Obecny czas: Pią, 19.04.2024, 22:11




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1 post ] 
Samochód ze Szwajcarii, brak odprawy granicznej i inne probl 
Autor Wiadomość

Postów: 1
Post SamochĂłd ze Szwajcarii, brak odprawy granicznej i inne probl
Witam,
sprowadziłem samochód ze Szwajcarii, który kupiłem od bardzo dobrych znajomych (Szwajcarów). Nie mam jeszcze umowy, a przyjechałem nim do Polski na ich papierach jako pożyczony.

Jako że samochód jest teraz teoretycznie pożyczony - nie zrobiłem odprawy na granicy Szwajcarsko-Niemieckiej.

Poprzedni właściciele są na tyle dobrymi znajomymi, że mogą pójść bardzo na rękę podczas podpisywania umowy i w innych formalnościach.

Samochód to VW FOX z 2005 roku, który prawdopodobnie był wyprodukowany w Brazylii

Mam więc kilka problemów:
1. Czy za samochód, który jest marki europejskiej (VW), ale wyprodukowany w Brazylii muszę zapłacić cło? Czy jeśli mi właściciele podpiszą tzw. 'regułkę' - że auto jest z UE, to mogą wyniknąć z tego jakieś problemy?

2. Czy mogę zapłacić akcyzę i zarejestrować auto jeżeli nie mam odprawy granicznej? Czy jest teoretycznie takie rozwiązanie, że kupuje samochód na terenie Polski? (po uprzednim pożyczeniu i przywiezieniu, lub gdy właściciel przyjedzie do Polski i sprzeda na miejscu)

3. Jak wygląda teraz w Polsce wycena samochodu do opłaty akcyzy i podatku? Mówi się często o tzw Eurotaxie, ale mój model jest akurat dość mało popularny w Polsce, więc ciężko określić jego wartość rynkową. Czy podając w miarę wiarygodną, ale niską cenę (np 10 tys zl), czy może się obejść bez Eurotaxu?

Bardzo proszÄ™ o pomoc.


Nie, 05.12.2010, 18:00
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1 post ] 


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
 cron

Wszelkie sugestie, opinie i uwagi proszę kierować na adres: administrator(at)samochodyswiata(dot)pl

Powered by phpBB3 © 2003-2018