Wszelkie samochody, których produkcja już się zakończyła, a swoją popularnością bądź wiekiem, nie podchodzą pod Young & Oldtimery
Wyślij odpowiedź

Re: Niech ĹĽyje awangarda!

Wto, 29.01.2008, 16:27

A Alfie 156 SW tez byl

ale to już później niż w E-klasse. Potem w Mondeo był na pewno, i myślę, że teraz większość kombi od klasy średniej w górę oferuje coś takiego

Re: Niech ĹĽyje awangarda!

Śro, 30.01.2008, 10:07

Kuzwa co wy licytujecie co było pierwsze. Nie chodziło mi w czym było pierwsze tylko ze w ogole było i jest ciekawym rozwiazaniem.

Re: Niech ĹĽyje awangarda!

Śro, 30.01.2008, 12:10

tia, ale awangarda sugeruje "początek" "wyjście przed szereg" - więc chyba raczej szukamy tu czegoś niespotykanego, albo chociaż zastosowanego po raz pierwszy w danym modelu.

Re: Niech ĹĽyje awangarda!

Czw, 31.01.2008, 15:25

Ja bym dodał klamke w tylnych drzwiach w Alfie Romeo 156, nie wiem, czy wcześniej ktoś taką zastosował, czy nie, ale na pewno, było to dość oryginalne, podobnie jak spoiler w Fordzie Escorcie Coswort, który miał zastosowanie związane z aerodynamiką, ale podkreślał też związek z rajdami w tym modelu.

Re: Niech ĹĽyje awangarda!

Czw, 31.01.2008, 16:17

Rules napisał(a):Ja bym dodaĹ‚ klamke w tylnych drzwiach w Alfie Romeo 156, nie wiem, czy wczeĹ›niej ktoĹ› takÄ… zastosowaĹ‚, czy nie,


Pierwszy był Nissan Pathfinder... ;)

Re: Niech ĹĽyje awangarda!

Pią, 01.02.2008, 2:20

kenji napisał(a):
Rules napisał(a):Ja bym dodaĹ‚ klamke w tylnych drzwiach w Alfie Romeo 156, nie wiem, czy wczeĹ›niej ktoĹ› takÄ… zastosowaĹ‚, czy nie,


Pierwszy był Nissan Pathfinder... ;)

Wydawało mi się że 156 weszła wcześniej, no ale widocznie się mylę ;)

Re: Niech ĹĽyje awangarda!

Pią, 01.02.2008, 10:23

HARNAĹš napisał(a):
kenji napisał(a):
Rules napisał(a):Ja bym dodaĹ‚ klamke w tylnych drzwiach w Alfie Romeo 156, nie wiem, czy wczeĹ›niej ktoĹ› takÄ… zastosowaĹ‚, czy nie,


Pierwszy był Nissan Pathfinder... ;)

Wydawało mi się że 156 weszła wcześniej, no ale widocznie się mylę ;)


I rzeczywiście się mylisz ;) Produkowany od 1990 roku Nissan Pathfinder miał klamkę z tyłu w słupku ... sam się zdziwiłem bo wiele razy czytałem, że to właśnie Alfa była pierwsza ;)
Image

Źródło: static.howstuffworks.com

Re: Niech ĹĽyje awangarda!

Pią, 01.02.2008, 13:33

Kobi napisał(a):ĹĽe to wĹ‚aĹ›nie Alfa byĹ‚a pierwsza ;)

Bo moze chodzi o auta "zwykle" bo Pathfinder to auto terenowe, wiec moze AR byla pierwsza wsrod aut przyziemnych :wink:

Re: Niech ĹĽyje awangarda!

Pią, 01.02.2008, 14:12

Alfisti4ever napisał(a):
Kobi napisał(a):ĹĽe to wĹ‚aĹ›nie Alfa byĹ‚a pierwsza ;)

Bo moze chodzi o auta "zwykle" bo Pathfinder to auto terenowe, wiec moze AR byla pierwsza wsrod aut przyziemnych :wink:

Przyziemne :lol: a jakie to?
Rowniez jednym z pierwszych aut z ukryta klamka była honda nsx zaprezentowana w 1990 roku. W tym przypadku auto jest dwudrzwiowe.

Re: Niech ĹĽyje awangarda!

Pią, 01.02.2008, 14:36

Robak napisał(a):Przyziemne :lol: a jakie to?

Takie ktora odstaje od gleby na mniej wiecej 15 cm a nie 20 cm jak auta terenowe :> :wink:
Jak juz tak o klamkach to fajnie to jest w Barchett'cie [ :?: ] :wink:

Re: Niech ĹĽyje awangarda!

Pią, 01.02.2008, 15:23

Kobi napisał(a):I rzeczywiĹ›cie siÄ™ mylisz ;)

A miałem dopisać "chyba że nowy Pathfinder miał poprzednika o tej samej nazwie" ;)

Re: Niech ĹĽyje awangarda!

Sob, 02.02.2008, 13:14

Na plus :
+ lusterko fotochromowe czy jakoś tak (wewnętrzne lustro które się przyciemnia automatycznie i światła samochodu za nami nas nie oślepiają) na bank ma to Omesia MV6 i pewnie inne ale nie znam
+ w saabie wyjęcie kluczyka możliwe dopiero po zostawieniu dźwigni zmiany biegów w pozycji R na pewno Saab 9-5
+ automatyczna zmiana pozycji (na koło) prawego lusterka przy załączeniu wstecznego biegu Audi V8, Renault Safrane
+ wielka awangarda: wysuwany znaczek Rolls-Royce z atrapy samochodu
+ parasol w drzwiach teĹĽ chyba Rolls albo Bentley
+ opony bezciśnieniowe
Image
+ 125 kolorów podświetlenia w mustangu

Na minus :
- otwory wentylacyjne ciepłego powietrza w fotelach na wysokości karku w mercedesie cabrio nie pamiętam modelu
- ciśnienie z koła zapasowego do spryskiwacza szyb VW Garbus
-

Re: Niech ĹĽyje awangarda!

Sob, 02.02.2008, 14:12

+ parasol w drzwiach teĹĽ chyba Rolls albo Bentley


I Skoda Superb :mryellow:

Re: Niech ĹĽyje awangarda!

Sob, 02.02.2008, 15:59

k-l-o-c-u napisał(a):Na plus :+ automatyczna zmiana pozycji (na koĹ‚o) prawego lusterka przy zaĹ‚Ä…czeniu wstecznego biegu Audi V8, Renault Safrane


Dla mnie taki patent nie odpowiada. Cofając używam tylko lusterek, więc wolałbym mieć "pełnowartościowy" widok niźli ograniczony do okolic tylnego koła.
Poza tym nie trzeba być nie wiadomo jakim mistrzem kierownicy, żeby przytulić się do krawężnika bez patrzenia na koło.

Re: Niech ĹĽyje awangarda!

Sob, 02.02.2008, 16:01

bez jaj!
ta fotka wyzej co to jest? :shock:
audi a4 chyba :> ale te opony? to przekrĂłj czy tak to wyglada naprawde??

Re: Niech ĹĽyje awangarda!

Sob, 02.02.2008, 16:40

mad4max napisał(a):to przekrĂłj czy tak to wyglada naprawde??
To nie przekrój, tak wygląda całe koło i samochód normalnie jeździ na takich :wink: Kiedyś na Discovery widziałem fragment programu na temat tych kół, późno było, więc niewiele pamiętam, ale ogólnie to chwalono to rozwiązanie.

Re: Niech ĹĽyje awangarda!

Sob, 02.02.2008, 18:09

Joey napisał(a):
mad4max napisał(a):to przekrĂłj czy tak to wyglada naprawde??
To nie przekrój, tak wygląda całe koło i samochód normalnie jeździ na takich :wink: Kiedyś na Discovery widziałem fragment programu na temat tych kół, późno było, więc niewiele pamiętam, ale ogólnie to chwalono to rozwiązanie.

Moze i fajne, ale nie wyglada to za fajnie :? Wole jednak "zwykle" aluski 8)

Re: Niech ĹĽyje awangarda!

Nie, 03.02.2008, 10:46

I Skoda Superb :mryellow:


TakĹĽe obecny Passat ma taki gadĹĽet :)

Praktycznym rozwiązaniem jest uchylany zderzak w Fiacie Marea Weekend - można obniżyć próg załadunku lub sobie wygodnie usiąść ;)

Re: Niech ĹĽyje awangarda!

Nie, 03.02.2008, 13:07

mad4max napisał(a):bez jaj!
ta fotka wyzej co to jest? :shock:
audi a4 chyba :> ale te opony? to przekrĂłj czy tak to wyglada naprawde??


A to jest patent Michelina nazwany Tweel :wink:
Jak to się sprawuje można polukać na filmiku :
http://youtube.com/watch?v=fqRJ9GfIJtI

Re: Niech ĹĽyje awangarda!

Nie, 03.02.2008, 18:44

elCoyote napisał(a):
k-l-o-c-u napisał(a):Na plus :+ automatyczna zmiana pozycji (na koĹ‚o) prawego lusterka przy zaĹ‚Ä…czeniu wstecznego biegu Audi V8, Renault Safrane


Dla mnie taki patent nie odpowiada. Cofając używam tylko lusterek, więc wolałbym mieć "pełnowartościowy" widok niźli ograniczony do okolic tylnego koła.
Poza tym nie trzeba być nie wiadomo jakim mistrzem kierownicy, żeby przytulić się do krawężnika bez patrzenia na koło.


Masz racje elCoyote mistrzem być nie trzeba i patent sam w sobie jest więcej bajerem niż wynalazkiem, ale istnieje możliwość deaktywowania (przynajmniej u mnie w Audi V8) zmiany pozycji lusterka i lusterka są jak być powinny :) , dlatego napisałem na + jak ktoś lubi gadgety nawet te przestarzałe bo ów patent został zastąpiony przez kamery cofania :mryellow:
Wyślij odpowiedź