Obecny czas: Czw, 28.03.2024, 13:56




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 339 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 13, 14, 15, 16, 17  Następna
Wasza Twórczość 
Autor Wiadomość
Awatar użytkownika

Postów: 921
Samochód: DS3 '14
Post Re: Wasza TwĂłrczość
3co napisał(a):
Wizja ciekawa, ale troche za krótka jak na auto segmentu D. W dziale wizje/spyshoty w temacie o 408 widać już wersje seryjną bez maskowania i coprawda jest paskudna i brzydsza od tej, ale właśnie na niej mogłeś oprzeć swoje wyobrażenie.

Czekam na więcej bo nawet ciekawe te rysunki masz i konkretne


Warto zaznaczyć że 407 jest najciaśniejszym w klasie D więc idąc tym trendem zrobiłem krótki rozstaw :mryellow: :wink: a tak na serio, to niestety czasem cyfrowe wersje się wypłaszczają.
Dzięki, coś jeszcze dziś dodam :wink:


Czw, 23.04.2009, 10:37
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 1193
Miejscowość: sosnowiec/corby
Samochód: renault grand scenic
Post Re: Wasza TwĂłrczość
Davin jesli interesuje cie car design zapraszam na http://tcafd.ddl2.pl/

_________________
www.societeturbo.wordpress.com @societeturbo


Wto, 12.05.2009, 19:47
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 1193
Miejscowość: sosnowiec/corby
Samochód: renault grand scenic
Post Re: Wasza TwĂłrczość
Image
moja wizja nowego passata :mryellow:

_________________
www.societeturbo.wordpress.com @societeturbo


Ostatnio edytowany przez kret816 Czw, 21.05.2009, 20:52, edytowano w sumie 2 razy

Pią, 15.05.2009, 23:12
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 7080
Miejscowość: Sokółka -----> Belastok
Samochód: das Astra von Opel
Post Re: Wasza TwĂłrczość
zaagresywny... powinien być bardziej emerycki ;)

_________________
"Najpierw słyszysz rap, dopiero potem wjeżdża fura,
na 17 calach, na których moja Astra kula!!" 8)

http://www.astraklub.pl


Sob, 16.05.2009, 8:52
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 1193
Miejscowość: sosnowiec/corby
Samochód: renault grand scenic
Post Re: Wasza TwĂłrczość
Image
mniej agresywny..

_________________
www.societeturbo.wordpress.com @societeturbo


Czw, 21.05.2009, 20:53
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 1193
Miejscowość: sosnowiec/corby
Samochód: renault grand scenic
Post Re: Wasza TwĂłrczość
Image

_________________
www.societeturbo.wordpress.com @societeturbo


Sob, 23.05.2009, 23:59
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 1741
Miejscowość: Mochle
Samochód: Škoda Octavia Combi
Post Re: Wasza TwĂłrczość
To moĹĽe teraz znĂłw coĹ› z innej dziedziny:
Programator mikrokontrolerów AVR (takie mniejsze mikroprocesory) przez port LPT (drukarkowy), kilka godzin roboty razem z wykonaniem płytki (samo wykonanie płytki zajęło mi ok. 10 minut [razem z wytrawieniem]). Układ scalony jest w obudowie SMD [od strony druku]
Image Image

_________________
"Ten, kto staje się potworem, zrzuca z siebie ciężar bycia człowiekiem." - Samuel Johnson


Pon, 13.07.2009, 9:17
Profil
Moderator
Awatar użytkownika

Postów: 24507
Post Re: Wasza TwĂłrczość
Zawsze z ciekawością wchodzę w ten temat , żeby zobaczyć co znowu wykombinujesz. I znowu wiem, że zrobiłeś coś, co nie wiem czym jest i po co to komu :lol:

_________________
| pajacyk.plpolskieserce.pl | Kliknij raz dziennie. Codziennie.


Pon, 13.07.2009, 20:01
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 1741
Miejscowość: Mochle
Samochód: Škoda Octavia Combi
Post Re: Wasza TwĂłrczość
To może krótko wyjaśnię czym jest mikrokontroler (uC)...
Mikrokontroler to taki mały mikroprocesor posiadający między innymi pamięć FLASH. Do działania potrzebuje zaledwie kilku elementów wykonawczych (mikroprocesor potrzebuje "trochę więcej" - patrz na płytę główną) co jest jego zaletą. Przez tego typu programator (jest to prosty programator STK200 podłączany pod port drukarkowy, zabezpieczony kilkoma rezystorami i układem scalonym (żeby nie spalić kompa)) wgrywamy program do uC. Piszemy program w BASCOMIE, C albo Asemblerze. Możemy za pomocą jednego takiego układu wartego zaledwie kilka złotych zbudować przykładowo termometr (też zrobiłem, jak skończe obudowe to wrzuce zdjęcie), różnej maści liczniki, stopery, zegary, generatory. Największym ograniczeniem jest mała pamięć FLASH (od 1kb do 256kb [z większymi się nie spotkałem narazie]), ale wyjściem są pamięci EEPROM, które podłącza się do uC. Pamięci EEPROM mają to do siebie, że można je zaprogramować tylko jeden raz. Na szczęście powstały wersje z wyciętym otworem w obudowie i jeśli naświetli się matrycę (? czy co to tam jest... nie wiem dokładnie) promieniami UV to kasuje się cała pamięć. Innym ograniczeniem jest ilość portów w uC. Układy mają różną ilość wyprowadzeń... Od 8 do bodajże 64... (oczywiście mam na myśli obudowy DIL, a nie PLCC)

Hmm... trochę się zagalopowałem :twisted:

_________________
"Ten, kto staje się potworem, zrzuca z siebie ciężar bycia człowiekiem." - Samuel Johnson


Pon, 13.07.2009, 21:20
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 9296
Miejscowość: ZS
Samochód: E39 & S203
Post Re: Wasza TwĂłrczość
MochleBoy napisał(a):
To może krótko wyjaśnię czym jest mikrokontroler (uC)...
Mikrokontroler to taki mały mikroprocesor posiadający między innymi pamięć FLASH. Do działania potrzebuje zaledwie kilku elementów wykonawczych (mikroprocesor potrzebuje "trochę więcej" - patrz na płytę główną) co jest jego zaletą. Przez tego typu programator (jest to prosty programator STK200 podłączany pod port drukarkowy, zabezpieczony kilkoma rezystorami i układem scalonym (żeby nie spalić kompa)) wgrywamy program do uC. Piszemy program w BASCOMIE, C albo Asemblerze. Możemy za pomocą jednego takiego układu wartego zaledwie kilka złotych zbudować przykładowo termometr (też zrobiłem, jak skończe obudowe to wrzuce zdjęcie), różnej maści liczniki, stopery, zegary, generatory. Największym ograniczeniem jest mała pamięć FLASH (od 1kb do 256kb [z większymi się nie spotkałem narazie]), ale wyjściem są pamięci EEPROM, które podłącza się do uC. Pamięci EEPROM mają to do siebie, że można je zaprogramować tylko jeden raz. Na szczęście powstały wersje z wyciętym otworem w obudowie i jeśli naświetli się matrycę (? czy co to tam jest... nie wiem dokładnie) promieniami UV to kasuje się cała pamięć. Innym ograniczeniem jest ilość portów w uC. Układy mają różną ilość wyprowadzeń... Od 8 do bodajże 64... (oczywiście mam na myśli obudowy DIL, a nie PLCC)

Hmm... trochę się zagalopowałem :twisted:


No hej, hej, ja teĹĽ nie mam kolegĂłw

_________________
locha lover


Pon, 13.07.2009, 22:10
Profil
Moderator
Awatar użytkownika

Postów: 8971
Miejscowość: ignorant motoryzacji
Samochód: hiszpański szajs
Post Re: Wasza TwĂłrczość
kenji napisał(a):
No hej, hej, ja teĹĽ nie mam kolegĂłw


cicho nieuku jeszcze sie zgłosisz do Piortka zeby ci przeprogramował chipa w tym twoim karawanie TD ... ja szanuje mochleboya, ale pod warunkiem że napisze pod to soft w assemlerze :twisted: Image

... btw na 256kb to już można imo poszaleć a na 8 wyjściach + multiplekser to już mozna całym domem sterować Image

ja robiłem prace dyplomową na 8-bitowym atmelu 89c52 + 2x 16kb RAM + device'y rózne zewnętrzne typu klawiatura 3x4 i wyswitlacz hex hitachi (nawet powstał na to shooter :D ) oraz przetworniki C/A i A/C które niestety nie zdąrzyły byc oprogramowane :lol: więc szanuje ludzi którzy sie tym zajmują, a jesli są to hobbyści to pełen szacun :D

a ty kenji zamiast sie śmiać to też byś zrobił coś wiecej przy komputerze niż tylko bawił się swoim joystickiem mięsnym Image :twisted:

_________________
instalacje elektryczne bielsko-biała Czysciwo Bielsko pralnia dywanów puławy Domy Mieszkalne Pościel dla dzieci fan alfa romeo na wieki Moderator też człowiek - nabija posty i trolluje i ch*j


Wto, 14.07.2009, 12:00
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 1741
Miejscowość: Mochle
Samochód: Škoda Octavia Combi
Post Re: Wasza TwĂłrczość
Powiem, ĹĽe pisanie w ASM to prawie samobĂłjstwo :twisted:
Na dzień dzisiejszy opanowuje Bascom'a

pardon napisał(a):
atmelu 89c52

wydawało mi się, że pisałeś kiedyś o 89c2051 :>
(dziś właśnie zgubiłem jedną kostkę 89c52 :evil: )

btw. zajmuje siÄ™ tym bo ciekawi mnie to, a nie dlatego, ĹĽe muszÄ™... :wink:

edit.
Aktualka:
Image Image
Adapter do programatora (to juĹĽ wersja finalna. moĹĽe dojdzie jeszcze jakas obudowa)

_________________
"Ten, kto staje się potworem, zrzuca z siebie ciężar bycia człowiekiem." - Samuel Johnson


Sob, 18.07.2009, 18:23
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 1741
Miejscowość: Mochle
Samochód: Škoda Octavia Combi
Post Re: Wasza TwĂłrczość
Tak z braku laku... Przed chwilą skończyłem robić (chociaż trzeba będzie zrobić lepszą cewkę, normalny uchwyt i mocowanie elektroniki) :wink:
Impulsowy Wykrywacz Metali
Image

_________________
"Ten, kto staje się potworem, zrzuca z siebie ciężar bycia człowiekiem." - Samuel Johnson


Śro, 09.02.2011, 0:26
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 9296
Miejscowość: ZS
Samochód: E39 & S203
Post Re: Wasza TwĂłrczość
leĹĽÄ™ - zbuduj mi kiedyĹ› auto

_________________
locha lover


Śro, 09.02.2011, 7:43
Profil
Moderator
Awatar użytkownika

Postów: 8971
Miejscowość: ignorant motoryzacji
Samochód: hiszpański szajs
Post Re: Wasza TwĂłrczość
gruby sprzęt Image

_________________
instalacje elektryczne bielsko-biała Czysciwo Bielsko pralnia dywanów puławy Domy Mieszkalne Pościel dla dzieci fan alfa romeo na wieki Moderator też człowiek - nabija posty i trolluje i ch*j


Śro, 09.02.2011, 8:26
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 1741
Miejscowość: Mochle
Samochód: Škoda Octavia Combi
Post Re: Wasza TwĂłrczość
Wbrew pozorom to bardzo łatwa konstrukcja. O wiele więcej trudności sprawiło zrobienie obudowy, sondy i uchwytu (który do końca jeszcze nie jest gotowy.) Sama elektronika to właściwie nic trudnego :)

_________________
"Ten, kto staje się potworem, zrzuca z siebie ciężar bycia człowiekiem." - Samuel Johnson


Śro, 09.02.2011, 9:49
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 2013
Miejscowość: Białystok
Samochód: szwedzka cegła
Post Re: Wasza TwĂłrczość
Szacun :shock: Zawsze marzyłem o takiej zabawce...

_________________
"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów.' - S. Lem


Śro, 09.02.2011, 11:18
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 1741
Miejscowość: Mochle
Samochód: Škoda Octavia Combi
Post Re: Wasza TwĂłrczość
Koszt nie przekroczył 40zł, ale dużo części miałem w domu. Normalnie da się zmieścić w 50zł

_________________
"Ten, kto staje się potworem, zrzuca z siebie ciężar bycia człowiekiem." - Samuel Johnson


Śro, 09.02.2011, 11:19
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 3246
Miejscowość: Kraków
Samochód: F02 750Li/Panamera T
Post Re: Wasza TwĂłrczość
kozak :shock: ja z elektroniki jestem biały jak kartka ksero :roll: kompletnie takich rzeczy nie ogarniam. gratki jeszcze raz za tą konstrukcje ;)

_________________
Polakom gratulujemy Wisły Kraków

Aston Martin Lagonda Limited & Top Gear


Śro, 09.02.2011, 12:52
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 1741
Miejscowość: Mochle
Samochód: Škoda Octavia Combi
Post Re: Wasza TwĂłrczość
W lesie dziś dawał radę... Gwóźdź o długości 3cm na 40cm łapało :mryellow:

_________________
"Ten, kto staje się potworem, zrzuca z siebie ciężar bycia człowiekiem." - Samuel Johnson


Śro, 09.02.2011, 15:50
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 339 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 13, 14, 15, 16, 17  Następna


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
 cron

Wszelkie sugestie, opinie i uwagi proszę kierować na adres: administrator(at)samochodyswiata(dot)pl

Powered by phpBB3 © 2003-2018