Obecny czas: Czw, 28.03.2024, 8:59




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 62 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna
Auto z zagranicy - procedura rejestracji w Polsce 
Autor Wiadomość
Awatar użytkownika

Postów: 9968
Miejscowość: z krainy wiecznego zachodu słońca
Post Re: Auto zza granicy - procedura rejestracji w Polsce
przecież nie mówię, że są. Tyle, że samochody są świetne i w świetnym stanie

_________________
Moderator nie obraza innych - moderator dobitnie zwraca uwage
I zaprawdę powiadam wam, sama znajomość z OBRem nie powoduje, że jesteście szybsi od włoskich hatchy FWD - bo nie jesteście


Sob, 17.05.2008, 0:41
Profil

Postów: 3
Post Re: Auto zza granicy - procedura rejestracji w Polsce
Witajcie
Znalazłem w jednym miejscu informacje dotyczące badań technicznych i wszystkich dokumentach. Jest to oczywiscie dla osób nie obeznanych z tą tematyką jak ja.
http://polskalive.com.pl/pl/podcasts/88 ... ntach.html
Pozdrawiam


Nie, 30.11.2008, 15:29
Profil

Postów: 25
Post Re: Auto zza granicy - procedura rejestracji w Polsce
Czy od początku tego roku zmieniły się w jakiś sposób opłaty za samochody starsze niż 10 lat ??


Nie, 25.01.2009, 12:11
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 1639
Miejscowość: Sląsk
Post Re: Auto zza granicy - procedura rejestracji w Polsce
nie

_________________
mercedes CLK 320 .Opel omega 2.0 DTH to było teraz BMW 320 D


Pon, 26.01.2009, 8:51
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 6
Post Re: Auto zza granicy - procedura rejestracji w Polsce
siema, nie wiem czy w dobrym miejscu kontynuuje watek, ale poniekad dotyczy to tez samochodow sprowadzanych. Mam do was pytanie bo wlasnie plynie do mnie mój Dodge z USA, będzie w Polsce za 4 dni. Mam pytanie, nie wiecie czy jakieś polskie towarzystwa ubezpieczeniowe mają pecjalna oferte dla tego typu aut?


Pią, 06.02.2009, 15:23
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 1639
Miejscowość: Sląsk
Post Re: Auto zza granicy - procedura rejestracji w Polsce
tego typu auto ?? tosz to zwykłe auto przeciez !!

_________________
mercedes CLK 320 .Opel omega 2.0 DTH to było teraz BMW 320 D


Pon, 09.02.2009, 8:34
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 200
Miejscowość: Gniezno/DE-Witten
Samochód: Mercedes CL 500
Post Re: Auto zza granicy - procedura rejestracji w Polsce
Dokładnie.Auto jak każde inne,nie ma znaczenia,czy z Niemiec,USA,Malawi czy z Syrii.
Lepiej szykuj kase na cło i opłaty.A Dodge jaki?Grand Caravan?Nitro?Charger?Może zupelnie inny?Tak z ciekawości sie pytam

_________________
Wyznaje tylko w jedną religie.
Mercedes

20 kwietnia 2011-na świat przychodzi moja ukochana córeczka Zuzia!
19.11.2010-ślub z moją ukochaną Monisią


Nie, 26.07.2009, 11:18
Profil

Postów: 61
Miejscowość: Krakow/Madryt
Samochód: Berlingo 2.0 HDi
Post Re: Auto zza granicy - procedura rejestracji w Polsce
Witam!!pytanko czy w ostatnim czasie zmienilo sie cos w kwesti rejestrowania aut sprowadzonych ??? i jak wyliczyc kwote akcyzy ktora bedzie do zaplaty ??? chodzi mi konkretnie o 3 letniego seata ibize.pzdr.

_________________
Niemiecka precyzja Hiszpaniski temperament ;)


Sob, 15.08.2009, 16:45
Profil

Postów: 20
Post Re: Auto zza granicy - procedura rejestracji w Polsce
mam nadzieje ze sie przydazda
Samochod z Niemiec
Samocho z UK


Pon, 21.09.2009, 12:12
Profil
Moderator
Awatar użytkownika

Postów: 8971
Miejscowość: ignorant motoryzacji
Samochód: hiszpański szajs
Post Re: Auto zza granicy - procedura rejestracji w Polsce
Cytuj:
Można już rejestrować bez przeglądu auta z importu
Od dziś (22.09.2009) można zarejestrować używane auto z importu, które przywieziono na lawecie, bo po wypadku nie mogło samo jeździć – pisze Andrzej Kublik w „Gazecie Wyborczej”.

Od 22 września nie będą wymagane dodatkowe badania techniczne używanych aut z importu przed ich pierwszą rejestracją w Polsce - zdecydował Sejm, uchwalając pół roku temu nowelizację ustawy Prawo ruchu drogowego. Wystarczy, by w zagranicznym dowodzie rejestracyjnym była data kolejnej kontroli. Takie przepisy wymusił na Polsce wyrok Europejskiego trybunału Sprawiedliwości.

- Na nasze drogi mogą trafić auta w fatalnym stanie technicznym. Urzędnicy nie mają obowiązku sprawdzać, czy samochód przyjechał na własnych kołach, czy na lawecie - mówił "Gazecie" Kazimierz Zbylut, prezes Polskiej Izby Stacji Kontroli Pojazdów.

Zmiana przepisów może też ułatwić życie złodziejom. Wystarczy zarejestrować auto skasowane w wypadku i wycięty z niego numer identyfikacyjny umieścić w takim samym modelu skradzionego samochodu. - Zmiana przepisów ułatwi oszustwa, które ograniczał wymóg kontroli technicznej przed rejestracją - przyznaje Jakub Faryś, szef Polskiego Związku Przemysłu Motoryzacyjnego.

_________________
instalacje elektryczne bielsko-biała Czysciwo Bielsko pralnia dywanów puławy Domy Mieszkalne Pościel dla dzieci fan alfa romeo na wieki Moderator też człowiek - nabija posty i trolluje i ch*j


Wto, 22.09.2009, 11:36
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 22
Miejscowość: Białystok
Post Re: Auto zza granicy - procedura rejestracji w Polsce
witam. mam takie pytanie odnośnie instalacji gazowych w samochodach z importu. czy żeby zarejestrować samochód z importu, który posiada instalację gazową, wymagane są jakieś dokumenty odnośnie tej instalacji gazowej? czy ta instalacja będzie musiała przejśc jakiś oddzielny przegląd, czy jednak przy ogólnym przeglądzie samochodu będzie również uwzględniona?


Nie, 02.05.2010, 9:31
Profil

Postów: 50
Post Re: Auto zza granicy - procedura rejestracji w Polsce
Potrzebuje informacji dotyczących rejestracji ciągnika rolniczego sprowadzonego z UK. Ciągnik jest do kupienia w Polsce, ale nie jest jeszcze opłacony. Czy cała procedura jest tożsama do tej z samochodów osobowych??

_________________
Iveco Stralis 430 + tandem :)


Pon, 31.05.2010, 15:00
Profil

Postów: 4
Post Re: Auto zza granicy - procedura rejestracji w Polsce
Generalnie zasady przy rejestracji ciągnika sprowadzonego z zagranicy są takie same, jak w przypadku sprowadzanych samochodów. Inne są tylko opłaty. Ile dokładnie będę one wynosiły, tego bez problemu powinien się Pan dowiedzieć w Wydziale Komunikacji, pod który Pan podlega.


Pią, 30.07.2010, 12:13
Profil

Postów: 1
Post Re: Auto zza granicy - procedura rejestracji w Polsce
W sprawie rejestracji to ja rejestrowałem auto z klasy premium sprowadzane z USA przez salon Prestige Gdynia i czasem mozna sobie znacznie ułatwić życie jeśli znajdzie się dobrego sprzedawce, który jest w stanie pomóc i doradzić w takim kwestiach co znacznie przyśpiesza i umila kupno samochodu. Rejestrowane też było Gdyni i poszło dosyć szybko jak na polskie warunki.


Pon, 21.11.2011, 16:16
Profil

Postów: 3
Post Re: Auto zza granicy - procedura rejestracji w Polsce
To prawda - w przypadku samochodów sprowadzanych zza oceanu, warto skorzystać z usług firm, które znają się na tym. Oszczędza się wiele nerwów i nie jest jest to aż tak drogie.


Śro, 29.02.2012, 11:03
Profil

Postów: 17
Post Re: Auto zza granicy - procedura rejestracji w Polsce
czy orientujecie się jaki jest koszt przetłumaczenie dokumentów (z niemieckiego na polski) i gdzie można to zrobić w Gliwicach i w jakiej cenie?

_________________
www.sklepmoto.pl


Śro, 07.11.2012, 9:33
Profil

Postów: 117
Post Re: Auto zza granicy - procedura rejestracji w Polsce
<100zł, ~70 z tego co kojarzę. W każdym biurze tłumaczeń.


Śro, 07.11.2012, 23:46
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 413
Miejscowość: CT/CGR
Samochód: stary
Post Re: Auto z zagranicy - procedura rejestracji w Polsce
Pytanie o akcyzę: sprowadziłem auto przy pomocy firmy, która się tym zajmuje. Tzn. upatrzyłem sobie auto, kupił je na siebie w DE handlarz, który sprzedał mi. I teraz - nie wysłał mi w dokumentach potwierdzenia opłaconej akcyzy - zadzwoniłem do urzędu i ustaliłem, że:

- jeżeli auto sprowadził handlarz i sprzedała auto mi, a ja je rejestruję po raz pierwszy, to wystarczy mieć na fakturze nr akcyzy


Z kolei handlarz twierdzi, że akcyza też nie jest potrzebna, ale przepis o nr akcyzy na fakturze, gdy auto kupuje się od firmy handlującej autami nie obowiązuje od dwóch lat.

Pytanie, kto ma rację?

Na wysłanej mi fakturze sprzedający dodatkowo źle wpisał moje imię - pytałem dzwoniąc do WK, czy mogę wydrukować, jeżeli podeśle mi poprawnie na @ i z tym przyjść w celu rejestracji.

_________________
Zimne ognie Twojego języka ślizgają się po skórce pieczywa...


Czw, 28.02.2013, 15:44
Profil

Postów: 27
Post Re: Auto z zagranicy - procedura rejestracji w Polsce
Jurko napisał(a):
Pytanie o akcyzę: sprowadziłem auto przy pomocy firmy, która się tym zajmuje. Tzn. upatrzyłem sobie auto, kupił je na siebie w DE handlarz, który sprzedał mi. I teraz - nie wysłał mi w dokumentach potwierdzenia opłaconej akcyzy - zadzwoniłem do urzędu i ustaliłem, że:

- jeżeli auto sprowadził handlarz i sprzedała auto mi, a ja je rejestruję po raz pierwszy, to wystarczy mieć na fakturze nr akcyzy


Z kolei handlarz twierdzi, że akcyza też nie jest potrzebna, ale przepis o nr akcyzy na fakturze, gdy auto kupuje się od firmy handlującej autami nie obowiązuje od dwóch lat.

Pytanie, kto ma rację?

Na wysłanej mi fakturze sprzedający dodatkowo źle wpisał moje imię - pytałem dzwoniąc do WK, czy mogę wydrukować, jeżeli podeśle mi poprawnie na @ i z tym przyjść w celu rejestracji.


Raczej zaufaj urzędowi, bo możesz sobie napytać biedy


Nie, 16.11.2014, 18:12
Profil

Postów: 13
Post Re: Auto z zagranicy - procedura rejestracji w Polsce
rejestracja anglików wygląda tak samo?


Pią, 19.06.2015, 10:35
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 62 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 10 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
 cron

Wszelkie sugestie, opinie i uwagi proszę kierować na adres: administrator(at)samochodyswiata(dot)pl

Powered by phpBB3 © 2003-2018