Obecny czas: Czw, 28.03.2024, 9:29




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 2 posty(ów) ] 
Lewoskręt na czerwonym 
Autor Wiadomość
Awatar użytkownika

Postów: 532
Post Lewoskręt na czerwonym
Ostatnio zacząłem jeździć rowerem i wyjątkowo dużo doświadczeń przychodzi mi w tym roku. Zacząłem jeździć więcej ulicami, bo jak stwierdziłem niedawno w topicu o rowerzystach, tak wydaję się być mniej uciążliwy dla pieszych.

Dzisiaj stałem na lewoskręcie do pasu, jak to rowerem, pod samym skrzyżowaniem. Przy zmianie pomarańcz/czerwone klasycznie ruszyłem razem z paroma autami do zjazdu. Wtedy w połowie manewru zauważyłem, że na przeciwnym zjeździe cywilne Bravo, włącza syrenę. Jednak zamiast jechać za nami, zawróciło i pojechało prosto (prawdopodobnie ktoś przejechał skrzyżowanie na prosto na czerwonym).

Pytanie, jak się odnosi lewoskręt, a jak jazda prosto na czerwonym? Czy mandat jest identyczny, czy w ogóle za szybki lewoskręt można dostać mandat?

btw. jadąc 2 tygodnie temu miałem podobną sytuację. Stojąc na czerwonym na przejściu (oddzielnym dla prawoskrętu), piesi mieli czerwone i postanowiłem zjechać wtedy na chodnik. Na moje nieszczęście za moimi plecami stał radiowóz, zauważyłem dopiero jak mnie strąbił po zjechaniu. Miałem farta, że chociaż bez uciekania, to dostałem chwilę później jedynie pouczenie.


Śro, 12.06.2013, 13:20
Profil

Postów: 3
Post Re: Lewoskręt na czerwonym
mandat jest taki sam czy za przejechenie na skrecie w lewo czy na wprost. W sumie za wczesny wjazd na skrzyzowanie to tak samo jak by był za późny, więc chyba taki sam mandat.

_________________
odzyskaj odszkodowanie w firmie midaslex.pl | wrzuć fajne memy na fejsa.


Wto, 16.07.2013, 18:46
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 2 posty(ów) ] 


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 6 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
 cron

Wszelkie sugestie, opinie i uwagi proszę kierować na adres: administrator(at)samochodyswiata(dot)pl

Powered by phpBB3 © 2003-2018