Obecny czas: Nie, 05.05.2024, 22:43




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 136 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna
Fotoradary w waszym mieście 
Autor Wiadomość
Awatar użytkownika

Postów: 797
Miejscowość: Gliwice / Lubliniec
Samochód: Audi A4
Post Re: Fotoradary w waszym mieĹ›cie
Moi kochani zakładam Stowarzyszenie Prześladowanych Kierowców !!!!!! :lol: :lol:
Poszukiwani są wice prezesi , skrabnicy, oraz zbieracze podpisów pod róznymi petycjami przeciwko tym którzy nas prześladuja Fotoradarami , Videradarami , Strażnikami Miejskimi i innych tego typu prześladowców

_________________
Live ist brutal in zasadzkas


Sob, 08.08.2009, 14:00
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 6345
Miejscowość: Bielsko-Biała
Samochód: E36 318ti / 626 gf
Post Re: Fotoradary w waszym mieĹ›cie
PiszÄ™ siÄ™ na to!
[...] Nie będzie polityk ruchał nas w portfel, ani aut nam zabieeeraaał [...]

_________________
http://www.tanidrift.pl


Sob, 08.08.2009, 15:29
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 1832
Miejscowość: SG
Samochód: 323F (BJ)
Post Re: Fotoradary w waszym mieĹ›cie
To nie o radarach, ale nie będę tworzył nowego tematu.

Cytuj:
Masz tuningowane auto lub bajerancki motocykl? Lepiej uważaj. Śląska drogówka od września będzie mierzyła poziom hałasu pojazdów. Kto nie zmieści się w normie, straci dowód rejestracyjny i dostanie mandat.

W najbliższych dniach policjanci ruchu drogowego dostaną sonometry. To specjalistyczne urządzenia do pomiaru dźwięku. Funkcjonariusze będą sprawdzać poziom hałasu, jaki robią jeżdżące po śląskich drogach samochody i motocykle.

- Sonometry są przenośne, więc będziemy wykorzystywać je na różnych trasach i w różnych miastach regionu - mówi nadkomisarz Włodzimierz Mogiła z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach. Ale uwaga, funkcjonariusze nie będą koncentrowali się tylko na badaniu poziomu hałasu. - To żadna akcja, tylko jedno z powierzonych nam zadań - podkreśla Mogiła.

Jeżeli sonometr wykaże, że kontrolowany pojazd wydaje dźwięki przekraczające 94 decybele, jego właściciel straci dowód rejestracyjny. Policjanci zwrócą go dopiero wtedy, kiedy poprawi pracę układu wydechowego. W najbardziej drastycznych przypadkach będą też karali mandatami (w zależności od skali przewinienia od 20 do 500 zł).

Kto powinien bać się sonometru? Przede wszystkim właściciele starych aut z dziurawymi tłumikami, miłośnicy tuningu, którzy wydają mnóstwo pieniędzy, aby ich wozy było słychać z daleka, oraz motocykliści. Niektórzy z nich celowo dziurawią lub demontują tłumiki, aby uzyskać odgłos charakterystycznego pyrkania.

Andrzej Gawroński, właściciel jednego z warsztatów specjalizujących się w układach wydechowych, chwali inicjatywę policji. Jego zdaniem problemem jest jednak nie tylko nadmierny hałas, ale także emisja spalin. - W wielu starych wozach montowane są atrapy katalizatorów, które jakimś cudem przechodzą badania diagnostyczne - mówi Gawroński.

Marek Kempski, były wojewoda śląski i zapalony miłośnik motocykli, nie jest zachwycony planami drogówki, ale zapewnia, że nie będzie łamał przepisów. - Kiedy jeździmy na motorach do Niemiec czy Austrii, uważamy, bo tamtejsza policja bardzo rygorystycznie podchodzi do kwestii przekraczania norm hałasu. Prędzej czy później te przepisy musiały przyjść i do nas - mówi były wojewoda. Przyznaje, że jego motocykl jest głośny. - Zdarzało się, że starsze osoby zatykały uszy, kiedy ruszałem. Teraz pewnie coś z tym będę musiał zrobić - dodaje Kempski.

Młodzi motocykliści uważają, że sonometry to kolejna represja policji. - Ścigają nas za prędkość, łamanie przepisów, teraz doszedł hałas, a za rok pewno będą sprawdzać, czy zaszczepiliśmy się na ospę lub umyliśmy zęby - denerwuje się 22-letni Mateusz z Katowic.

Roman Rembiszcz, zawodowy kierowca, mówi, że policja powinna kontrolować stacje diagnostyczne, które dopuszczają do ruchu zbyt głośne pojazdy, a nie ich właścicieli. - Ale łatwiej ukarać mandatem kierowcę, niż trafić nieuczciwego diagnostę - wzdycha Rembiszcz.

Od ponad miesiÄ…ca z sonometrĂłw korzystajÄ… policjanci ze Szczecina. Jeden z nich jest zamontowany w specjalnym ekoradiowozie, ktĂłry mierzy takĹĽe emisjÄ™ spalin.

- Kontrole robimy na głównych szlakach komunikacyjnych oraz na parkingach. Nie są uciążliwe, trwają tylko chwilę - mówi starszy sierżant Justyna Górecka z zespołu prasowego szczecińskiej policji. Dodaje, że jak na razie nie było skarg na pracę nowych urządzeń.

Z nieoficjalnych informacji wynika, że dowody rejestracyjne straciło już kilkudziesięciu zbyt głośnych kierowców z Zachodniopomorskiego.

gazeta.pl

_________________
<--- To było moje autko - Cadillac De Ville '92; 4.9L V8...


Wto, 25.08.2009, 10:19
Profil
Moderator
Awatar użytkownika

Postów: 24507
Post Re: Fotoradary w waszym mieĹ›cie
Niech się przy okazji wezmą za skutery, które w 80% brzęczą głośniej niż niejeden dłubany ścigacz.

_________________
| pajacyk.plpolskieserce.pl | Kliknij raz dziennie. Codziennie.


Wto, 25.08.2009, 14:32
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 1832
Miejscowość: SG
Samochód: 323F (BJ)
Post Re: Fotoradary w waszym mieĹ›cie
Ice napisał(a):
Niech się przy okazji wezmą za skutery, które w 80% brzęczą głośniej niż niejeden dłubany ścigacz.

True! ... i kłady :/

_________________
<--- To było moje autko - Cadillac De Ville '92; 4.9L V8...


Śro, 26.08.2009, 6:15
Profil
Moderator
Awatar użytkownika

Postów: 20830
Miejscowość: Łódź / Warszawa
Samochód: Fiat Delta 3
Post Re: Fotoradary w waszym mieĹ›cie
Mam do Was prośbę - ruszam jutro za Mławę trasą jak na poniższej mapie - możecie mi wskazać ewentualne "utrudnienia" na tej drodze? (radary, miejsca częstych kontroli, miejsca częstych wypadków)
Image

_________________
Fanpage SamochodySwiata.pl || Mój Instagram


Czw, 27.08.2009, 8:42
Profil
Moderator
Awatar użytkownika

Postów: 24507
Post Re: Fotoradary w waszym mieĹ›cie
Trasa niedługa, a chcesz do niej opisu jak na Camel Trophy :> , why? Będziesz przewoził broń biologiczną czy co? :twisted:

_________________
| pajacyk.plpolskieserce.pl | Kliknij raz dziennie. Codziennie.


Czw, 27.08.2009, 16:38
Profil
Moderator
Awatar użytkownika

Postów: 20830
Miejscowość: Łódź / Warszawa
Samochód: Fiat Delta 3
Post Re: Fotoradary w waszym mieĹ›cie
to proste: chcę dojechać szybko, a bez mandatów i punktów...
a czy krótka: jak dla mnie 218 km to całkiem sporo

_________________
Fanpage SamochodySwiata.pl || Mój Instagram


Czw, 27.08.2009, 19:50
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 386
Miejscowość: Hrubieszów k/Zamościa
Samochód: VW Polo 1,9 SDI
Post Re: Fotoradary w waszym mieĹ›cie
RR, jak masz telefon na symbianie to wgraj sobie garmina i poi z fotoradarami. Są tez inne różne poi, z miejscami częstych kontroli, częstych wypadków itd. Polecam gorąco :)

A tak żeby nie było offtopa, to ostatnio jadąc do zamościa zobaczyłem dziwną rzecz. mianowicie, przed Zamościem w miejscowosci Jarosławiec jacyś wandale (dobrzy ludzie) przekręcili fotoradar na pole i zamalowali soczewki farba. Wiedziałem o tym i tak sobie jechałem te 80 w zabudowanym i w pewnym momencie zobaczyłem że ktoś mi mruga światłami. To ja zwolniłem do 50 i tak jade a tu zonk: ustawiona cebula w worku, a za workiem stał przenośny fotoradar :/. Pan policjant sie schował samochodem (nieoznakowanym) w czyjejś posesji i sobie polował. To już jest przesada lekka. Chcą jak najwięcej kasy nazbierac na nowy maszt :/

_________________
Ksiądz to jednak bardzo mądry człowiek, sam ślubów udziela ale sam nigdy się nie ożeni.


Sob, 29.08.2009, 11:34
Profil
Moderator
Awatar użytkownika

Postów: 24507
Post Re: Fotoradary w waszym mieĹ›cie
Patent stosowany chyba wszędzie. U mnie jest z 4 fotoradary, a raczej maszty, które nigdy nie działają. Kto kumaty zdaje sobie z tego sprawę, bo masz jest zrobiony tak, że nie ma jak do środka się dostać ;) Dlatego też każdy tamtędy jedzie nie zwalniając i wykorzystują to b.często policja i straż miejska ustawiając się w tych miejscach z niestacjonarnymi.

_________________
| pajacyk.plpolskieserce.pl | Kliknij raz dziennie. Codziennie.


Sob, 29.08.2009, 12:09
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 386
Miejscowość: Hrubieszów k/Zamościa
Samochód: VW Polo 1,9 SDI
Post Re: Fotoradary w waszym mieĹ›cie
Ale ten fotoradar był cały czas czynny, ponieważ w pobliżu jest szkoła. Dopiero ktoś rozwalił maszt tak, że nie dało się naprawić. Jakies 50 m dalej ustawili sie panowie z fotoradarem, schowani jak ruski czołg w stodole :/ ciekawe ile skosili kaski :P

_________________
Ksiądz to jednak bardzo mądry człowiek, sam ślubów udziela ale sam nigdy się nie ożeni.


Sob, 29.08.2009, 12:25
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 386
Miejscowość: Hrubieszów k/Zamościa
Samochód: VW Polo 1,9 SDI
Post Re: Fotoradary w waszym mieĹ›cie
Sorki że post pod postem, ale to co dzisiaj zobaczyłem to mnie normalnie rozwaliło :/ Wracam sobie od chrześnicy i w pewnej miejscowości patrze: 2 samochody, jeden za drugim odstęp jakies 1.5 m , w jednym bagażnik otwarty. Jade sobie te 50 bo mi sie nie spieszyło i to co zobaczyłem to mnie rozjebało: w samochodzie z otwartym bagażnikiem stoi sobie przenośny fotoradar :shock: Już wszystko widziałem: fotoradar w lublinku, za workami cebuli, w bagażniku a nawet w żuku. Ciekawe co jeszcze nasza kochana policja wymyśli. Niedługo zamalują wszystkie przenośne na moro i będa ustawiac w przydroznych rowach.

_________________
Ksiądz to jednak bardzo mądry człowiek, sam ślubów udziela ale sam nigdy się nie ożeni.


Nie, 20.09.2009, 17:37
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 3894
Post Re: Fotoradary w waszym mieĹ›cie
są miejsca w których słusznie stają a są też i takie w których nie powinni. tam przy szkole to słusznie że stoją. więc nie wiem o co chodzi. tak samo z kamuflażem. jak kierowcy się na wzajem ostrzegają to trzeba być sprytniejszym od innych. trzeba też pamiętać że drogówka sama nie wybiera sobie miejsca na łowy. ;)

_________________
Grip, grip, grip, front-end push, wheel-twirling, slide, crash, hospital. That’s kind of how it goes. - Krótki opis jazdy samochodami marki Audi.


what happened, happened and couldn't have happened any other way


Nie, 20.09.2009, 20:05
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 4215
Miejscowość: Warszawa
Samochód: Uno / Saab 900 2.0T
Post Re: Fotoradary w waszym mieĹ›cie
http://www.dziennikwschodni.pl/apps/pbc ... /552968752
nie znasz dnia ani godziny :shock:
niedługo strach będzie otworzyć lodówkę :?

_________________
Nie mam problemu z alkoholem. Mam problem z pieniędzmi na alkohol.


Wto, 13.10.2009, 21:52
Profil
Moderator
Awatar użytkownika

Postów: 24507
Post Re: Fotoradary w waszym mieĹ›cie
Dla mnie powinni to zdelegalizować. Powinna być możliwość strzelania fot tylko, jeśli są znaki uprzedzające o tym. Ukrywając fotoradar w ten sposób, w każdym mieście znajdzie się takie miejsce, gdzie 99% kierowców złamie dopuszczalną prędkość.

_________________
| pajacyk.plpolskieserce.pl | Kliknij raz dziennie. Codziennie.


Wto, 13.10.2009, 22:14
Profil
Moderator
Awatar użytkownika

Postów: 20830
Miejscowość: Łódź / Warszawa
Samochód: Fiat Delta 3
Post Re: Fotoradary w waszym mieĹ›cie
Dla jeżdżących po Łodzi
http://lodz.naszemiasto.pl/wydarzenia/4 ... ,id,t.html
Cytuj:
Wykaz miejsc, w ktĂłrych straĹĽ miejska wystawia fotoradar
1. ul. 11 Listopada 38 –39
2. al. Unii Lubelskiej 18
3. DÄ…browskiego/Anczyca
4. Dąbrowskiego/Nałkowskiej
5. Dąbrowskiego/Podhalańska
6. Demokratyczna/Bierna
7. ul. Jaracza 68
8. Krakowska/Tarnowska
9. Łagiewnicka/Czapli
10. ul. Łupkowa
11. Maratońska/Wróblewskiego
12. ul. Okólna 120–133
13. Okólna/Żółwiowa
14. ul. Piotrkowska 19
15. ul. Pomorska 312–351
16. Pomorska/Gryfa Pomorskiego
17. Pomorska/Henrykowska
18. Pomorska/Iglasta
19. Promowa 20–30
20. ul. Przybyszewskiego 128–177
21. ul. Rewolucji 65–69
22. Rewolucji/Kamińskiego
23. ul. Rudzka 33
24. Rudzka/Municypalna
25. Śląska/Gojawiczyńskiej
26. ul. Liściasta 11b–50
27. Warszawska/Centralna
28. Wycieczkowa 86–107
29. al. Wyszyńskiego 8 (DH. Piaski)
30. ul. Zakładowa 72
31. Zakładowa/Hetmańska

_________________
Fanpage SamochodySwiata.pl || Mój Instagram


Śro, 14.10.2009, 14:15
Profil
Moderator
Awatar użytkownika

Postów: 24507
Post Re: Fotoradary w waszym mieĹ›cie
Ta.. bo mają tylko stałe miejsca... :roll:

_________________
| pajacyk.plpolskieserce.pl | Kliknij raz dziennie. Codziennie.


Śro, 14.10.2009, 14:53
Profil
Moderator
Awatar użytkownika

Postów: 20830
Miejscowość: Łódź / Warszawa
Samochód: Fiat Delta 3
Post Re: Fotoradary w waszym mieĹ›cie
ale majÄ… ulubione :>

_________________
Fanpage SamochodySwiata.pl || Mój Instagram


Śro, 14.10.2009, 15:14
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 2045
Miejscowość: Springfield
Post Re: Fotoradary w waszym mieĹ›cie
Jedyna pozytywna rzecz z dzisiejszego śniegu to zakrycie fotoradarów, zwróciłem uwagę, że każdy albo miał zasłonięty śniegiem wizjer albo z daszku fotoradaru zwisała taka warstwa śniegu, że wszystko zasłaniała.


Śro, 14.10.2009, 15:39
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 1886
Miejscowość: Stalowa Wola / Lublin
Samochód: e46 coupe
Post Re: Fotoradary w waszym mieĹ›cie
Co do lubelskiego śmietnika mam obawy, że jakaś fotka i dla mnie się załapie :/
No ale może miałem farta, cóż czekam :]


Śro, 14.10.2009, 22:29
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 136 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
 cron

Wszelkie sugestie, opinie i uwagi proszę kierować na adres: administrator(at)samochodyswiata(dot)pl

Powered by phpBB3 © 2003-2018