Obecny czas: Czw, 28.03.2024, 8:57




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 6 posty(ów) ] 
Odwołanie od decyzji ws. wysokości odszkodzowania 
Autor Wiadomość
Awatar użytkownika

Postów: 596
Miejscowość: Lublin
Samochód: Alfa Romeo Giulietta
Post OdwoĹ‚anie od decyzji ws. wysokoĹ›ci odszkodzowania
Witam!

Mam pewien problem. Otóż dzisiaj dostałem pieniądze na konto wraz z decyzją co do wypłaty odszkodowania. Podczas gdy Alfa była ubezpieczona na 14k, a z tego co wyczytałem na którejś z umów, to możliwa jest decyzja na podstawie wartości rynkowej [średnio 14-15k], to dostałem za szkodę całkowitą 10,5k. Nie ukrywam, że bardzo fajnie by było, jakby dopłacili resztę kasy, ale co w takiej sytuacji zrobić? Zgłosić się z tą sprawą do profesjonalnej firmy, która takie sprawy załatwi [jeśli tak, to jakiej?] czy załatwiać jakoś na własną rękę?

Pozdrawiam.

_________________
Czy wiesz czym jest CHERUB? :: CherubCampus.net

Uzyskam największe odszkodowanie za wypadek komunikacyjny i inne z OC - więcej na PW


Nie, 30.10.2011, 13:32
Profil
Moderator
Awatar użytkownika

Postów: 24507
Post Re: OdwoĹ‚anie od decyzji ws. wysokoĹ›ci odszkodzowania
To na ile była ubezpieczona to nie jest żadna kwota gwarantowana i zawsze trochę grosza ucieka, dosyć standardowa procedura. Jeżeli chcesz walczyć z nimi, to pisze się odwołanie, ale zazwyczaj w momencie kosztorysu wstępnego, a nie jak już się ma pieniądze na koncie.

_________________
| pajacyk.plpolskieserce.pl | Kliknij raz dziennie. Codziennie.


Nie, 30.10.2011, 14:45
Profil
Post Re: OdwoĹ‚anie od decyzji ws. wysokoĹ›ci odszkodzowania
Wartość auta 14 tys była ustalona w dniu podpisywania umowy. Wypłata odszkodowania powinna nastąpić wg. kwoty rynkowej na dzień szkody - z każdym dniem auto się starzeje i traci na wartości, więc możesz przyjąć że 14 tys było warte tylko w dniu podpisania umowy.
Oczywiście możesz napisać odwołanie nawet jak dostałeś już kasę. Masz na to (z tego co pamiętam) 30 dni, chyba że wcześniej przedstawili ci warunki i kwotę którą ci zapłacą, a ty ją zaakceptowałeś. Odwołanie możesz napisać sam jak również np. adwokat na podstawie twojego pełnomoctnictwa.

Jakbyś chciał aby ubezpieczyciel wypłacił 14 tys należało wykupić "utrzymanie wartości pojazdu" (różnie to się nazywa w różnych firmach). Wtedy wypłacają tyle na ile zostało zawarte ubezpieczenie.


Czw, 10.11.2011, 12:14
Moderator
Awatar użytkownika

Postów: 20830
Miejscowość: Łódź / Warszawa
Samochód: Fiat Delta 3
Post Re: OdwoĹ‚anie od decyzji ws. wysokoĹ›ci odszkodzowania
A jaki miałeś "udział własny" w sumie ubezpieczenia, albo odwrotnie: wykupiłeś zniesienie udziału własnego w szkodzie?

_________________
Fanpage SamochodySwiata.pl || Mój Instagram


Czw, 10.11.2011, 12:16
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 596
Miejscowość: Lublin
Samochód: Alfa Romeo Giulietta
Post Re: OdwoĹ‚anie od decyzji ws. wysokoĹ›ci odszkodzowania
W sumie to już nieważne. Około 12,5k odzyskane z umówionych 14k, ale samochód musiał być sprzedawany na własną rękę. W moim przypadku to wprowadziło trochę zamieszania i zabrało sporo czasu, a myślę, że dla kogoś innego mogłoby być dobrą formą zarobku ;)

_________________
Czy wiesz czym jest CHERUB? :: CherubCampus.net

Uzyskam największe odszkodowanie za wypadek komunikacyjny i inne z OC - więcej na PW


Czw, 17.11.2011, 23:08
Profil

Postów: 6
Post Re: OdwoĹ‚anie od decyzji ws. wysokoĹ›ci odszkodzowania
Kari napisał(a):
W sumie to już nieważne. Około 12,5k odzyskane z umówionych 14k, ale samochód musiał być sprzedawany na własną rękę. W moim przypadku to wprowadziło trochę zamieszania i zabrało sporo czasu, a myślę, że dla kogoś innego mogłoby być dobrą formą zarobku ;)

No to straciłeś troszkę


Pią, 18.11.2011, 11:06
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 6 posty(ów) ] 


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 7 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
 cron

Wszelkie sugestie, opinie i uwagi proszę kierować na adres: administrator(at)samochodyswiata(dot)pl

Powered by phpBB3 © 2003-2018