Obecny czas: Czw, 28.03.2024, 9:08




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 15 posty(ów) ] 
Reklama na telebimach w branży samochodowej - opinie 
Autor Wiadomość

Postów: 4
Post Reklama na telebimach w branży samochodowej - opinie
Witam mam na imię Bartosz. Na co dzień, pracuję w branży reklamy na telebimach. W ostatnich miesiącach postanowiłem bardziej zaangażować się w tą dziedzinę reklamy.

Dlatego zwracam się do tych z Państwa, którzy prowadzą swoje firmy ( salon samochodowy, komis, sklep z częściami , serwis etc ) lub pracują w marketingu i korzystali z usług reklamy na telebimach, o podzielenie się ze mną swoją opinią.

Interesuje mnie Państwa szczere zdanie o tym czy reklama na telebimach przyniosła Państwu korzyści.

Pytania dodatkowe, które ułatwią udzielanie opinii
1)Gdy reklamowali Państwo swoją firmę na telebimie – czy byli Państwo zadowoleni z rezultatów?
2)Czy odczuli Państwo w trakcie emisji reklamy na telebimach oraz bezpośrednio po zakończeniu emisji - wzrost zainteresowania Państwa firmą oraz/lub oferowanymi produktami
3)Czy polecilibyście taką formę reklamy?

Opinię proszę składać na forum w założonym dziale, lub bezpośrednio na naszej stronie http://www.telebimy-baza.pl . Wtedy należy zarejestrować się np. jako obserwator serwisu (całość rejestracji trwa 15sekund ) i przejść do zakładki Na Forum - Opinie Klientów / link bezpośredni: http://www.telebimy-baza.pl/forum

Państwa opinie negatywne / neutralne / pozytywne , będą niezwykle cenną pomocą przy ocenie stanu faktycznego branży reklamy na telebimach.

Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam
Bartosz Borecki
http://www.linkedin.com/pub/bartosz-borecki/55/6b3/b3a


Pon, 06.08.2012, 16:27
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 9296
Miejscowość: ZS
Samochód: E39 & S203
Post Re: Reklama na telebimach w branży samochodowej - opinie
Siema, jestem Kuba, chcesz kupić cygana?

_________________
locha lover


Pon, 06.08.2012, 16:45
Profil
Post Re: Reklama na telebimach w branży samochodowej - opinie
yellowmax To ja tak z dobrego serca zacznę zanim jeszcze ktoś zaproponuje Ci sprzedaż / kupno czegoś - zresztą pewnie całkiem serio :)
Ale do rzeczy: Baaaaardzo ładna drogę sobie przyjęliście / sobie przyjąłeś na skróty. Takie badania powinniście zlecić firmie wyspecjalizowanej w nich i z dokładną analizą przeprowadzać negocjacje z potencjalnymi klientami.
Rozumie że tak jest taniej (zdecydowanie) i łatwiej.

Cytuj:
Państwa opinie negatywne / neutralne / pozytywne , będą niezwykle cenną pomocą przy ocenie stanu faktycznego branży reklamy na telebimach.

A mnie się wydaje że te "badania" mają służyć do przedstawienia ich potencjalnym klientom wraz z informacją jak to "... doskonale lokują pieniądze w reklamę..." a nie żeby ocenić "stan branży". Czy ja się mylę, czy wy jesteście (chcecie być) pośrednikami pomiędzy właścicielami telebimów, a firmami chcącymi umieszczać na nich swoje reklamy ?


Pon, 06.08.2012, 18:41
Moderator
Awatar użytkownika

Postów: 8971
Miejscowość: ignorant motoryzacji
Samochód: hiszpański szajs
Post Re: Reklama na telebimach w branży samochodowej - opinie
unikam patrzenia na telebimy, wręcz nimi gardzę - powinno się je zdelegalizować w miastach bo rozpraszają podczas jazdy i są bardziej niebezpieczne niż puszka piwa :!:

_________________
instalacje elektryczne bielsko-biała Czysciwo Bielsko pralnia dywanów puławy Domy Mieszkalne Pościel dla dzieci fan alfa romeo na wieki Moderator też człowiek - nabija posty i trolluje i ch*j


Pon, 06.08.2012, 21:39
Profil
Moderator
Awatar użytkownika

Postów: 24507
Post Re: Reklama na telebimach w branży samochodowej - opinie
Takie reklamy przyciągają uwagę - najczęściej swoją pikselozą. Ale generalnie fakt - działa to, bo przyciąga oko, ale przyczyna jest taka, jak napisał pardon. Wali to tak po oczach, szczególnie w dni ciemniejsze, że powinien być przy drogach zakaz stawiania tego ścierwa...

_________________
| pajacyk.plpolskieserce.pl | Kliknij raz dziennie. Codziennie.


Pon, 06.08.2012, 21:49
Profil

Postów: 4
Post Re: Reklama na telebimach w branży samochodowej - opinie
cześć ,

o telebimach mógłbym wam opowiadać godzinami. Niektóre te starsze ekrany faktycznie są słabe jakościowo i widać kafle zamiast obrazu bo ich piksel wynosi P25 lub więcej :-) wtedy są widoczne właśnie piksele . Natomiast te nowsze z pikselem p20 p16 p10 wyświetlają obraz o wiele bardziej szczegółowy i ostry.

Generalnie to pośredniczymy w handlu reklamą ale także umawiamy handlowców na spotkania - usługi po prostu :-) a portal uruchomiliśmy niedawno bo 11lipca 2012 i dopiero zbieramy ludzi, opinie , ekrany etc.

Ja ogólnie polecam wykorzystanie telebimów - jakbyście robili jakąś imprezę plenerową to pamiętajcie o mojej stronie http://www.telebimy-baza.pl -- i jak sobie dobrze przeglądniecie zasoby bazy , to znajdziecie sporo firm z telebimami mobilnymi + bezpośredni kontakt do tych firm, tak że zaoszczędzicie na płaceniu mi prowizji :-) po za tym możecie tam znaleźć dużo dobrych grafików co wam wykonają porządne spoty reklamowe za dobre pieniądze ( to w zakładce SPOTY REKLAMOWE )

Odnośnie tego czy telebimy powinny zniknąć z przestrzeni publicznej. Hmm trudne pytanie, w każdym kraju są inne obostrzenia. Dla przykładu w USA jest najwięcej ekranów na świecie bo ponad 3600 - i tam mają specjalny urząd, który to reguluje, gdzie można postawić a gdzie nie. Z innej beczki teraz w Londynie przed igrzyskami olimpijskimi , do ich lokalnego urzędu do spraw zagospodarowania przestrzeni publicznej wpłynęło multum wniosków z prośbą o wydanie zezwolenia na postawienie telebimów . W Niemczech prawie w ogóle nie ma telebimów, natomiast w Moskwie są z tego co mi wiadomo największe zamontowane i działające telebimy w Europie . Niektóre mają ponad 100m2 i stoją przy głównych ulicach :-) tak że ich to musi oślepiać po nocy.
Sami widzicie co kraj to obyczaj - świat ciągle gna do przodu i siłą rzeczy następuje powolna acz zauważalna zmiana naszego środowiska - raz na lepsze raz na gorsze.

Co do badań - dobre badanie to wydatek nawet 100tyś złotych wiec sami rozumiecie o co chodzi.

jakbyście mieli jakieś pytania piszcie

pozdrawiam
Bartosz Borecki


Wto, 07.08.2012, 7:52
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 9296
Miejscowość: ZS
Samochód: E39 & S203
Post Re: Reklama na telebimach w branży samochodowej - opinie
Chcesz te volvo czy nie?

_________________
locha lover


Wto, 07.08.2012, 10:13
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 93
Post Re: Reklama na telebimach w branży samochodowej - opinie
Gdzie szukać danych do pozwu jeżeli zostanę oślepiony przez taki wynalazek na drodze?


Wto, 07.08.2012, 11:10
Profil
Post Re: Reklama na telebimach w branży samochodowej - opinie
pardon napisał(a):
powinno się je zdelegalizować w miastach bo rozpraszają podczas jazdy

Generalnie są odpowiednie przepisy dotyczące umiejscowienia reklam (nie tylko telebimów) w tym kraju. Ale jak łatwo się domyślić, są również banalnie proste w obejściu. Teoretycznie wymagana jest chociażby zgoda Policji określająca czy postawienie w tym miejscu telebimu (reklamy) nie będzie powodować zagrożenia na drodze.

Ice napisał(a):
Wali to tak po oczach, szczególnie w dni ciemniejsze, że powinien być przy drogach zakaz stawiania tego ścierwa...

O ile się nie mylę, to również i na to jest pewien paragraf. Pamiętam historie z Krakowa (nie z ostatnich dni, ale jak najbardziej nowożytną) gdzie najpierw właścicielowi kazano ściemniać telebim w odpowiednich porach, a finalnie jest on wogóle wyłączany na noc.


Wto, 07.08.2012, 12:14

Postów: 4
Post Re: Reklama na telebimach w branży samochodowej - opinie
Są przepisy donośnie stawiania telebimów. Od dwóch lat nie wolno stawiać telebimu prostopadle do jezdni. Musi także stać minimum 8metrów od jezdni a najlepiej jakby był umieszczony równolegle do jezdni. Poza tym mało to on nie kosztuje - chyba ze ktoś chce używany.

temat ten będzie poruszany u mnie na portalu dlatego zapraszam
http://www.telebimy-baza.pl Jakbyście potrzebowali spoty reklamowe na telebim i nie tylko to też zapraszam


Śro, 08.08.2012, 13:51
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 557
Post Re: Reklama na telebimach w branży samochodowej - opinie
Z tymi używanymi to trzeba uważać - w Chełmie parę miesięcy temu z deptaku paru gości zdemontowało (i ukradło) telebim z budynku :lol:


Pią, 10.08.2012, 15:23
Profil

Postów: 4
Post Re: Reklama na telebimach w branży samochodowej - opinie
hahaha :-) w sumie zarobili kilkadziesiąt tysięcy dzięki takiemu czynowi - pytanie co oni teraz z nim zrobią? :-) przecież TV w domu na takim urządzeniu nie będą oglądać


Śro, 22.08.2012, 10:41
Profil

Postów: 5
Post Re: Reklama na telebimach w branży samochodowej - opinie
Reklama reklamą ale sieje po oczach, zgłupieć można


Śro, 03.10.2012, 22:26
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 54
Post Re: Reklama na telebimach w branży samochodowej - opinie
yellowmax napisał(a):
hahaha :-) w sumie zarobili kilkadziesiąt tysięcy dzięki takiemu czynowi - pytanie co oni teraz z nim zrobią? :-) przecież TV w domu na takim urządzeniu nie będą oglądać


Pogonią w sieci, na drugi koniec Polski na dowód żula. U mnie na osiedlu remonty, rusztowania. W przerwie na śniadanie na budowie pojawili się złodzieje w ubraniach roboczych i przeczesali parę mieszkań, pożyczając rozstawione rusztowania budowlańców.
Pomysłowość ludzka nie zna granic. :lol:

_________________
Dziękuje, że przeczytałeś...


Czw, 04.10.2012, 9:43
Profil

Postów: 1
Post Re: Reklama na telebimach w branży samochodowej - opinie
W obecnych czasach telebimy reklamowe są jedną z najlepszych i najpopularniejszych metod reklamowych na Świecie i myślę że jest to świetny pomysł na rozreklamowanie Swojej działalności w ten właśnie o to sposób, gdyż jak sami wiemy konkurencja wokół jest wielka :)


Pią, 27.03.2015, 12:42
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 15 posty(ów) ] 


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 8 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
 cron

Wszelkie sugestie, opinie i uwagi proszę kierować na adres: administrator(at)samochodyswiata(dot)pl

Powered by phpBB3 © 2003-2018