Obecny czas: Czw, 28.03.2024, 13:46




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 10 posty(ów) ] 
Stłuczka nie z mojej winy - auto zastępcze 
Autor Wiadomość
Awatar użytkownika

Postów: 13
Post StĹ‚uczka nie z mojej winy - auto zastÄ™pcze
Hej.
Powiedzcie mi czy jak miałem stłuczkę i nie była to moja wina to czy mam prawo do samochodu zastępczego nie na swój koszt? i jak tak to gdzie mam się zgłosić? Do ubezpieczyciela? Do wypożyczalni?


Wto, 17.05.2011, 10:06
Profil
Moderator
Awatar użytkownika

Postów: 24507
Post Re: StĹ‚uczka nie z mojej winy - auto zastÄ™pcze
Tak, ale nie jest to takie proste. Najlepiej wystąp do ubezpieczyciela, tak żeby potem nie płacić z własnej ręki, tylko żeby to ubezpieczyciel załatwiał, bo potem ciężko odzyskać swoje pieniądze. Pamiętaj, że auto zastępcze nie może być zbyt wypasione (lepsza klasa od auta które uległo uszkodzeniu) i do tego muszą istnieć wyraźne powody, dla których auto jest Ci np. niezbędne do pracy.

_________________
| pajacyk.plpolskieserce.pl | Kliknij raz dziennie. Codziennie.


Wto, 17.05.2011, 10:21
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 13
Post Re: StĹ‚uczka nie z mojej winy - auto zastÄ™pcze
No i miałem auto zastępcze - wziałem je sobie z sixta. Fajna wypożyczalnia, auto dostalem nowiutkie. Generalnie najfajniejsze jest to, że wszystko załatwili za mnie. Nie musiałem płacić ani grosza i nie musiałem też udowadniac, że auto jest mi potrzebne do pracy. Kilka podpisów i rachu ciachu auto bylo moje na czas naprawy mojego. Polecam taki sposób.


Pią, 01.07.2011, 9:43
Profil

Postów: 1
Post Re: StĹ‚uczka nie z mojej winy - auto zastÄ™pcze
Kronos napisał(a):
No i miałem auto zastępcze - wziałem je sobie z sixta. Fajna wypożyczalnia, auto dostalem nowiutkie. Generalnie najfajniejsze jest to, że wszystko załatwili za mnie. Nie musiałem płacić ani grosza i nie musiałem też udowadniac, że auto jest mi potrzebne do pracy. Kilka podpisów i rachu ciachu auto bylo moje na czas naprawy mojego. Polecam taki sposób.


Ja miałem podobnie ale z krakowskiej firmy Mobile-Cash, dostalem nowe autko bez zadnych problemow, bo ich radca prawny kontaktowal sie z ubezpieczycielem. Wedlug prawa zeby dostac samochod zastepczy z oc sprawcy nie trzeba juz udowadniac ze auto jest niezbedne do zycia, ale wielu ubezpieczycieli sprawia niestety problemy.


Wto, 24.07.2012, 8:31
Profil

Postów: 4
Post Re: Stłuczka nie z mojej winy - auto zastępcze
najlepiej przeczytac umowe, tam zazwyczaj jest wyjasnienie calej sprawy ;)


Wto, 07.08.2012, 10:37
Profil
Post Re: Stłuczka nie z mojej winy - auto zastępcze
Teraz regulują to już odrębne przepisy, a nie zapisy w umowie ubezpieczeniowej.
Auto zastępcze przysługuje na czas naprawy i ... tyle.
Pozostaje jeszcze tylko kwestia zastosowania części do naprawy auta, ale to już inny wątek nie związany z powyższym postem.


Wto, 07.08.2012, 11:59

Postów: 9
Miejscowość: Kraków
Samochód: Deawoo Lanos
Post Re: Stłuczka nie z mojej winy - auto zastępcze
Ale czasami w regulaminie stoi :nie dłużej niż na przykład tydzień.


Czw, 11.10.2012, 18:11
Profil
Post Re: Stłuczka nie z mojej winy - auto zastępcze
Już nie.
Wypowiedział się na ten temat Sąd Najwyższy w listopadzie 2011 - auto zastępcze przysługuje na czas naprawy. Koniec i kropka.


Czw, 11.10.2012, 19:07

Postów: 3
Post Re: Stłuczka nie z mojej winy - auto zastępcze
PamiĘTAJ, ŻE MOŻESZ ŻADAĆ ODSZKODOWANIA OD FIRMY UBEZPIECZENIOWEJ I ZA KOSZTY CHOCIAŻBY AUTA ZASTĘPCZEGO (sry for caps). Wystarczy wszystkie opłaty sobie ładnie odnotowywać.

_________________
odzyskaj odszkodowanie w firmie midaslex.pl | wrzuć fajne memy na fejsa.


Wto, 16.07.2013, 18:48
Profil

Postów: 3
Post Re: Stłuczka nie z mojej winy - auto zastępcze
Auto zastępcze z OC sprawcy przysługuje od wypadku do dnia naprawy. Faktury trzeba wysłać do ubezpieczyciela, a jak nie to sprawę oddać do sądu.


Sob, 27.07.2013, 17:39
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 10 posty(ów) ] 


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  


Wszelkie sugestie, opinie i uwagi proszę kierować na adres: administrator(at)samochodyswiata(dot)pl

Powered by phpBB3 © 2003-2018