Obecny czas: Czw, 28.03.2024, 9:11




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 40 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2
Ubezpieczenie auta na miesiąc ?? 
Autor Wiadomość

Postów: 19
Post Re: Ubezpieczenie auta na miesiÄ…c ??
saulo napisał(a):
1. możesz podać jakieś zródło, które nie jest stroną założoną przez pzu, lub artykułem przez nich sponsorowanym? Równie dobrze moge sam założyć taką stronę i napisac, że u mnie jest najtaniej....
2. W głębszym wczytaniu się, okazuje się, że mają najtańsze AC, lecz w niektórych wypadkach nie wygląda to różowo.
3. nigdzie nie jest zdefiniowane co rozumieją przez nowy samochód, jak mają się stawki dla nowych kierowców (młodych)?
4. no i w końcu w tabelce która sami podają w pdfie, jak byk widać, że w każdym możliwym wypadku wyprzedza ich AXA (pod względem AC), o OC nie wspominając bo tam pewnie też nie mają pewnie jakichś super stawek, pewnie link4 albo coś innego ich wyprzedza....


A wczytałeś się w to dokładnie? Ja napisałam że dla nowych aut.
Więc teraz wróć jeszcze raz do tych stron i zobacz ze dla nowych aut rzeczywiście mają najtaniej. Jest tam tez napisane co to znaczy nowe - 2009r.
O zniżkach/zwyżkach dla młodych też jest na tej stronie z tego co widziałam


Czw, 07.01.2010, 15:32
Profil

Postów: 44
Post Re: Ubezpieczenie auta na miesiÄ…c ??
To fakt, można tam dużo informacji znaleźć.


Pią, 08.01.2010, 9:49
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 10
Miejscowość: Poznań
Samochód: Opel Astra 1.6
Post Re: Ubezpieczenie auta na miesiÄ…c ??
Tak tylko wciąż rozchodzi się o pojęcie "nowy samochód", tzn ile może mieć lat? Bo np. w linku nowe auta to nie starsze niz 4 lata co moim zdaniem jest duzo. Ponadto, jak pisza pozniej w artykule pzu dla samochodow uzywanych juz wcale tanie tanie nie jest... 8) Co wiecej dla samochodow nowych axa i link4 stąpają po piętach pzu.

edit: no i wszystko jasne, nowy samochod dla pzu to rocznik 2009............
czyli zaledwie moze 2% calego rynku, smiac sie czy płakać? Prosze takie promocje to se mozna...


Pią, 08.01.2010, 11:42
Profil

Postów: 19
Post Re: Ubezpieczenie auta na miesiÄ…c ??
Saulo myślę że firmie, która istnieje 200lat, z siedzibami, dużo trudniej obniżyć ceny niż directom, które zatrudniają mniej osób, nie mają placówek (co jest sporym minusem, bo nie każdy może chcieć załatwiać wszystko przez telefon). PZU przez długi czas uchodziło za drogą firmę, ale przynajmniej solidną, ta promocja pokazuje, że coś się zaczyna zmieniać.
Może to na razie mało, ale moim zdaniem lepszy rydz niż nic :D


Pon, 11.01.2010, 15:57
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 10
Miejscowość: Poznań
Samochód: Opel Astra 1.6
Post Re: Ubezpieczenie auta na miesiÄ…c ??
No więc, właśnie takimi sformułowaniami wprowadzają kierowców w błąd, bo jak inaczej to nazwać? Myślę, że tradycja 200 letnia nie ma nic do rzeczy. Po prostu są droższym towarzystwem i tyle, a obniżenie ceny dla 2% klientów myślę, że wpłynie negatywnie na wizerunek bo jest jakby faworyzowaniem... lepszy rydz niz nic, ale najtanszy czyli poki co jednak directy górą.


Wto, 12.01.2010, 10:52
Profil

Postów: 44
Post Re: Ubezpieczenie auta na miesiÄ…c ??
Ale direkty działają na granicy opłacalności i maja problemy z wyplatą odszkodowania, nawet nie ma porównania do takiego giganta jak pzu.


Wto, 12.01.2010, 13:59
Profil

Postów: 19
Post Re: Ubezpieczenie auta na miesiÄ…c ??
Czy ja wiem czy w błąd. To jest raczej dobrze zastosowany marketing, każdy ma do tego prawo. Mbank tez się ogłaszał jako najtańszy itd, a potem się okazało, że jednak jest w tym haśle trochę kruczków :)

No a już zupełnie inną kwestią jest to, jaką firmę wybrać. W przypadku OC każdy wybiera najtaniej, to logiczne. Ale w przypadku AC? Wybrał byś najtańszy direct?


Śro, 13.01.2010, 0:33
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 10
Miejscowość: Poznań
Samochód: Opel Astra 1.6
Post Re: Ubezpieczenie auta na miesiÄ…c ??
Skąd wiesz, że directy działają na granicy opłacalności?
Takim "marketingiem" można do siebie tylko zrazić klientów, ponieważ jedno ubezpieczenie wezmą, ale już w przyszłym roku nie wezmą tam polisy bo bedą wiedzieli, że zostali nabici w butelkę... W przypadku AC to pierwsze na co patrzę to wyłączenia w OWU, w każdym TU jest inne. Jeżeli mi pasują to wtedy kieruję się ceną, nie spotkałem się z problemami z wypłatą AC w żadnym towarzystwie, dlatego nie mam obaw... :)


Śro, 13.01.2010, 10:16
Profil

Postów: 44
Post Re: Ubezpieczenie auta na miesiÄ…c ??
Czytałam w kilku miejscach, ale sam widzisz, każdy patrzy na coś innego, jeden na cenę drugi na rzetelność, jeśli nie chcę mieć w przyszłości kłopotów to chyba normalne, że wybiorę rzetelność. A OWU tak trzeba zwracać uwagę, bo też można znaleźć haczyki.


Śro, 13.01.2010, 11:34
Profil

Postów: 19
Post Re: Ubezpieczenie auta na miesiÄ…c ??
Przecież ludzie potrafią czytać itd. Jeżeli jest jakaś reklama to od razu bierzesz ten towar, czy jednak zapytasz ile w Twoi przypadku będzie wynosiła kwota?
Nikt w ciemno nie ubezpiecza auta


Śro, 13.01.2010, 18:44
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 10
Miejscowość: Poznań
Samochód: Opel Astra 1.6
Post Re: Ubezpieczenie auta na miesiÄ…c ??
Tyle, że w tym wypadku jeżeli reklama twierdzi, że jest najtaniej i dla klienta wyda się że jest najtaniej to kupi bez sprawdzania u konkurencji. Ale tak jak wspomniałem czas sam zweryfikuje tą taniość. Tym bardziej, że znowu podnoszą się głosy o podwyżkach oc...


Czw, 14.01.2010, 9:24
Profil

Postów: 44
Post Re: Ubezpieczenie auta na miesiÄ…c ??
Nie, no ludzie sprawdzajÄ… ceny, nie te czasy, ĹĽe brali w ciemno, kaĹĽde TU ma na swojej stronie chociaĹĽby porĂłwnywarkÄ™, wyliczenia itp, nie ma tak Ĺşle :)


Pią, 15.01.2010, 12:12
Profil

Postów: 19
Post Re: Ubezpieczenie auta na miesiÄ…c ??
Ja tez myślę ze każdy sprawdza ceny i dopiero potem coś bierze :)


Pon, 22.02.2010, 23:19
Profil

Postów: 26
Post Re: Ubezpieczenie auta na miesiÄ…c ??
aruba napisał(a):
Ale direkty działają na granicy opłacalności i maja problemy z wyplatą odszkodowania, nawet nie ma porównania do takiego giganta jak pzu.

Pod względem wypłacalności i całej procedury odszkodowawczej na pewno.


Pon, 31.05.2010, 12:38
Profil

Postów: 44
Post Re: Ubezpieczenie auta na miesiÄ…c ??
Mnie się wydaje, ze pod każdym względem, nie wiem może się mylę, ale z tego co wiem to wielu moich znajomych którzy przejechali się na direktach z powrotem wróciło do PZU, a to chyba o czymś świadczy.


Wto, 01.06.2010, 8:37
Profil

Postów: 26
Post Re: Ubezpieczenie auta na miesiÄ…c ??
To fakt , że wielu klientów pozornie niezadowolonych z PZU po doświadczeniach z innymi firmami , wraca do PZU, które naturalnie nie jest pozbawione wad, ale ma zdecydowanie więcej zalet.


Czw, 24.06.2010, 10:09
Profil

Postów: 1
Post Re: Ubezpieczenie auta na miesiÄ…c ??
Jeśli nie zdążyłeś jeszcze skorzystać z promocji Liberty Direct nic straconego. Program „poleć ubezpieczenie” został przedłużony. Zapamiętaj kod, który uprawnia do 50zł lub 100zł zniżki - 60529737
Wejdź na stronę https://www.libertydirect.pl/libertyapp ... ie_skladki i oblicz o ile niższe może być twoje OC.


Czw, 28.04.2011, 14:43
Profil

Postów: 26
Post Re: Ubezpieczenie auta na miesiÄ…c ??
Nie zdążayłem i nie chcę zdążyć , wolę pewne , sprawdzone oferty.


Czw, 26.05.2011, 11:02
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 7825
Miejscowość: Szczecin
Samochód: nazi hacz fwd pb
Post Re: Ubezpieczenie auta na miesiÄ…c ??
OdkopujÄ™
Orientuje się ktoś czy przy sprowadzonym samochodzie z zagranicy tymczasowe ubezpieczenie na miesiąc można wykupić tylko raz? A drugie pytanie, jak kupić auto sprowadzone przez handlarza, ale nie z komisu, żeby umowę podpisać z prawdziwym sprzedającym, a nie z jakimś widmo helmutem ze szwabii. Co by potem mieć do kogo uderzać jakby auto miało jakąś wadę ukrytą. Facet tłumaczy, że musiałby pokryć koszty, no ale co mnie to obchodzi.

_________________
PB RWD jest wysoko


Pon, 18.07.2011, 17:57
Profil

Postów: 117
Post Re: Ubezpieczenie auta na miesiÄ…c ??
Cytuj:
Orientuje się ktoś czy przy sprowadzonym samochodzie z zagranicy tymczasowe ubezpieczenie na miesiąc można wykupić tylko raz?

Tak, tylko raz.


Wto, 19.07.2011, 9:45
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 40 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 8 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
 cron

Wszelkie sugestie, opinie i uwagi proszę kierować na adres: administrator(at)samochodyswiata(dot)pl

Powered by phpBB3 © 2003-2018