Obecny czas: Czw, 28.03.2024, 9:15




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 16 posty(ów) ] 
Audi RS6 vs Mercedes E63 AMG S 

Wybierz swoje przeznaczenie:
Audi RS6 Avant 60%  60%  [ 15 ]
Mercedes E63 AMG S T modell 40%  40%  [ 10 ]
Razem głosów : 25

Audi RS6 vs Mercedes E63 AMG S 
Autor Wiadomość
Moderator
Awatar użytkownika

Postów: 17291
Miejscowość: Darłówko
Samochód: Nazi-coupe 3.0 R6 Pb
Post Audi RS6 vs Mercedes E63 AMG S
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image

Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image

Image
Image

Image

Porównanie tak oczywiste że już bardziej się nie da

źródło: autobild

_________________
To ucieleśnienie sportowego charakteru,dynamiki,zaawansowanej technologii i ponadczasowej funkcjonalnej elegancji,oznaczonym Biało-Niebieskim emblematem symbolizującym obracające się śmigło.Samochód tej marki posiadamy dla radości z jazdy

Broń
Masowego
Wyprzedzania


Pon, 16.09.2013, 22:35
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 2897
Miejscowość: Inowrocław | Poznań
Post Re: Audi RS6 vs Mercedes E63 AMG S
Porównanie oczywiste ale nie wiem, po prostu nie wiem. W poprzednich generacjach brałbym AMG ale nowe RS6 jest absolutnie genialne. Uwielbiam AMG, ich charakter i dźwięk. Ale kurka wodna, RS6 C7 wskoczyło na nowy poziom. Musiałbym się nimi przejechać, żeby coś powiedzieć. Więc może niedługo coś powiem :>


Pon, 16.09.2013, 22:51
Profil
Moderator
Awatar użytkownika

Postów: 17291
Miejscowość: Darłówko
Samochód: Nazi-coupe 3.0 R6 Pb
Post Re: Audi RS6 vs Mercedes E63 AMG S
Pomijać nawet moją niechęć do Mercedesów i sympatię do Audi :wink: to RS6 jest po prostu bajeczne, wygląda zdecydowanie zgrabniej niż klasa E która jest strasznie ociężała stylistycznie a nowy front nie pasuje do reszty nadwozia. Osiągi obu wozów się imponujące, Audi trochę szybsze, również na torze (zapomniałem podać dane) ale już teście Auto Zeitung to Merc był górą, wiec można napisać że oba są bardzo szybkie. Wybrałbym oczywiście Audi. Ciekawy jestem natomiast czy BMW w M5 wprowadzi napęd na 4 koła, moim zdaniem powinni się przełamać.

_________________
To ucieleśnienie sportowego charakteru,dynamiki,zaawansowanej technologii i ponadczasowej funkcjonalnej elegancji,oznaczonym Biało-Niebieskim emblematem symbolizującym obracające się śmigło.Samochód tej marki posiadamy dla radości z jazdy

Broń
Masowego
Wyprzedzania


Pon, 16.09.2013, 23:21
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 8586
Miejscowość: Wrocław
Samochód: Włoski
Post Re: Audi RS6 vs Mercedes E63 AMG S
Głos na Mercedesa bo bardziej mi się podoba :wink:

Tak w ogóle to dopiero jak ostatnio oglądałem jakiś test w necie tego Mercedesa po liftingu, to tam zwrócili uwagę na zmianę tylnego błotnika z którego zniknęło to takie sztuczne wybrzuszenie :> Nie zwróciłem na to uwagi a wygląda to lepiej :wink:

_________________
Alfa Romeo - la meccanica delle Emozioni
Dźwięk V6 Busso o poranku, jak espresso dla uszu!
La vita è troppo corta per non guidare italiano!

Why can't we just love everybody and judge them by the car they drive?


Pon, 16.09.2013, 23:38
Profil
Moderator
Awatar użytkownika

Postów: 20830
Miejscowość: Łódź / Warszawa
Samochód: Fiat Delta 3
Post Re: Audi RS6 vs Mercedes E63 AMG S
Ja chętniej zobaczyłbym test modeli niższej klasy, bo te spaślaki, abstrahując od ich oczywistej urody, zaprzeczają idei sportowego kombi. Tak samo - średnie spalanie traktuję jako czysto umownie, bo uczciwiej byłoby podać na poziomie 20-25l/100 km. Za urodę głos dostajeeeee....... eeee..... Audi.

_________________
Fanpage SamochodySwiata.pl || Mój Instagram


Wto, 17.09.2013, 8:50
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 9496
Miejscowość: Warszawa
Samochód: Audi A4 B8 Avant
Post Re: Audi RS6 vs Mercedes E63 AMG S
Dla mnie w tej klasie król jest tylko jeden - oczywiście RS6. Miałem okazję jeździć poprzednią generacją i było to po prostu niezapomniane przeżycie. Wszyscy dziennikarze twierdzą zgodnie, że nowa generacja jest pod każdym względem lepsza od poprzedniej i ja nie mam powodów, by im nie wierzyć ;) Przed techniką AMG też chylę czoła, ale E-klasse T średnio podoba mi się wizualnie a nie mógłbym jeździć autem na które niechętnie patrzę 8)

_________________
http://www.exoticcars.pl


Wto, 17.09.2013, 9:03
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 183
Post Re: Audi RS6 vs Mercedes E63 AMG S
Obydwa są rewelacyjne.

_________________
https://www.youtube.com/watch?v=7IdYN5ghtI8


Wto, 17.09.2013, 16:43
Profil

Postów: 620
Post Re: Audi RS6 vs Mercedes E63 AMG S
Drobna rysa na pięknym cielsku nadwozia Audi - na zdjęciach przywodzi na myśl skojarzenia z Allroadem, od których E-Klasa jest wolna. Ale z kolei Mercedes E w tym wcieleniu solidnie przysłużył się do roli "muła" dla firm pogrzebowych. Stąd decyzja może być tylko jedna - chcę OBA te auta, ale w odmianach sedan :o


Wto, 17.09.2013, 18:59
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 2897
Miejscowość: Inowrocław | Poznań
Post Re: Audi RS6 vs Mercedes E63 AMG S
RS6 nie występuje w wersji sedan.


Wto, 17.09.2013, 19:59
Profil

Postów: 620
Post Re: Audi RS6 vs Mercedes E63 AMG S
Zgadza się - ale chcieć można ;)


Wto, 17.09.2013, 20:54
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 2386
Miejscowość: Miechów [KMI]
Samochód: FIAT Punto Evo
Post Re: Audi RS6 vs Mercedes E63 AMG S
Jeden i drugi jest równie dobry i równie genialny. Jak dla mnie, idą tak klamka w klamkę (nie tylko technicznie), że ciężko zdecydować. Audi wygląda znacznie lżej i zgrabniej, ma ten lepszy "pazur", Mercedes jest troszkę bunkrowaty, ma nieco zachwiane proporcje, jednak oba modele wyglądają tak solidnie i porządnie, że ma się ochotę całować każdy centymetr kwadratowy ich blachy. Wnętrze Audi sprawia, że chciałbym w nim choć trochę pomieszkać. Mercedesa muszę jednak pochwalić, że po latach, kiedy ich auta w ogóle nie podobały mi się, teraz pojawił się kolejny model, który naprawdę mi się podoba. Jeśli chodzi o ostateczny werdykt, to jednak wybieram Audi - nikt chyba nie potrafi robić kombi tak, jak oni. A RS6 jest ucieleśnieniem i kwintesencją marzeń o mocarnym samochodzie z kufrem. Głos na "szóstkę"

_________________
[']Zulu - 2 X 1990 - 11 II 2007[']
PAMIĘTAMY


Wto, 17.09.2013, 21:21
Profil
Moderator
Awatar użytkownika

Postów: 17291
Miejscowość: Darłówko
Samochód: Nazi-coupe 3.0 R6 Pb
Post Re: Audi RS6 vs Mercedes E63 AMG S
choopster napisał(a):
RS6 nie występuje w wersji sedan.


No i raczej już nie będzie, w poprzedniej wersji sedan pojawił się po fl, teraz jego miejsce chyba zajął RS7

_________________
To ucieleśnienie sportowego charakteru,dynamiki,zaawansowanej technologii i ponadczasowej funkcjonalnej elegancji,oznaczonym Biało-Niebieskim emblematem symbolizującym obracające się śmigło.Samochód tej marki posiadamy dla radości z jazdy

Broń
Masowego
Wyprzedzania


Wto, 17.09.2013, 22:18
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 2897
Miejscowość: Inowrocław | Poznań
Post Re: Audi RS6 vs Mercedes E63 AMG S
Po dzisiejszym dniu już wiem - E 63. Kurde, te nowe AMG są absolutnie genialne.


Śro, 18.09.2013, 22:29
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 3978
Miejscowość: Pomorze
Samochód: Opel Astra G Caravan
Post Re: Audi RS6 vs Mercedes E63 AMG S
Może i tak, ale przed liftingiem zdecydowanie lepiej się prezentował. Przód ewidentnie spaprany. Widziałem na żywo nieraz E-Klase po liftingu i chyba to pierwszy nieudany lifting Mercedesa.
RS6 zaś niczego nie brakuje, a do tego miażdży jeszcze wyglądem. Te poszerzenia, wielkie felgi, za których są wielkie tarcze hamulcowe i te końcówki z tyłu. Z przodu te poprzeczki w zderzaku jak kły jakiegoś drapieżnika wraz z takim kształtem reflektorów tworzą agresywny look, którego nie chcę się zobaczyć we wstecznym lusterku. :o Po prostu jest epicki, a do tego to Audi, a zawsze robił najlepsze kombi na rynku z napisem RS (może poza najnowszym RS4 z silnikiem zbierającym nagar). Moim marzeniem jest kiedyś mieć przynajmniej RS2 w garażu. Dźwięk tego Audi to tez symfonia dla uszu, ale wiem, że akurat pod tym względem pewnie Mercedes go przebije. AMG zawsze przy gazowaniu brzmią jakby nagle opera zagrała jakąś doniosłą pieśń. Whatever i tak w tym przypadku biorę RS6 w ciemno.


Czw, 19.09.2013, 9:23
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 1889
Post Re: Audi RS6 vs Mercedes E63 AMG S
Prosta sprawa chce E klase.

_________________
Deszcze Niespokojne.

Mecze na żywo


Pią, 20.09.2013, 4:41
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 531
Miejscowość: Szczecin
Samochód: italiano diesel
Post Re: Audi RS6 vs Mercedes E63 AMG S
Oba technicznie wspaniałe. Gorzej z wyglądem, lift merca kompletnie nie wyszedł. Te zaokrąglone lampy do kanciastego nadwozia zwyczajnie nie pasują. W Audi nie pasuje mi przód, dziwne reflektory i te poprzeczki w zderzaku - wygląda trochę jak owad :wink: Poprzednik był jak dla mnie prawdziwym uber kombi, stonowany, idealna linia i uturbiony nadsilnik v10. Obecna wersja jak dla mnie trochę przekombinowana i ...wtórna.


Pią, 20.09.2013, 7:15
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 16 posty(ów) ] 


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 9 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
 cron

Wszelkie sugestie, opinie i uwagi proszę kierować na adres: administrator(at)samochodyswiata(dot)pl

Powered by phpBB3 © 2003-2018