Wszelkie porady dotyczące kupna samochodu, zarówno nowego, jak i używanego
Wyślij odpowiedź

Civic VI gen 3d

Wto, 09.11.2010, 11:38

Hej,
Poszukuję ostatnimi czasy civica, co myślicie o tej sztuce ? Czy ktoś może już go oglądał?

http://otomoto.pl/honda-civic-civic-1-4 ... 85632.html

Re: Civic VI gen 3d

Wto, 09.11.2010, 13:00

Ja mogę tylko powiedzieć, co ogólnie wiem z autopsji o tym samochodzie:
- świetne zawieszenie, niewrażliwe na dziury i poprzeczne przeszkody;
- absolutna bezawaryjność;
- dychawiczny silnik 1,4l nie dajÄ…cy komfortu wyprzedzania;
- archaiczne wnętrze.

Re: Civic VI gen 3d

Wto, 09.11.2010, 13:04

Archaiczne wnętrze? V już nie ma tragedii, a jeśli chodzi o VI to dosyć standard jak na tamte lata i nie wiem co tam jest archaicznego. Przesuwane nawiewy? Typowe japońskie rozwiązanie.

Co do silnika 1.4 90 KM - dychawiczny? Ma około 11 sekund do setki, więc już daje rade jak najbardziej. Po prostu specyfika tych motorów - trzeba żonglować biegami i je kręcić. Jeśli ktoś to lubi to jest to raczej IMO zaleta.

Re: Civic VI gen 3d

Wto, 09.11.2010, 23:27

z doświadczeń kuzyna - uważaj na rdzę :wink:

Re: Civic VI gen 3d

Śro, 10.11.2010, 22:36

Ice ale po co się tak męczyć? Civic 1.4 to typowy emerytowóz z dość miękkim zawieszeniem i silnikiem który w codziennej jeździe w ogóle się nie sprawdza a jeździć nim tak jak powinno się jeździć V-tec to sztuka dla sztuki a w dodatku w codziennej jeździe męcząca.
Raz miałem okazję jeździć tą wersją silnikową i jak dla mnie to porażka, hałasuje a nie jedzie.
Poszukaj moĹĽe jakiejĹ› Astry II lub Focusa, Focus prowadzi siÄ™ lepiej i ma podobny problem z korozjÄ… jak Civ.
Oba z silnikami 1.6 będą szybsze no i co ważne są znacznie bezpieczniejszymi konstrukcjami, jedyna przewaga syfika to IMO praca skrzyni biegów(w tej klasie w tamtych latach to był top).
Z większymi silnikami to rzeczywiście fajny zadziorny kompakt ale z 1.4 naprawdę mija się z celem.

Re: Civic VI gen 3d

Czw, 11.11.2010, 13:59

Jestem zdecydowany na civica i szukam godnego modelu od około pół roku. Niestety za dobrą sztukę trzeba zapłacić.
Podoba mi siÄ™ jego legendarny juĹĽ chyba wysokoobrotowy silnik, ktĂłry przy tak niskiej masie naprawdÄ™ daje radÄ™ - kumpel ma takiego.
Wnętrze też może się podobać i jak dla mnie o lata świetlne wyprzedza pod tym względem takiego np focusa .... . A co najważniejsze w hondach to prowadzenie i nikt nie będzie mi mówił o miękkości zawieszenia. Ojciec miał Megane - na każdym ostrzejszym zakręcie było wrażenie podpierania się na lusterkach. Jasne, może nie jest ekstremalnie twardo, ale prowadzi się tą bryczkę prawie jak gokarta ;)

Posta napisałem, aby wypytać szacowne grono forum, co myśli o tej sztuce i czy warto przejechać 200 km, tylko po to aby ją obejrzeć na żywo.

Re: Civic VI gen 3d

Czw, 11.11.2010, 17:17

No skoro nikt Ci nie będzie mówił to po co się w ogóle pytasz?
szukasz konkretnych opinii czy wyrazĂłw uwielbienia dla tego samochodu.
Focus będzie się lepiej prowadził, ma lepsze zawieszenie i precyzyjniejszy układ kierowniczy.
Stare Megane to rzeczywiście była kanapa, także lepsze prowadzenie niż w nim to nie jest jakiś szczególny wyczyn.

Re: Civic VI gen 3d

Czw, 11.11.2010, 17:50

Pamiętam jak w firmie kolega miał nowego Focusa I i prywatnie Hondę Civic sedan coupe. Kiedy mógł to jeździł hondą bo lepsze trzymanie drogi i lepszy silnik.

Re: Civic VI gen 3d

Czw, 11.11.2010, 18:38

W wersji sedan coupe(swoją drogą pierwszy raz słyszę, pewnie jakiś egzotyk) może i tak.
W hatchu lepiej IMO jeĹşdzi Focus 1.6 niĹĽ Civic VI 1.4, za to Civ ma lepszÄ… skrzyniÄ™.
To jest tylko moje zdanie i nie musicie się ze mną zgadzać, aczkolwiek raczej poza dyskusją jest to, że to 90koni w Civicu to dość ospałe 90koni na co dzień i hałaśliwe w dodatku.

Re: Civic VI gen 3d

Pią, 12.11.2010, 20:49

DĹĽony napisał(a):Focus bÄ™dzie siÄ™ lepiej prowadziĹ‚, ma lepsze zawieszenie i precyzyjniejszy ukĹ‚ad kierowniczy.


Jeździłem i tym i tym i podpisuje się, focus wygrywa, civic poza silnikiem jest nisko ... poza tym nawet te 90 koni to trzeba kręcić żeby jechało, od dołu bierze kiepsko ... nie polecam, a wnętrze rzeczywiście archaizm - typowa połówka lat 90's, ociosane heblem przestworza plastiku ...

Jeśli chodzi o egzemplarz z linka - to sprzedający pisze że już mu zaczynają gnić nadkola - może już być tam szpachla, tak czy siak korodujący 13-letni civic to nie najlepsza inwestycja, lepiej sobie odpuścić.

EDIT: nie sluchaj pończaka, myli sie

Re: Civic VI gen 3d

Sob, 13.11.2010, 19:31

No tylko, że focus kosztuje sporo więcej. Szukam czegoś max za 9K i już zarejestrowanego w PL.
Z tego co się orientuję to rdza na nadkolach w civicu jest największą, ale jedyną istotniejszą wadą, którą można rozwiązać przez wstawienie reparaturki.
Dzięki za uwagi i opinie, jutro jadę obejrzeć tą sztukę.

Re: Civic VI gen 3d

Sob, 13.11.2010, 23:33

Bierz Civica, bedzie lepszy niz Ford.
Wnetrze nie bedzie piszczalo, z rdza podobnie, do tego JDM jest bezawaryjny.

Edit, nie słuchaj Pardona, myli się
Ostatnio edytowany przez POŃCZAK, Sob, 13.11.2010, 23:39, edytowano w sumie 1 raz

Re: Civic VI gen 3d

Sob, 13.11.2010, 23:38

bierz w124

Re: Civic VI gen 3d

Sob, 13.11.2010, 23:39

Bierz W124.

Re: Civic VI gen 3d

Nie, 14.11.2010, 10:22

W124 coupe;)
Wyślij odpowiedź