Obecny czas: Pią, 29.03.2024, 8:07




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 7 posty(ów) ] 
Ubezpieczenie NW 
Autor Wiadomość
Awatar użytkownika

Postów: 4465
Post Ubezpieczenie NW
W poniedziałek miałem wypadek, jechaliśmy ze znajomymi na uczelnie, ja jako pasażer, zderzyliśmy się czołowo z innym samochodem, karetki, policja, straż, pomijam już całe okoliczności zdarzenia. Zostaliśmy przewiezieni do szpitala, po prześwietleniach okazało się, że mam tylko uraz ręki, tzn: dłoń, nie jest w niej nic złamane, ale jest mocno stłuczona, bardzo spuchnięta i nie mogę utrzymać w niej kubka z kawą, ogólnie jestem obolały, bolą mnie żebra i szyja. Pytanie, czy w takiej sytuacji jest sens dochodzenia odszkodowania z NW właściciela samochodu? Jeśli w ogóle, to na co mogę liczyć, jakie są szanse i czy jest to skomplikowana?

Będę wdzięczny za odpowiedz, a dodam tylko, że warto zapinać pasy, dobrze jest mieć w samochodzie poduszki powietrzne, bo jakbyśmy tego nie mieli, mogło być po nas.

_________________
"Proste są dla szybkich samochodów, zakręty dla szybkich kierowców..."


Śro, 02.06.2010, 8:31
Profil
Moderator
Awatar użytkownika

Postów: 24507
Post Re: Ubezpieczenie NW
Rozumiem, że sprawcą był kolega z którym jechałeś? Jeżeli ma NW opłacone i był sprawcą kolizji to odszkodowanie nie powinno być skomplikowane w uzyskaniu, jednak w przypadku takiego urazu będą to groszowe sprawy.

_________________
| pajacyk.plpolskieserce.pl | Kliknij raz dziennie. Codziennie.


Śro, 02.06.2010, 11:45
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 4465
Post Re: Ubezpieczenie NW
No niestety tak, wypadek był z naszej winy, dokładnie tak samo myślę, że będą to nieznaczne sumy i z powodu braku czasu, żeby się tym zająć chyba odpuszczę.
Dodam tylko, że moim zdaniem miejsce w którym doszło do wypadku było źle oznakowane, co bezpośrednio przyczyniło się do zdarzenia. Wzmianka o wypadku na stronie miasta na terenie którego do niego doszło:
http://www.zory24.pl/artykul/czolowka-n ... ,2685.html

_________________
"Proste są dla szybkich samochodów, zakręty dla szybkich kierowców..."


Śro, 02.06.2010, 12:45
Profil
Moderator
Awatar użytkownika

Postów: 24507
Post Re: Ubezpieczenie NW
Ja u siebie orientowałem się przy wykupie NW jakiej wysokości będzie to zabezpieczenie i np. w przypadku złamania ręki przez pasażera wychodziła kwota rzędu 300 zł.

_________________
| pajacyk.plpolskieserce.pl | Kliknij raz dziennie. Codziennie.


Śro, 02.06.2010, 12:47
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 7383
Miejscowość: Warszawa
Post Re: Ubezpieczenie NW
nasuwa się pytanie czy ubezpieczyciel sprawdzi prędkość przy jakiej doszło do zdarzenia i jaki to bedzie miało wpływ na odszkodowanie ?

_________________
no i jest!
Solidarni z Ukrainą


Czw, 03.06.2010, 19:19
Profil
Moderator
Awatar użytkownika

Postów: 24507
Post Re: Ubezpieczenie NW
Nie sprawdzi, bo i jak a przede wszystkim po co? NW jest od tego, by chronić pasażerów w pojeździe sprawcy.

_________________
| pajacyk.plpolskieserce.pl | Kliknij raz dziennie. Codziennie.


Czw, 03.06.2010, 19:33
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 165
Miejscowość: Katowice / Czestochowa
Samochód: Pandaren / Scierka
Post Re: Ubezpieczenie NW
kulikowski napisał(a):
nasuwa się pytanie czy ubezpieczyciel sprawdzi prędkość przy jakiej doszło do zdarzenia i jaki to bedzie miało wpływ na odszkodowanie ?


nie ma to wplywu na odszkodowanie.




Poczytajcie sobie komentarze :D Stereotypy byly i beda :D Golfiarz zapierdalac 100km/h nie moze, ale jakby to byla fiesta 110km/h to ciekawy czy by obwiniali festyniarzy' ?... ;p


Nie, 13.06.2010, 20:25
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 7 posty(ów) ] 


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 9 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
 cron

Wszelkie sugestie, opinie i uwagi proszę kierować na adres: administrator(at)samochodyswiata(dot)pl

Powered by phpBB3 © 2003-2018