Obecny czas: Czw, 28.03.2024, 8:19




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 12 posty(ów) ] 
Iowa 80, największy truckstop na świecie 
Autor Wiadomość
Awatar użytkownika

Postów: 694
Miejscowość: Charlotte, NC
Samochód: 328i F30;M3 E90;126p
Post Iowa 80, najwiÄ™kszy truckstop na Ĺ›wiecie
Zdjęcia z Iowa 80, "Największego Truckstopu na Świecie". Nie wiem ile jest prawdy w tym stwierdzeniu, ale faktem jest, że nie w każdym truckstopie można w środku zobaczyć zaparkowaną kompletną ciężarówkę z naczepą. Właśnie byłem tam niedawno, więc pstryknąłem parę fotek. Te są z wnętrza, z samego budynku, film pokazujący jak wjeżdżam na parking jest tutaj:

http://pl.youtube.com/watch?v=nkG8E2fYjpU


Nawiasem mówiąc ilekroć widzę wnętrze Freightlinera FLD z wysokim, 70-calowym sleeperem, zdumiewa mnie ilość miejsca w tym aucie. A przecież była jeszcze wersja z 84-calową sypialnią. W moim Volvo miejsca może jest więcej, ale ponieważ sufit we Freightlinerze podnosi się wcześniej do góry, to zwłaszcza z przodu samochodu odnosi się wrażenie, że jest ta kabina przestronniejsza, niż w Volvo. Niestety, w nowszych modelach Freightlinera, Century Class, Coronado i w Columbii zatracono to wrażenie. Za to w klasycznym Peterbilcie jest po prostu ciasno. Ciasno w kabinie i ciasno w sypialni. KW W900 mający Studio Sleeper ma też ciasną kabinę, ale przynajmniej sypialnia jest wygodna.

Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

_________________
FORUM

YOU TUBE


Sob, 10.11.2007, 5:45
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 5892
Miejscowość: Kraków
Samochód: Audi A3 1.8 `98
Post 
Przepraszma ze pytam ale ta Iowa 80 to jest sklep czy co ?? :? :? bo nie bardzo kumam :/


Sob, 10.11.2007, 16:24
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 694
Miejscowość: Charlotte, NC
Samochód: 328i F30;M3 E90;126p
Post 
Szakall69 napisał(a):
Przepraszma ze pytam ale ta Iowa 80 to jest sklep czy co ?? :? :? bo nie bardzo kumam :/


Truckstop zazwyczaj składa się z całego kompleksu obiektów: Parkingu dla ciężarówek, stacji benzynowej, sklepu z akcesoriami, restauracji, często warsztatów i myjni i czasami nawet hotelu. Wszystkie te obiekty są w Iowa 80. Na zdjęciach widać sklep i część parkingu, na mojej stronie jest więcej zdjęć, gdzie widać stację paliwową i myjnię. A sama nazwa truckstopu wzięła się stąd, że jest on przy autostradzie Interstate 80 i jest w stanie Iowa. Natomiast truckstop ten, poza swoją indywidualną nazwą należy do sieciTravelcenters of America, http://www.tatravelcenters.com

_________________
FORUM

YOU TUBE


Sob, 10.11.2007, 19:04
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 4056
Miejscowość: tu i tam....
Post 
aha :mryellow: bo też prawde mówiąc sie zastanawiałem

myślałem, że to coś w rodzaju salonu pokazu motoryzacyjnego :wink: tylko nazwa nie bardzo mi pasowała

_________________
A co to ??" "A po co ??" " A dlaczego ??" :


Ostatnio edytowany przez ixxos, Wto, 13.11.2007, 13:37, edytowano w sumie 1 raz

Sob, 10.11.2007, 19:22
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 5892
Miejscowość: Kraków
Samochód: Audi A3 1.8 `98
Post 
dzieki za wyjaśnienia - czyli to jest taki małe miasteczko dla cięzarówek 8) 8) Bardzo fajny ale w europie raczej nie ma az takiego duzego osrodka dla kierowców bo chyba az taki wielki nie jest potrzebny :wink:


Nie, 11.11.2007, 15:42
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 1357
Miejscowość: Kolonia Łucka
Post 
Ciekawa sprawa, ale ciężarówki jakie tam jeżdżą są przekozackie :shock: :shock: :shock:

_________________
"Powiedzcie mi, jak żyć w świecie w którym wiele jest dla niewielu, a niewiele dla reszty...?"


Pon, 12.11.2007, 16:07
Profil
Moderator
Awatar użytkownika

Postów: 24507
Post 
Oglądałem na Discovery ,jak mnie pamięć nie myli, program poświęcony temu miejscu. Niesamowita powierzchnia, klimat i możliwości.

_________________
| pajacyk.plpolskieserce.pl | Kliknij raz dziennie. Codziennie.


Pon, 12.11.2007, 16:25
Profil
Moderator
Awatar użytkownika

Postów: 23638
Miejscowość: Bydgoszcz
Samochód: Opel Astra II
Post 
Ice napisał(a):
Oglądałem na Discovery ,jak mnie pamięć nie myli, program poświęcony temu miejscu. Niesamowita powierzchnia, klimat i możliwości.


A to nie był czasem program o fabryce jakiejś i przy okazji mówiono o tym zajeździe ;) ? Też to oglądałem :P

_________________
Moderator nie nabija postów - Moderator ma wiele do powiedzenia.


Pon, 12.11.2007, 19:02
Profil
Moderator
Awatar użytkownika

Postów: 24507
Post 
Kobi być może, naprawdę nie pamiętam gdzie to było i w jakim kontekście, ale wiem, że było :)

_________________
| pajacyk.plpolskieserce.pl | Kliknij raz dziennie. Codziennie.


Pon, 12.11.2007, 23:53
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 4
Miejscowość: Śląsk
Post 
No ja to bym sie klocil,podejrzewam ze "AUTOPORT 2000" na DK 2 w Mostkach(60km od swiecka) jest rownie duzy, gdzie kierowcy maja mozliwosc zalatwienia (prawie) kazdej sprawy w jednym miejscu. Moze i nie dorownuje powierzchnia I-80(chociaz kto wie,nie znam dokladnych danych ani tego ani tego,no a na filmach i fotkach od hioba to zadna rewelacja nie jest).Wiec ja stawiam na Mostki.
Drugie miejsce praktycznie stworzonym dla kierowcow w europie jest La Jonquera w hiszpani ( A7 ) przy granicy z francja ,gdzie przez cale miasteczko ciagnie sie kilkanascie duzych parkingow z barami i supermarketami i innymi punktami uslugowymi dla kierowcow ciezarowek.
W obu tych miejscach o kazdej porze dnia i nocy jest nadzwyczaj tloczno,a wieczorami to naprawde trzeba miec duza szczescia zeby znalezc wolne miejsce pomimo,tak na moje oko, kilku tysiecy miejsc parkingowych(tak to juz chyba beda ilosci w tysiacach a nie setkach) .Zal odjezdzac z obu miejsc,no ale dluzsze stanie w takich miejscach grozi powaznym uszczupleniem portfela:-)


Pią, 16.11.2007, 0:28
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 3945
Post 
na co tyle zegarów tam w środku narobili :D :P

Sam samochĂłd wyglÄ…da bardzo dobrze :)

_________________
Nie dyskutuj nigdy z idiotą, najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem


Sob, 17.11.2007, 9:46
Profil

Postów: 1
Post Re: Iowa 80, największy truckstop na świecie
W Polsce też już jest coś podobnego Na A18 w Iłowej 30 km od Olszyny
http://www.truckstop.pl
Byłem i polecam jest serwis autoryzowany DAF i nie tylko stacja paliw Orlen duuuży parking z WI-FI
I te karkówki z grila polecammmmmm


Śro, 10.10.2012, 9:34
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 12 posty(ów) ] 


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
 cron

Wszelkie sugestie, opinie i uwagi proszę kierować na adres: administrator(at)samochodyswiata(dot)pl

Powered by phpBB3 © 2003-2018