Wszelkie porady dotyczące kupna samochodu, zarówno nowego, jak i używanego
Wyślij odpowiedź

zarabiający na siebie diesel do 50-60tys zł

Sob, 10.09.2011, 17:55

Witam kolegów.Jako że nie bywałem na forum ostatnio zbyt często,kajam sie i proszę o przebaczenie.
A teraz do rzeczy.jako że mój W210 skończył żywot pod man-em(na szczęście nie było mnie wewnątrz),swoją drogą przy ponad 1200000-tysiecznym przebiegu,jestem zmuszony do zakupu kolejnego pojazdu.Auto oczywiście diesel,kombí lub van,minimum 2005rok.
Mam paru faworytów:standard:passat B6 2.0 tdi 170 km dsg,nie wiem jak z tymi tdi ponoć poźniej wyeliminowali jego wady,ale może ktoś ma,i może coś więcej napisać.Kolejny to vw sharan lub alhambra,1.9tdi 130,lub bardziej 150km,w gre jeszcze weszłaby avensis 2.2d-4d,albo accord,chodz czekam za innymi pomysłami.auto będzie przejeżdżać rocznie jakieś 90-110 tyś km,więc lepiej jakby wytrzymało ze 3-4 lata chociaż,bo jak nie to w124 i h.j.Aha,i lawete też ma pociągnać czasem.pozdrawiam i czekam za propozycjami

Re: zarabiający na siebie diesel do 50-60tys zł

Sob, 10.09.2011, 18:07

A nie korci Cię nowy SuperB? :> W kombii to idealny połykacz kilometrów, bardzo komfortowy, pakowny, sprawdzone części, koszta eksploatacji znośne i świeże auto.

Re: zarabiający na siebie diesel do 50-60tys zł

Sob, 10.09.2011, 20:02

Ice napisał(a):A nie korci CiÄ™ nowy SuperB?

hummve napisał(a):diesel do 50-60tys zĹ‚

Za tyle to chyba jej nie dostanie :wink:
hummve napisał(a):Aha,i lawete teĹĽ ma pociÄ…gnać

No to moĹĽe BMW E36 :wink:
A tak na powaĹĽnie to moĹĽe Audi A6 albo VW Tuareg :?: :wink:

Re: zarabiający na siebie diesel do 50-60tys zł

Sob, 10.09.2011, 20:05

Jak ma ciągać lawety to ten Sharan nie jest taki zły imo - taki stereotypowy laweciarz, obowiązkowo czarny z CB

Re: zarabiający na siebie diesel do 50-60tys zł

Sob, 10.09.2011, 20:35

Tylko, że te Sharany z bezawaryjnością raczej nisko stoją. Wersje po lifcie niby lepsze.

Może coś takiego? KLIK Na kunia pociągowego chyba nie byłby najgorszy?

Re: zarabiający na siebie diesel do 50-60tys zł

Nie, 11.09.2011, 14:35

Alfisti4ever napisał(a):A tak na powaĹĽnie to moĹĽe Audi A6 albo VW Tuareg :?: :wink:


Touareg... :lol: Koszta serwisowania pozdrawiają. A6 również poroniony pomysł.

Re: zarabiający na siebie diesel do 50-60tys zł

Nie, 11.09.2011, 21:03

szkoda,ze te nowe superB nie były dostępne w kombi w pierwszej odsłonie modelu,bo pewnie bym na tym poprzestał.Sharan chyba póki co wygrywa,touareg odpada,wiem co to za auto,i nie chce go.A6 fajna,ale też troche w sobie ma elektroniki i niepotrzebnych gadżetów,i na woła raczej się nie nadaje.Tak myśle,może volvo v70?

Re: zarabiający na siebie diesel do 50-60tys zł

Nie, 11.09.2011, 21:18

Jak na auto robocze to po co się pakować w segment premium? Na długie trasy jednak van jest dużo bardziej wygodny, pakowny, można awaryjnie się w nim wygodnie kimnąć etc. Do tego 1.9 TDi pod machą zapewnia groszowe spalanie no i koszta serwisu też nie do pogardzenia, więc po cóż na siłę sobie utrudniać życie. Auto robocze ma przede wszystkim zarabiać na siebie i być tanie w eksploatacji, więc po cóż fajerwerki, skoro może być i tanio i wygodnie.

Re: zarabiający na siebie diesel do 50-60tys zł

Pon, 12.09.2011, 7:30

Tak jak wyżej, jak masz tym ciągnąć lawete i jechać w dalsze trasy - czyli ogólnie koń pociagowy to wg mnie Sharan albo jakieś galaxy. Spore, przestronne i chyba udane. W temacie jest "zarabiający", więc Touareg chyba z urzędu od razu odpada..

Re: zarabiający na siebie diesel do 50-60tys zł

Pon, 12.09.2011, 7:53

Myślę, że moja odpowiedź będzie nieco OT, ale ja bym wziął takiego Dodge'a Ram lub Chevroleta Silverado - oczywiście z dieslem

Re: zarabiający na siebie diesel do 50-60tys zł

Wto, 13.09.2011, 11:57

Ale po co taki wielki koń? Nawet z dieslem spali jak smok, jedzie sie tym jak zwykłym trackiem. Wg mnie słaba propozycja

Re: zarabiający na siebie diesel do 50-60tys zł

Śro, 14.09.2011, 15:29

bartez napisał(a):MoĹĽe coĹ› takiego? KLIK Na kunia pociÄ…gowego chyba nie byĹ‚by najgorszy?


w trasie sie to nie nadaje, no chyba że ktoś lubi mieć chorobe morską
Wyślij odpowiedź