Obecny czas: Pią, 29.03.2024, 9:02




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 27 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2
Co jest potrzebne na lawete? 
Autor Wiadomość

Postów: 3
Post Re: Co jest potrzebne na lawete?
Jeśli posiadam prawo jazdy kategorii B+E i jadę autolawetą (DMC 3500kg) a na niej znajduje się samochód osobowy to czy mogę podłączyć lawetę z samochodem osobowym? Czy wtedy DMC zespołu może przekraczać 3,5t? Jak ciężka wtedy może być laweta wraz z ładunkiem?


Pon, 31.12.2007, 15:26
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 1639
Miejscowość: Sląsk
Post Re: Co jest potrzebne na lawete?
Mnie to tylko jedno zastanawia - kto tym wszystkim pytajacym a posiadajacym prawka je dał ! skoro pytają tu o rzeczy oczywiste wynikajace z znajomosci przepisów

_________________
mercedes CLK 320 .Opel omega 2.0 DTH to było teraz BMW 320 D


Pon, 31.12.2007, 15:53
Profil

Postów: 3
Post Re: Co jest potrzebne na lawete?
zapytałem w celu uzyskania odpowiedzi a nie jakiegoś zbędnego komentarza... Więc mógłbyś mi odpowiedzieć gdyż nie znalazłem odpowiedzi na moje pytanie w przepisach. Głownie chodzi o dopuszczalną masę całkowitą zestawu.


Pon, 31.12.2007, 17:12
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 1639
Miejscowość: Sląsk
Post Re: Co jest potrzebne na lawete?
Widzisz ...mozesz sie na mnie gniewac, ale ja nie udzielam odpowiedzi w kwestiach oczywistych które pytajacy znac powinien z źródła prawnego, bo uważam , ze jesli ktoś odpowie ci zle a Ty to przyjmniesz , bedzie zgryz ! i nie pisz , ze w przepisach nie ma tego co szukasz , zle szukaleś - ja odsyłam do Kodeksu drogowego jak i do "ustawa o ruchu drogowym " tam masz wszystko , tylko sie nie chce - prawda ? :mryellow: szczesliwego nowego roku

_________________
mercedes CLK 320 .Opel omega 2.0 DTH to było teraz BMW 320 D


Pon, 31.12.2007, 18:25
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 1232
Miejscowość: Podróż umiera w momencie dotarcia do celu
Samochód: służbowy
Post Re: Co jest potrzebne na lawete?
mateo_ napisał(a):
Jeśli posiadam prawo jazdy kategorii B+E i jadę autolawetą (DMC 3500kg) a na niej znajduje się samochód osobowy to czy mogę podłączyć lawetę z samochodem osobowym? Czy wtedy DMC zespołu może przekraczać 3,5t? Jak ciężka wtedy może być laweta wraz z ładunkiem?

kat B upoważnia do prowadzenia pojazdu (zespołu pojazdów) których masa całkowita nie przekracza 3,5t; przy czym masa holowanej przyczepy nie może być większa niż ta, która jest dopuszczalna przez producenta pojazdu holującego.


Najprościej mówiąc jeżeli masz auto które waży np 2000 kg i zapniesz przyczepę która ma masę dopuszczalną 1500 kg to tym możesz jechać pod warunkiem oczywiście że masz wbite w dowód rejestracyjny, że taką przyczepę możesz targać. W praktyce - praktycznie nie wykonalne żeby na kat "B" holować lawetę i nie ważne czy ona jest pusta czy pełna, Chyba że to będzie mała laweta i np malacz na niej :mryellow:

_________________
Nie dyskutuj z debilem. Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem
P.S.
Moją jedyną wadą jest to:, że nie mam żadnych zalet...

Najpierw sprawdź tu http://www.google.pl a potem zawracaj d**ę
161DT300; 161OD300; 161ETZ300


Sob, 05.01.2008, 0:39
Profil

Postów: 1
Post Re: Co jest potrzebne na lawete?
No to juz wiemy jak to jest z lawetÄ… do kat. B+E.
A jak sprawa wyglÄ…da z C+E. Czy majac takÄ… kat. rowniez nie moge wiezc np. oplem omega lawety o DMC nie wiekszej niz DMC pojazdu ciagnacego i o calkowitej masie zespolu do 3,5T?
Czyli praktycznie moge ciagac tylko ciezarowkami.. :?:


Nie, 27.01.2008, 17:25
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 12
Miejscowość: Majków / k. kielc
Post Re: Co jest potrzebne na lawete?
mateo_ napisał(a):
Jeśli posiadam prawo jazdy kategorii B+E i jadę autolawetą (DMC 3500kg) a na niej znajduje się samochód osobowy to czy mogę podłączyć lawetę z samochodem osobowym? Czy wtedy DMC zespołu może przekraczać 3,5t? Jak ciężka wtedy może być laweta wraz z ładunkiem?


jeśli masz B-E to pojazd ciągnący nie może być cięższy niż 3500kg i laweta musi być lżejsza od pojazdu ciągnącego, czyli cały zestaw nie może przekraczać 7 ton, nie każdy policjant o tym wie i mogą być problemy, instruktor na kursie polecił mi wydrukować odpowiedni przepis z kodeksu i pokazywać policji.

ktoś tam pytał o mandaty w niemczech, we wtorek ciągnąłem mondeo lawetę z pasatem b3, wyliczyli mi jakoś że laweta z b3 jest cięższa od mondeo o 14% i wystawili mandat 75 euro, mandat jest kredytowany do zapłaty na poczcie.

ktoś inny powiedział że po co robić BE jak można CE, za kurs BE zapłaciłem 300zł i 160 egzamin, kurs CE kosztuje ok 3000 zł + 1000zł licencja + egzaminy razem coś ok 350zł,

_________________
Ford Scorpio 2.0


Czw, 21.02.2008, 18:18
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 27 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
 cron

Wszelkie sugestie, opinie i uwagi proszę kierować na adres: administrator(at)samochodyswiata(dot)pl

Powered by phpBB3 © 2003-2018