Obecny czas: Czw, 28.03.2024, 9:02




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 16 posty(ów) ] 
Jak to jest w końcu z tymi fotoradarami? 
Autor Wiadomość
Awatar użytkownika

Postów: 9
Post Jak to jest w końcu z tymi fotoradarami?
Nie wiem czy to dobry dział, ale prawo i przepisy to prawo i przepisy. Czy ktoś może w końcu jasno napisać, wypowiedzieć się jak to jest z łapaniem na przenośny fotoradar przez straż miejską? Czy znak D-51 z białą tabliczką o ilości metrów na jakiej przeprowadzana jest kontrola jest konieczny do prawomocnej kontroli prędkości? Nie jestem święty i ostatnio zrobili mi zdjęcie, ale oczywista bez widocznej twarzy i teraz muszę wskazać kierowcę. Ale jestem pewien, że podczas kontroli nie było oznakowania i dlatego pytam szanownych forumowiczów.


Śro, 16.05.2012, 13:33
Profil
Moderator
Awatar użytkownika

Postów: 23638
Miejscowość: Bydgoszcz
Samochód: Opel Astra II
Post Re: Jak to jest w końcu z tymi fotoradarami?
Tak straż miejska jeśli robi fotki fotoradarem przenośnym musi stać w miejscu wcześniej oznaczonym tabliczką fotoradar + tabliczka z odległością na jakiej można spodziewać się kontroli ? Jesteś pewien, że nie było tabliczki ? Ja też kiedyś jechałem droga którą często uczęszczam i trafiłem na stojących strażników. Byłem pewien, że tabliczki nie było ale po przejeździe drugi raz ją zauważyłem :)

_________________
Moderator nie nabija postów - Moderator ma wiele do powiedzenia.


Śro, 16.05.2012, 14:51
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 9
Post Re: Jak to jest w końcu z tymi fotoradarami?
W tym miejscu nie ma znaku o pomiarze prędkości w ogóle. I jestem pewien, że wtedy tez go nie było. Napiszę odwołanie jak mi wypiszą glejta do zapłaty. A powiedz mi jak ma się ten d-51 do kontroli drogowych?


Śro, 16.05.2012, 14:57
Profil
Moderator
Awatar użytkownika

Postów: 24507
Post Re: Jak to jest w końcu z tymi fotoradarami?
Tylko, że to jest nowe rozporządzenie i tabliczka może być tylko podczas kontroli. Czyli nie musi być na stałe! Po prostu jeżeli na ulicy X w dniu Y Strażacy ustawiają fotoradar, to muszą oni w tym dniu (w czasie kontroli) ustawić znak o tym informujący. Chociaż teoretycznie znaki powinny być ustawione tam, gdzie kontrola przeprowadzana jest okresowo. To jednak nie zmienia faktu, że znak może być ustawiony tylko na potrzeby konkretnego czasu kontroli np. paru godzin.

Cytuj:
Wg rozporządzenia o znakach sygnałach drogowych § 60b Znak D-51 "automatyczna kontrola prędkości" uprzedza o miejscu lub odcinku drogi, na którym prędkość jazdy jest kontrolowana i rejestrowana przez urządzenia działające samoczynnie.


Zatem jeżeli nie masz dowodów, że podczas tej kontroli znak nie był wystawiony to nie ma sensu się raczej odwoływać.

_________________
| pajacyk.plpolskieserce.pl | Kliknij raz dziennie. Codziennie.


Śro, 16.05.2012, 16:13
Profil
Moderator
Awatar użytkownika

Postów: 23638
Miejscowość: Bydgoszcz
Samochód: Opel Astra II
Post Re: Jak to jest w końcu z tymi fotoradarami?
Jeszcze nie spotkałem się z jakąś prowizoryczną tabliczką ustawioną na trójnogu, że robią sesje zdjęciową dalej. U mnie pewnego czasu w całym mieście w kilku miejscach postawili znaki na stałe i tylko się przemieszczają ;)

_________________
Moderator nie nabija postów - Moderator ma wiele do powiedzenia.


Śro, 16.05.2012, 18:22
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 145
Miejscowość: Guildford, Larch Avenue 65
Samochód: Składak
Post Re: Jak to jest w końcu z tymi fotoradarami?
A więc też się wypowiem jako ... mniejsza z tym ;D

A więc tak musi być znak. Od jakiegoś czasu są znaki tymczasowe stawiane tylko na ten czas gdy stoi fotoradar.

Lecz trwają rozmowy o likwidacji wszystkich takich znaków a także o maskowaniu i ukrywaniu fotoradarów.

Niestety szanse na te nowe przepisy są małe bo większa grupa ludzi jest przeciw. Np. w Czechach od razu się nauczyli jeździć i wszyscy jak jest 20 to jadą 19km/h i nie ma inaczej....

_________________
Aj koming bek, Jesturdej and my new name.


Sob, 07.07.2012, 20:10
Profil
Moderator
Awatar użytkownika

Postów: 24507
Post Re: Jak to jest w końcu z tymi fotoradarami?
Pepiki mają inną mentalność...

Cytuj:
Dlaczego w Czechach nie było partyzantki?
Bo Niemcy zabronili.


U nas żeby dojść do tego levelu najpierw z fotoradaru musiałby być ostrzał, a potem powinny być wprowadzone bardziej racjonalne ograniczenia prędkości.

_________________
| pajacyk.plpolskieserce.pl | Kliknij raz dziennie. Codziennie.


Nie, 08.07.2012, 14:18
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 6345
Miejscowość: Bielsko-Biała
Samochód: E36 318ti / 626 gf
Post Re: Jak to jest w końcu z tymi fotoradarami?
Ja nadal nie rozumiem dlaczego ludzie nie robią tak jak ja i nie podpalają z uporem maniaka fotoradarów w ich okolicy.

_________________
http://www.tanidrift.pl


Wto, 10.07.2012, 12:39
Profil

Postów: 9
Miejscowość: Kraków
Samochód: Deawoo Lanos
Post Re: Jak to jest w końcu z tymi fotoradarami?
Niezły z Ciebie partyzant. Powiedz jaka okolica - z mniejszym stresem będę jeździł :D


Czw, 11.10.2012, 18:03
Profil

Postów: 3
Post Re: Jak to jest w końcu z tymi fotoradarami?
Ja swego czasu widziałem na fotoradarach ponakładane reklamówki. W mieście to nie przejdzie, ale na wioskach to naprawdę działa :)


Sob, 27.07.2013, 17:42
Profil

Postów: 8
Post Re: Jak to jest w końcu z tymi fotoradarami?
Nie dawno o ile sie nie myle wyszlo rozporzadzenie ze straz miejska nie moze robic zdjec fotoradarem ;]


Czw, 05.09.2013, 12:35
Profil

Postów: 28
Post Re: Jak to jest w końcu z tymi fotoradarami?
I dlatego się nie płaci takich mandatów.. ;)

_________________
Komfortowy i bezpieczny przewóz osób z busy Kraków i wynajem busów Kraków. To nasza pasja!


Czw, 05.09.2013, 12:46
Profil

Postów: 5
Post Re: Jak to jest w końcu z tymi fotoradarami?
POŃCZAK napisał(a):
Ja nadal nie rozumiem dlaczego ludzie nie robią tak jak ja i nie podpalają z uporem maniaka fotoradarów w ich okolicy.


Bo straż miejska stawia fotoradary w miastach zazwyczaj tam, gdzie są kamery (żeby im nikt go nie ukradł). Te montowane na stałe może czasem spotkać w wersji "po pożarze" :)


Pon, 06.01.2014, 0:11
Profil

Postów: 27
Post Re: Jak to jest w końcu z tymi fotoradarami?
Każdy chyba wie o tym, że fotoradar służy nie poprawie bezpieczeństwa, ale do nabijania kasy straży miejskiej...swoją drogą straż miejska to jedna z najbardziej bezużytecznych instytucji w tym kraju...


Czw, 22.01.2015, 16:27
Profil

Postów: 3
Miejscowość: Gorzów Wielkopolski
Post Re: Jak to jest w końcu z tymi fotoradarami?
patrykk84 napisał(a):
Każdy chyba wie o tym, że fotoradar służy nie poprawie bezpieczeństwa, ale do nabijania kasy straży miejskiej...swoją drogą straż miejska to jedna z najbardziej bezużytecznych instytucji w tym kraju...


Nie mam więcej pytań, piwo dla Pana z krótką a precyzyjną wypowiedz. !

_________________
Pomoc drogowa Gorzów Wielkopolski ANHOL to najszybsza reakcja na wezwanie, zawsze skuteczni wraz z przystępną ceną.
Oferujemy tanią lawetę, holowanie tir oraz usługi dźwigowe. Przetransportujemy twój motocykl, łódkę, quada czy też każdy samochód na wskazane miejsce.


Czw, 16.07.2015, 15:20
Profil

Postów: 104
Post Re: Jak to jest w końcu z tymi fotoradarami?
A są jeszcze tak bezczelni, że domagają się takich samych przywilejów jak ma mi... o przepraszam! policja.


Czw, 30.07.2015, 20:37
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 16 posty(ów) ] 


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 8 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
 cron

Wszelkie sugestie, opinie i uwagi proszę kierować na adres: administrator(at)samochodyswiata(dot)pl

Powered by phpBB3 © 2003-2018