Rozwiązywanie problemów dotyczących przepisów ruchu, obowiązującego prawa, ubezpieczeń i techniki jazdy
Wyślij odpowiedź

sprzedaz auta przed przerejestrowaniem

Pon, 17.05.2010, 12:41

Witam,
Kupiłam wczoraj auto. Nie mogła jechać ze mną matka dlatego kupiłam je na siebie.
Problem polega na tym, ĹĽe matka ma zniĹĽki na OC a ja nie i do tego mam 20lat.
Chcę by matka zapisała auto na siebie i mnie dopisała jako współwłaściciela, po to aby były jej zniżki, bo przeczytałam, że jeśli ja będę w dowodzie rejestracyjnym na pierwszej stronie a matka współwłaścicielem to nie będzie zniżek. Jak mam to zrobić?

Re: sprzedaz auta przed przerejestrowaniem

Śro, 19.05.2010, 10:06

Możesz zarejestrować auto, potem masz chyba do miesiąca to stare ubezpieczenie z auta. W tym czasie spisujesz w skarbówce umowę darowizny połowy auta (nie wiem jak to się tam nazywa, sympatyczna i nieopryskliwa pani w urzędzie na pewno Ci pomoże :)). No a potem do ubezpieczyciela.
Nie wydaje mi się, żeby było coś takiego, że jak Ty jesteś na pierwszej stronie a matka nie, to nie będziesz miała zniżek. Najlepiej idź do ubezpieczyciela i się zapytaj

Re: sprzedaz auta przed przerejestrowaniem

Czw, 20.05.2010, 22:29

esiek504 napisał(a):potem masz chyba do miesiÄ…ca to stare ubezpieczenie z auta.

Nieprawda - ubezpieczenie przechodzi z poprzedniego właściciela na obecnego i póki nie zrobisz wypowiedzenia to będziesz płacił.

Re: sprzedaz auta przed przerejestrowaniem

Sob, 22.05.2010, 10:07

oj, ale jeżeli osoba jest młoda, to doliczą jej horrendalną dopłatę za auto. Ja tak miałem przynajmniej, do miesiąca miałem za darmo a gdybym chciał zostać z tamtym ubezpieczeniem, to musiałbym słono dopłacić
Wyślij odpowiedź