Obecny czas: Czw, 28.03.2024, 9:41




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 2 posty(ów) ] 
Kolizja i kilka pytań 
Autor Wiadomość
Awatar użytkownika

Postów: 22
Miejscowość: Białystok
Post Kolizja i kilka pytaĹ„
witam. mam kilka pytań odnośnie kolizji w której uczestniczyłem. sytuacja wygląda tak: 2 dni temu w tył mojego samochodu wjechał skuter prowadzony przez osobę nieletnią. lekkie otarcie na zderzaku i pęknięcie lampy u mnie, natomiast skuter uszkodził się trochę mocniej. mnie nic się nie stało, natomiast chłopak poobdzierał się na kolanach, pasażer również. przyjechali rodzicie obu chłopaków, policja, karetka. policjant przedstawił sytuację, osądził kto jest sprawcą, pogadał z rodzicami chłopaków. nie wypisał żadnego mandatu, pogotowie obejrzało chłopaków trochę tam obandażowało, ale nie zabrało ich. ja jako poszkodowany spisałem oświadczenie z ojcem, na ktorego skuter był zarejesterowany. policjant polecił mi, abym się wstrzymał z naprawą samochodu, bo musi się odbyć spotkanie ze mną, z chłopakami i ich rodzicami z racji tego, że kierujący skuterem jest niepełnoletni. ja natomiast po telefonie do mojego ubezpieczyciela, dnia następnego poleciałem do ubezpieczyciela skutera i zgłosiłem szkodę. jako rozwiązanie wskazałem, że zgłoszę się do jednego z wytypowanego przez nich serwisów i tam naprawią mi auto. dopiero później się dowiedziałem, że nie będę musiał sam zapłacić za naprawę, jeśli jej koszty nie przekroczą 50% pensji minimalnej obowiązującej w Polsce. i moje pytanie: czy tak dokładnie jest (odnośnie tych kosztów naprawy poniżej 50%min. pensji)? czy mogę jeszcze zmienić sposób nprawy mojego auta (czyli likwidator ocenia stary i ja dostaję hajs)? czego mogę się spodziewać na spotkaniu z policją i sprawcą kolizji?

PS. zielony w tych sprawach jestem, więc proszę o wyrozumiałość.


Czw, 12.05.2011, 19:33
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 6258
Miejscowość: Racibórz - Wawa
Samochód: Das Auto mit TDI
Post Re: Kolizja i kilka pytaĹ„
Nie rozumiem w ogóle o czym piszesz... Jakie 50% minimalnej krajowej? Minimalna krajowa to 1386, czyli naprawa za 693 zł? Masz do wyboru dwie opcje. Albo przyjmujesz wycenę ubezpieczyciela i bierzesz kasę, albo oddajesz samochód do warsztatu i już on się rozliczy bezgotówkowo z ubezpieczycielem.

_________________
Old Opels never die!!!
Opel - Wir lieben autos
Od dużej pojemności lepsza jest tylko jeszcze większa pojemność - A. Opel
08.2007 - 08.2010 - '93 Opel Vectra GT - Rost In Peace ;(


Śro, 18.05.2011, 21:45
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 2 posty(ów) ] 


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 9 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
 cron

Wszelkie sugestie, opinie i uwagi proszę kierować na adres: administrator(at)samochodyswiata(dot)pl

Powered by phpBB3 © 2003-2018