Transport drogowy: ciężarówki, nadwozia, przyczepy, naczepy i ich przebudowy
Wyślij odpowiedź

Co i jak by zostać kierowcą 18-sto kołowca???

Wto, 27.05.2008, 19:23

Witam wszystkich,
Mam 25 lat i prawo jazdy kat B i C. Mam też ważne badania psychotechniczne. Cały czas (od dzieciństwa) marzę o tym by zostać kierowcą TIR'a. Chciałem się dowiedzieć, co aktualnie jest wymagane, by zostać kierowcą TIR'a? Oprócz zrobienia kat E i zdania egzaminu państwowego, co jeszcze muszę zrobić? Ile kosztuje zostanie kierowcą TIR'a? Gdzie potem najlepiej szukać zatrudnienia? No i ile tak faktycznie zarabiają kierowcy i ile faktycznie czasu spędzają w drodze? Słyszałem też o jakiś zmianach dotyczących czasu prowadzenia pojazdu i odpoczynku. Ile teraz te czasy wynoszą? Jak poprostu wygląda życie kierowcy TIR'a?
Pozdrawiam wszystkich zmotoryzowanych,
Szerokości!!! :)

Re: Co i jak by zostać kierowcą 18-sto kołowca???

Sob, 31.05.2008, 16:28

prawo jazdy kat E, kurs na przewĂłz rzeczy... co do czasĂłw to 4,5h godzinna pauza potem dalej 4,5 i duĹĽa pauza 10h bodajĹĽe. Co do zarobkĂłw wszystko zaleĹĽy od firmy, tras Ĺ‚adunkĂłw.... i czy na kraju czy zagranica....

Re: Co i jak by zostać kierowcą 18-sto kołowca???

Śro, 04.06.2008, 20:37

Jeszcze ktoś cos może napisać?

Re: Co i jak by zostać kierowcą 18-sto kołowca???

Czw, 05.06.2008, 21:26

pytaj na pw to ci chętnie odpowiem na pytania... a tak ogólnie w USA sa 18-kołowce, u nas normalnie skonfigurowany C.S+ naczepa ma 12 nie licząc zapasowych :P

Re: Co i jak by zostać kierowcą 18-sto kołowca???

Czw, 31.07.2008, 6:56

Zobacz sobie forum http://www.wagaciezka.com sporo tego typu tematĂłw tam jest :) Pozdrawiam.
Wyślij odpowiedź