proste są dla szybkich samochodów, zakręty dla szybkich kierowców..."


Śro, 21.04.2010, 0:01
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 3267
Miejscowość: Rumia
Samochód: Reno TCe 200
Post Re: Ubezpieczenie OC
Jak najbardziej możesz. Ubezpieczalnia powinna przysłać Ci pismo o zmianie właściciela pojazdu i ewentualnej różnicy w kwocie ubezpieczenia (dopłata). Najważniejsze, żebyś po przerejestrowaniu auta pojechał z dokumentami do ubezpieczalni, żeby Ci zmienili dane auta w polisie. Przy okazji możesz ich zapytać o przeliczenie składki, ale raczej bym na to nie naciskał. Mi przysłali aneks dotyczący zmiany właściciela auta i informujący o dopłacie = 0 zł. Zdziwiło mnie to, bo powinienem mieć zwyżkę w ubezpieczalni poprzedniego właściciela. Jak poszedłem po przerejestrowaniu zmienić dane auta na polisie, miła Pani stwierdziła, że powinienem mieć zniżkę i mam się udać do głównej siedziby, gdzie mi przeliczą składkę i sobie dopłacę :P ... no ale jak wyszedłem, to pomyślałem - "no tak, mam aneks, który mi przesłali, w dodatku ze zmienionymi już danymi auta, no i podpisany przez ubezpieczalnię - du*a nie będę się narzucał, żeby mieć dopłatę" :D ... no i pod koniec umowy poszedłem wypowiedzieć u nich umowę OC ... nie robili problemów, a dopłaty żadnej nie miałem :D ...

_________________
Pozdrawiam, PiasQ


Śro, 21.04.2010, 0:35
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 4 posty(ów) ] 


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 7 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
 cron

Wszelkie sugestie, opinie i uwagi proszę kierować na adres: administrator(at)samochodyswiata(dot)pl

Powered by phpBB3 © 2003-2018