Rozwiązywanie problemów dotyczących przepisów ruchu, obowiązującego prawa, ubezpieczeń i techniki jazdy
{ TOPIC_LOCKED_SHORT }

WypoĹĽyczanie auta taty a prawo

Pią, 14.08.2009, 5:39

Witam. Niedawno zdałem prawo jazdy, lecz jako że nie mam za dużo uzbieranych pieniędzy nie jestem w stanie kupić własnego samochodu. W związku z tym jeżdżę samochodem taty na zasadzie "wypożyczenia auta", tzn. auto nie jest w żaden sposób na mnie zarejestrowane. Czy w związku z tym w czasie kontroli Policyjnej/wypadku/zdarzenia losowego istnieje ryzyko dodatkowych problemów prawnych z tego powodu? Np. przy wypłacaniu odszkodowania (PZU), współuczestniczeniu w wypadku itp.? Jeżeli tak, to jakie dodatkowe dokumenty/upoważnienia powinienem zdobyć by w pełni legalnie jeździć autem taty?

Re: WypoĹĽyczanie auta taty a prawo

Pią, 14.08.2009, 9:50

PB pod korek i śmigaj, nic Ci nie grozi.

Re: WypoĹĽyczanie auta taty a prawo

Pią, 14.08.2009, 20:48

Ok kenji, dzięki wielkie za odpowiedź x] .

Re: WypoĹĽyczanie auta taty a prawo

Sob, 26.09.2009, 10:15

Jeśli spwoodujesz wypadek, to twojemu tacie zabiorą procenty z ubezpieczenia, a poza tym to nic Ci nie grozi.

Re: WypoĹĽyczanie auta taty a prawo

Sob, 26.09.2009, 19:17

Jeździłem przez jakiś rok autem, które nie było zarejestrowanie na mnie. Nigdy nikt mi problemu nie sprawiał, do pewnego razu, gdy nas na jakieś wsi ściągneli na komende. Tam pies wypytywał czyje to auto etc. etc. Ja się zabezpieczyłem, z racji tego, że jeździłem samochodem cały czas i miałem umowę użyczenia pojazdu. Nie przydaje to się w 95% przypadków, ale spisanie takiej umowy to 3 minuty i można ją wozić dla świętego spokoju.

Re: WypoĹĽyczanie auta taty a prawo

Pon, 28.09.2009, 18:22

kenji napisał(a):PB pod korek i Ĺ›migaj, nic Ci nie grozi.


nie tak prędko, podczas podpisywania polisy OC/AC jest paragraf gdzie się zaznacza czy autem będzie jeździć osoba młodsza niż ileś tam lat (chyba <25 lat), jesli na polisie nie jest zaznaczone ze autem bedzie jeździł młodziak, to gdy spowoduje wypadek/kolizje moze mieć problem, jeśli natomiast ojciec na polisie zaznaczył ze bedzie oprócz niego jeździła osoba z w/w przedziału wiekowego to masz luz, a polisa na pewno była pare złotych drozsza.

Re: WypoĹĽyczanie auta taty a prawo

Pon, 02.11.2009, 16:27

Jest takie coś co nazywa się PZU Pomoc taka karta która ubezpiecza dodatkowo samochód coś jak by pre paid. To by rozwiązało Twój problem.

Re: WypoĹĽyczanie auta taty a prawo

Czw, 05.11.2009, 9:21

A dużo taka karta kosztuje? jak ona działa w ogóle?

Re: WypoĹĽyczanie auta taty a prawo

Czw, 05.11.2009, 21:25

To jest z tego co wiem 40 zł za 60 dni czy coś takiego hymm muszę poszukać co dokładnie obejmuje. Podoba mi się że nie trzeba godzinami czytać umowy i mamy na tyle i tyle dni za taka kasę mniej wiążące. Ciekaw jestem czy ktoś już tego używał ?

Re: WypoĹĽyczanie auta taty a prawo

Pon, 09.11.2009, 1:43

kenji napisał(a):PB pod korek i Ĺ›migaj, nic Ci nie grozi.


oby sie nie okazało,że ma diesel'a albo jeszcze gorzej hatcha JTD :twisted:

Re: WypoĹĽyczanie auta taty a prawo

Pon, 09.11.2009, 15:17

vixin napisał(a):To jest z tego co wiem 40 zĹ‚ za 60 dni czy coĹ› takiego hymm muszÄ™ poszukać co dokĹ‚adnie obejmuje. Podoba mi siÄ™ ĹĽe nie trzeba godzinami czytać umowy i mamy na tyle i tyle dni za taka kasÄ™ mniej wiÄ…ĹĽÄ…ce. Ciekaw jestem czy ktoĹ› juĹĽ tego uĹĽywaĹ‚ ?

A mnie się podoba, że można nawet wezwać pomoc do zamarzniętego zamka ::) Jak dla mnie to super na zimowe dni, no i cena całkiem, całkiem :)

Re: WypoĹĽyczanie auta taty a prawo

Pon, 09.11.2009, 17:58

No tak opcja dla kobiety jak najbardziej bezradna ciemną no cą a tu mała pomoc :P zawsze się przydaje. Najgorzej to jak się koło urwie co wtedy w takich momentach niewątpliwie to się przyda. P.s Co ma diesel :P do tego ? :P

Re: WypoĹĽyczanie auta taty a prawo

Pon, 09.11.2009, 18:17

W Motorze z tamtego tygodnia było napisane, że jakiś papier jest wymagany wyłącznie podczas podróżowania poza Polską (w języku danego kraju).

Re: WypoĹĽyczanie auta taty a prawo

Śro, 11.11.2009, 23:43

No tak ale lepiej chyba jak już masz to zapewnione tak jak w tym pre paydzie jest np granicą przesyłki części zamiennych, pożyczki na naprawę pojazdu, zastępstwa procesowego, pożyczki na kaucję dla zwolnienia z aresztu. Każdy kto był za granica i miał jakąś nie przyjemną sytuację wie jaka wtedy towarzyszy temu nie pewność.

Re: WypoĹĽyczanie auta taty a prawo

Czw, 12.11.2009, 9:42

Wychodzi na to że, w każdej nawet nietypowej sytuacji na drodze, otrzymamy tę pomoc, ale że za granicą...to już w ogóle super. I to wszystko możemy otrzymać niezależnie od miejsca zdarzenia?

Re: WypoĹĽyczanie auta taty a prawo

Sob, 14.11.2009, 15:41

W krajach, które oczywiście mają umowę zawartą z PZU , w Polsce miejsce zdarzenia nie ma znaczenia bo obejmuje cały kraj. Ktoś może ma już tą kartę ?

Re: WypoĹĽyczanie auta taty a prawo

Wto, 24.11.2009, 23:48

vixin napisał(a):No tak opcja dla kobiety jak najbardziej bezradna ciemnÄ… no cÄ… a tu maĹ‚a pomoc :P zawsze siÄ™ przydaje. Najgorzej to jak siÄ™ koĹ‚o urwie co wtedy w takich momentach niewÄ…tpliwie to siÄ™ przyda. P.s Co ma diesel :P do tego ? :P


Oj tak:) Ja już miałam wiele takich przygód na drodze, a pomocy znikąd. Dobrze że jest takie coś :)

Re: WypoĹĽyczanie auta taty a prawo

Śro, 25.11.2009, 17:59

Zawsze się przyda jakaś gwarancja pewności , a co do zwykłego ubezpieczenia to holowanie w jakim pakiecie może się znaleźć ? Bo jakoś je można dzielić np: AC za samą szybę .

Re: WypoĹĽyczanie auta taty a prawo

Pon, 07.12.2009, 19:44

Oj chyba w takim zwykłym ubezpieczeniu nie znajdziesz holowania, jedynie na tą kartę możesz mieć za darmo :)

Re: WypoĹĽyczanie auta taty a prawo

Pon, 07.12.2009, 19:48

Czytając co obejmuje ta karta, byłem zaskoczony, ilością oferowanej pomocy, mam tylko jedną wątpliwość, czy karta jest na okaziciela, na samochód, jak sprawa z tym wygląda ?
{ TOPIC_LOCKED_SHORT }