Obecny czas: Pią, 29.03.2024, 7:09




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 7 posty(ów) ] 
przyczepka 1,5tony przez europe 
Autor Wiadomość

Postów: 1
Post przyczepka 1,5tony przez europe
Witam wszystkich zmotoryzowanych tymczasowo jestem w Anglii i kupilem tutaj spora lodz o dlugosci ok 6m lodz jest na przyczepce jednoosiowej i laczna waga zestawu to ok 1.5tony napewno nei wiecej pod koniec maja chcialbym zaprowadzic ta lodke do Polski ciagnac ja za Toyota Previa 2.4 w automacie auto wazy ok 1680kg.
Teraz chcialbym dowiedziec sie jak wygladaja przepisy prawne w sprawie takiej podrozy dodam ze posiadam prawojazdy kategori B czy bede mogl sam przewiezc ta lodz tym autem? jesli ktos moze mial podobna sytuacje bede wdzieczny za cenne rady przed taka podroza a puki co z gory dziekuje i POZDRAWIAM


Nie, 26.04.2009, 8:49
Profil
Moderator
Awatar użytkownika

Postów: 23638
Miejscowość: Bydgoszcz
Samochód: Opel Astra II
Post Re: przyczepka 1,5tony przez europe
Teoretycznie masa całkowita (jeśli łódź z przyczepą rzeczywiście waży 1500 kg) nie przekracza 3,5 tony jednak z tego co mi wiadomo prawo jazdy kategorii B uprawnia do kierowania auta z przyczepą lekką czyli do 750 kg. Jeśli jestem w błędzie to niech mnie ktoś poprawi :>

_________________
Moderator nie nabija postów - Moderator ma wiele do powiedzenia.


Nie, 26.04.2009, 9:48
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 53
Post Re: przyczepka 1,5tony przez europe
Kobi napisał(a):
Teoretycznie masa całkowita (jeśli łódź z przyczepą rzeczywiście waży 1500 kg) nie przekracza 3,5 tony jednak z tego co mi wiadomo prawo jazdy kategorii B uprawnia do kierowania auta z przyczepą lekką czyli do 750 kg. Jeśli jestem w błędzie to niech mnie ktoś poprawi :>


Ale czytałem kodeks drogowy i nic nie pisze o uprawnieniu takim na B, pisze że właśnie mają być zachowane te wartości mas i tyle, a czy ciągniesz małą przyczepkę maluchem, czy większym autem łódź to raczej już nie ważne, ważne by DMC zestawu nie przekroczyło 3.5tony.


Wto, 28.04.2009, 20:49
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 3267
Miejscowość: Rumia
Samochód: Reno TCe 200
Post Re: przyczepka 1,5tony przez europe
Polecam:
Image

Ogólnie polecam cały wątek na forum policji:
http://www.ifp.pl/index.php?name=PNphpB ... ic&t=11596

_________________
Pozdrawiam, PiasQ


Wto, 28.04.2009, 21:41
Profil
Moderator
Awatar użytkownika

Postów: 8971
Miejscowość: ignorant motoryzacji
Samochód: hiszpański szajs
Post Re: przyczepka 1,5tony przez europe
ja śmigałem na B busem z lawetą (ale jednoosiową) - całość ok 3200 kg i przy kontroli policję bardziej interesował stan opon w lawecie niż inne uregulowania prawne - fakt, DMC przyczepy (nieważne czy pusta) musi być > DMC auta

_________________
instalacje elektryczne bielsko-biała Czysciwo Bielsko pralnia dywanów puławy Domy Mieszkalne Pościel dla dzieci fan alfa romeo na wieki Moderator też człowiek - nabija posty i trolluje i ch*j


Czw, 07.05.2009, 7:03
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 3267
Miejscowość: Rumia
Samochód: Reno TCe 200
Post Re: przyczepka 1,5tony przez europe
pardon napisał(a):
ja śmigałem na B busem z lawetą (ale jednoosiową) - całość ok 3200 kg i przy kontroli policję bardziej interesował stan opon w lawecie niż inne uregulowania prawne - fakt, DMC przyczepy (nieważne czy pusta) musi być > DMC auta

Chyba na odwrót :> ... DMC przyczepy < DMC auta (DMC pojazdu musi stanowić conajmniej 1,33 DMC przyczepy)

_________________
Pozdrawiam, PiasQ


Czw, 07.05.2009, 9:43
Profil
Moderator
Awatar użytkownika

Postów: 8971
Miejscowość: ignorant motoryzacji
Samochód: hiszpański szajs
Post Re: przyczepka 1,5tony przez europe
tak, tak .. czeski błąd <>><><>><< :twisted:

_________________
instalacje elektryczne bielsko-biała Czysciwo Bielsko pralnia dywanów puławy Domy Mieszkalne Pościel dla dzieci fan alfa romeo na wieki Moderator też człowiek - nabija posty i trolluje i ch*j


Pią, 08.05.2009, 8:48
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 7 posty(ów) ] 


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
 cron

Wszelkie sugestie, opinie i uwagi proszę kierować na adres: administrator(at)samochodyswiata(dot)pl

Powered by phpBB3 © 2003-2018