Obecny czas: Wto, 14.05.2024, 21:05




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 192 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następna
Kategoria B1 
Autor Wiadomość
Awatar użytkownika

Postów: 23
Miejscowość: luboń
Post Re: KATEGORIA B1
"1musza byc widoczne zmiany samochodu np: ze zwyklego fiata 126p jest fiat 126pCABRIO ale to niemoze byc fabryczne musza byc widoczne zmiany" (post z poczÄ…tku forum)


dlaczego muszÄ… byc widoczne zmiay???????????


Ostatnio edytowany przez wojtas15 Pon, 20.08.2007, 20:36, edytowano w sumie 3 razy

Pon, 20.08.2007, 20:32
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 23
Miejscowość: luboń
Post 
male pytanko gdzie w wielkopolsce szkolÄ… na b1????????? :(


Sob, 01.09.2007, 17:49
Profil

Postów: 11
Post kto zarejestruje mi SMARTA na B1??????
Witam!

Jestem zainteresowany smartem fortwo na B1. Nie chce robić w nim żadnych przeróbek tylko jak stoi zarejestrować go na B1. Słyszałem, że taka rejestracja będzie kosztować dodatkowo 1500 zł. Czy ktoś może jest w stanie mi go zarejestrować? Czy możę znacie kogoś takiego? Ja mieszkam we wrocławiu.

Pozdr.


Pon, 03.09.2007, 13:04
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 23
Miejscowość: luboń
Post 
źle słyszałeś nie ma czegoś takiego jak rejestracjana b1 wystarczy ze w dowodzie masz napisaną mase nie przekraczają 550kg jeśli nie przekroczy 550kg mozesz nim jeździc jeśli jest za cięszki odchudzaszgo poczetaj początek tego temat :wink: u


Sob, 08.09.2007, 20:34
Profil

Postów: 11
Post 
Dobra, wiadomo, że smarta nie da się odchudzić na b1. Do kogo trzeba iść, żeby wpisał do dowodu, że waży poniżej 550 kg?


Nie, 09.09.2007, 9:55
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 14
Miejscowość: Myszków
Post 
Witajcie!
Z tego co wiem to należy następujaco - odchudzic maluszka (najlepiej bez cięcia bo to już trzeba rzeczoznawcę) Tylna kanapa i wygłuszenie spod siedzeń, koło zapasowe, 5 litrów benzyny i wszystkie niepotrzebne klamoty wyrzucić i na wage.. Na złomowisku za drobną opłatą sie ulituja i wbija np.545kg :D :D Później musisz udać sie do Okregowej stacji diagnostycznej, coby diagnosta wydał opinię. A później już do wydziału komunikacji i zarejestrują.. :wink:
Wydaje sie skomplikowane ale cos za coĹ›..:):)
Pozdro - w razie pytań pisać 8) :P


Nie, 09.09.2007, 17:29
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 14
Miejscowość: Myszków
Post 
Jeśli chodzi o smarta to przykro mi ale nie wiem jak z tym jest.. A jaka jest jego masa własna??:)


Nie, 09.09.2007, 17:36
Profil

Postów: 11
Post 
Ja nie chce go odchudzać, tylko tak jak stoi zarejestrować na b1. Do kogo trzeba iść, żeby wpisał do dowodu, że waży poniżej 550 kg?


Nie, 09.09.2007, 22:18
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 1185
Samochód: Schuka-B
Post 
...do lekarza...

_________________
"Oszczędny to będzie na przykład "golfik III w tedeiku", tyle że z radością z jazdy nie ma to wiele wspólnego. Już lepiej Poloneza, obciach mniejszy"

- mastah Jonas


Nie, 09.09.2007, 22:24
Profil

Postów: 11
Post 
hahaha ... dobre, ale pytam poważnie. Słyszałem, że tak można zrobić. Poza tym szkoły jazdy na b1, mają smarty do nauki.


Nie, 09.09.2007, 22:36
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 1182
Miejscowość: Oborniki Śląskie
Samochód: Renault Clio
Post 
wacha5 napisał(a):
Poza tym szkoły jazdy na b1, mają smarty do nauki.

A nie przypadkiem Ligiery ??

_________________
Elastyczne maty piaskowe ELASTON - nowość na rynku --> www.ELASTONE.pl


Pon, 10.09.2007, 7:05
Profil

Postów: 11
Post 
Bardzo proszę tu jest link do szkoły jazdy.

http://www.prawojazdy.wroc.pl/index2.php?s=pojazdy

To jak jest z tym smartem na b1? Do kogo trzeba sie zwrócić, żepy wpisał do dowodu na b1?


Pon, 10.09.2007, 16:03
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 14
Miejscowość: Myszków
Post 
Hmm.. ze smartem na B1 będziesz miał kłopot.. Musisz sie zgłosić do Okregowej Stacji Diagnostycznej bo tam diagnosta wydaje opinię o zmianie masy własnej pojazdu, tylko musi widzieć zmiany no i mieć kwitek ze masa pojazdu nie przekracza 550kg.. Bez tego nie zmienią Ci masy własnej.
I przede wszystkim nie ma tego ze samochód jest rejestrowany na B1 - o tym świadczy tylko masa pojazdu (musi być oczywiście ponizej 550kg) :D:)


Pon, 10.09.2007, 18:07
Profil

Postów: 11
Post 
A czy na Okregowej Stacji Diagnostycznej mogą mi ewentualnie zważyć auto?
Na allegro widziałem na sprzedaż smarty zarejestrowane na b1 i nie były one przerobione. Czy po prostu ci ludzie dali w łape na stacji diagnostycznej? Czy diagności dają się tak przekupić?


Pon, 10.09.2007, 19:07
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 14
Miejscowość: Myszków
Post 
Niestety nie - na stacji nie mają wagi.. Tam idziesz ze zważonym autkiem. Mozesz zważyc na złomowisku bo tam najczęściej maja wagi. Diagnosta musi widzieć jakie zmany zostały dokonane że auto waży mniej (najłatwiejszym sposobem jest wyciagnięcie tylnych siedzeń i pokombinowanie na złomowisku - tam dasz flaszke i panowie ładnie zważą, no ale Smart nie ma tylnych siedzeń) Najpierw sprawdź jaką masę własna ma Smart a później kombinuj żeby zejsć przynajmniej do ok 560.. Na stacji raczej nie zmienia masy tak bez żadnych kwitków.. :wink:


Pon, 10.09.2007, 20:10
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 78
Miejscowość: Warszawa
Samochód: Trabant 601 :)
Post 
Podobno ma wejść jakiś nowy przpis, dzięki ktoremu osoba, która ukończyła 16 lat może iść na kurs, a jeśli go zda to w obecności bliskiej osoby posiadającej prawo jazdy może normalnie jeździć po drogach, z tym że w terenie zabudowanym nie więcej niz 50km/h i niezabudowanym 80km/h. Jeśli nie dostanie żadnego mandatu, to po dwóch latach może odebrać normalne prawo jazdy B. Wynika z tego, że B1 można o kant du*y potłuc, no chyba że ktoś chciałby jeździć ligierem :).
Oczywiście jest to tylko projekt, a takich było już dużo, więc szczerze wątpię w to, że zostanie zatwierdzony.
pozdr :)


Śro, 12.09.2007, 9:25
Profil

Postów: 11
Post 
Ja ja potrzebuje zarejestrować smart do 550 kg


Śro, 12.09.2007, 12:46
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 78
Miejscowość: Warszawa
Samochód: Trabant 601 :)
Post 
zdejmij koła, bedzie mniej ważył.


Śro, 12.09.2007, 14:11
Profil

Postów: 3
Post 
KubuĹ› napisał(a):
Podobno ma wejść jakiś nowy przpis, dzięki ktoremu osoba, która ukończyła 16 lat może iść na kurs, a jeśli go zda to w obecności bliskiej osoby posiadającej prawo jazdy może normalnie jeździć po drogach, z tym że w terenie zabudowanym nie więcej niz 50km/h i niezabudowanym 80km/h. Jeśli nie dostanie żadnego mandatu, to po dwóch latach może odebrać normalne prawo jazdy B. Wynika z tego, że B1 można o kant du*y potłuc, no chyba że ktoś chciałby jeździć ligierem :).
Oczywiście jest to tylko projekt, a takich było już dużo, więc szczerze wątpię w to, że zostanie zatwierdzony.
pozdr :)


Podobno ma wejść jakiś nowy przepis, dzięki któremu samoloty nie będą mogły latać i będą budowane dla nich specjalne autostrady. Używając słowa "podobno" możemy sobie tak rozmawiać bez końca. "B1 o kant du*y potłuc" - dlaczego? Przyjmijmy ze to co napisałeś się spełniło - jaki sens ma jazda z osobą która ma prawo jazdy, skoro wtedy ona może prowadzić bo i tak jedziemy w 2 osoby? Wole jeździć ligierem niż S-Klasą, którą nie mogę nigdzie pojechać wtedy kiedy chce, co do samochodów na B1:
http://www.allegro.pl/item240665656_ligier_nova.html
http://www.allegro.pl/item241846614_col ... ealny.html
http://www.allegro.pl/item242888547_sam ... arlet.html - do tego dzwoniłem, właściciel ma urojenia i myśli ze jego samochód jest na B1...
http://www.allegro.pl/item244965529_oto ... ia_b1.html
http://www.allegro.pl/item245115533_oto ... a_b1_.html


Sob, 15.09.2007, 13:15
Profil

Postów: 11
Post 
Matekbiker!!! Zgadzam sie z tobÄ….
Ja chce sobie zarejestrować smarta na b1 baz zadnych przeróbek, tylko nie wiadomo gdzie iść i komu dać tą flaszkę. Czy ktoś może wie gdzie iść?


Sob, 15.09.2007, 13:19
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 192 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następna


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  


Wszelkie sugestie, opinie i uwagi proszę kierować na adres: administrator(at)samochodyswiata(dot)pl

Powered by phpBB3 © 2003-2018