Obecny czas: Czw, 28.03.2024, 14:37




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 13 posty(ów) ] 
Dwie opcje: do 8tys i gazujemy lub do 11tys z gazem lub bez 
Autor Wiadomość

Postów: 4
Post Dwie opcje: do 8tys i gazujemy lub do 11tys z gazem lub bez
Witam,

czas na zakup pierwszego auta:

Budżet: 10 -11 tysięcy złotych (na zakup auta, nie licząc opłat z tym związanych)

Dwa pomysły na wykorzystanie tej kwoty:

1.auto do 8tys i założenie instalacji gazowej dobrej jakości (liczę na ten cel 2, maksymalnie 3 tysiące złotych - jeśli moja wiedza na temat kosztu założenia dobrej instalacji mija się z rzeczywistością, proszę o uświadomienie ;-) )
2. auto z instalacją gazową/auto benzynowe o małym spalaniu do wspomnianych 10 - 11 tys.

Planowane wykorzystanie auta:
Dojazd do pracy (kilka - kilkanaście kilometrów w jedną stronę) plus okazjonalnie wypad weekendowy na trasie około 300 km.

Planowany czas korzystania z auta:
Kilka lat - około 5 lat - zależnie od sytuacji finansowej i stanu auta ;-)

Wymagania:
Niskie spalanie
Niewielka awaryjność/niskie koszty naprawy
Niewielkie gabaryty auta - koniecznie.
5 drzwi.

Co udało mi się dowiedzieć - które auta chodzą mi po głowie:
1. opcja - założenie gazu:

Opel Vectra B 1.8
Opel Astra G 1.6 8v 75 lub 85km

2. benzyniaki o niskim spalaniu:

Carisma 1.8 GDI
Honda Civic 6 generacji 1.4 lub 1.5
Mitsubishi Colt 1.3
Skoda Fabia - tutaj nie znalazłem bardzo pochlebnych opinii, ale jeździłem tym autem i moje wrażenia były pozytywne - zawraca w miejscu, małe, po trasie wygodne.

To ma być moje pierwsze auto na własność, jakkolwiek mam pewne doświadczenie za kółkiem.

Pozdrawiam serdecznie!


Nie, 05.01.2014, 18:09
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 7825
Miejscowość: Szczecin
Samochód: nazi hacz fwd pb
Post Re: Dwie opcje: do 8tys i gazujemy lub do 11tys z gazem lub bez
Carismę z silnikiem z bezpośrednim wtryskiem paliwa omijaj szerokim łukiem - nie słyszałem ani jednego dobrego słowa o tym silniku.
Jak chodzi o dupowóz to z tych wymienionych zastanowiłbym się nad Fabią I, częsci dużo i silniki dobrze znoszą gaz. Bez gazu pomyślałbym nad Civiciem - na pewno mniej emerycki niż Skoda :wink:

_________________
PB RWD jest wysoko


Nie, 05.01.2014, 18:41
Profil
Moderator
Awatar użytkownika

Postów: 24507
Post Re: Dwie opcje: do 8tys i gazujemy lub do 11tys z gazem lub bez
Jeżeli chodzi o niskie spalanie to Civic VI z silnikiem 1.5 Vtec polecam - przyjemne osiągi, niskie spalanie i LPG się świetnie sprawuje przy dobrej instalacji - piszę, bo sam takiego mam, tylko 3d.

Z pozostałych aut które wymieniłeś - Vectrę omijaj szerokim łukiem, to kiepskie auto i tyle. Carisma z kolei to dobra konstrukcja, ale w użytkowaniu przypomina lodówkę do tego spalanie PB wcale jakieś mega niskie nie jest, biorąc pod uwagę że coś innego w LPG będzie dużo tańsze.

Na pewno łatwym do realizacji będzie zakup Astry G - to popularne auto, można utrafić w dobrym stanie za sensowne pieniądze. W przypadku zakupu Civica będzie to trudne do realizacji, bo jednostka 1.5 Vtec jest dosyć mało popularna, a 1.4 moim których jest na pęczki to motor, który niczym szczególnym się nie wyróżnia.

_________________
| pajacyk.plpolskieserce.pl | Kliknij raz dziennie. Codziennie.


Nie, 05.01.2014, 19:25
Profil

Postów: 4
Post Re: Dwie opcje: do 8tys i gazujemy lub do 11tys z gazem lub bez
Hej,

dziękuję za odpowiedzi!

Astra G korci mnie coraz mocniej - zwłaszcza, że Twoja opinia Ice jest kolejną pozytywną opinią, którą usłyszałem na temat tego auta.
Czy to prawda, że Astra G z silnikiem 1.6 v8 (75 lub 85 km) dobrze znosi gazowanie?

Pozdrawiam!


Nie, 05.01.2014, 21:12
Profil
Moderator
Awatar użytkownika

Postów: 24507
Post Re: Dwie opcje: do 8tys i gazujemy lub do 11tys z gazem lub bez
Nie V8, a 8V ;) Generalnie to silnik starszej konstrukcji więc jest go łatwiej zagazować jakąkolwiek instalacją bez wkładania dużych pieniędzy. Te motory to bardzo proste i sprawdzone konstrukcje, ale zarazem bardzo archaiczne - brak jakiejkolwiek dynamiki połączony ze stosunkowo wysokim spalaniem. Jeżeli zakładasz zakup auta na dłużej i świadomie chcesz włożyć sensowną instalacje LPG za 2-3k to nie ma sensu iść moim zdaniem w tak prosty motor, który do codziennej jazdy będzie zwyczajnie zbyt mało dynamiczny.

_________________
| pajacyk.plpolskieserce.pl | Kliknij raz dziennie. Codziennie.


Nie, 05.01.2014, 22:20
Profil

Postów: 4
Post Re: Dwie opcje: do 8tys i gazujemy lub do 11tys z gazem lub bez
Hej,

w takim razie jaki motor byłby bardziej sensowny do zagazowania? Chciałbym pojeździć trochę tym autem - około 5 lat.

Pozdrawiam!


Nie, 05.01.2014, 23:29
Profil

Postów: 77
Post Re: Dwie opcje: do 8tys i gazujemy lub do 11tys z gazem lub bez
Kolego posiadam astrę 1.6 16V Ecoteca w kombi. Auto sie dobrze prowadzi, silnik jest "wmiare" żwawy, da się tym jeździć przy spalaniu w trasie do 7 w miescie koło 8/8,5. Jedyne co to lubi sobie zjeść trochę oleju, ale to w przypadkach gdzie trzymasz powyżej 3,5k obrotów.

Pozdrawiam


Pon, 06.01.2014, 5:12
Profil

Postów: 4
Post Re: Dwie opcje: do 8tys i gazujemy lub do 11tys z gazem lub bez
Hej!

Pojawiła się nowa opcja:

Moja znajoma sprzedaje Renault Clio, 2003 rok, 47 tys przebiegu, silnik 1.2, manualna skrzynia biegów, elektryczne szyby, elektryczne lusterka, centralny zamek, radio cd, wspomaganie kierownicy, ABS, poduszki powietrzne, immobiliser (8tys zl).

Warto się nad tym autem zastanowić? Można zagazować z powodzeniem?

Pozdrawiam!


Wto, 14.01.2014, 22:42
Profil
Moderator
Awatar użytkownika

Postów: 24507
Post Re: Dwie opcje: do 8tys i gazujemy lub do 11tys z gazem lub bez
Nie warto. Auta z taką pojemnością to totalna pomyłka. Nie jedzie to w żaden sposób, a spali tyle samo co większa normalna pojemność. Przejedź się tym Clio, potem przejedz się jakimś z normalnym silnikiem, następnie porównaj spalanie - przy normalnej nodze zapewne wyjdzie bardzo podobnie. Szkoda się męczyć z takim silnikiem, który jeżeli nie będzie śmigany głównie po mieście z lekką nogą to też szybciej wyzionie ducha.

To co jedyne warte uwagi w tym aucie to przebieg - jeżeli znajoma nie ma go od nowości, to za pewne niezbyt realny.

_________________
| pajacyk.plpolskieserce.pl | Kliknij raz dziennie. Codziennie.


Wto, 14.01.2014, 22:46
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 870
Samochód: Citroen C5 2.0i 16v
Post Re: Dwie opcje: do 8tys i gazujemy lub do 11tys z gazem lub bez
Seat Ibiza II FL (2002) - nie wiem jak nowy chcesz samochód? Osobiście najchętniej wziąłbym sobie jakiś 1.6 101 km - ciężko znaleźć. Z tego co wiem, nie jest jakiś bardzo awaryjny, słyszałem jakieś negatywne opinie o trwałości łożyska na wale skrzyni. Nie wiem też jak byłoby z gazowaniem w jego przypadku, bo jest to dość rzadki silnik w tych autach. Za to nieźle ciągnie. Zdarzają sie takie oferty jednak na internecie. Chociaż samemu sobie pewnie sprawiłbym 1.8T ;D


Śro, 22.01.2014, 18:36
Profil
Moderator
Awatar użytkownika

Postów: 24507
Post Re: Dwie opcje: do 8tys i gazujemy lub do 11tys z gazem lub bez
A ja samemu osobiście nigdy nie kupiłbym Ibizy, która jest koszmarnie w środku wykonania i jakościowo - przeciętna.

_________________
| pajacyk.plpolskieserce.pl | Kliknij raz dziennie. Codziennie.


Śro, 22.01.2014, 19:16
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 413
Miejscowość: CT/CGR
Samochód: stary
Post Re: Dwie opcje: do 8tys i gazujemy lub do 11tys z gazem lub
J
Ice napisał(a):
Nie warto. Auta z taką pojemnością to totalna pomyłka. Nie jedzie to w żaden sposób, a spali tyle samo co większa normalna pojemność. Przejedź się tym Clio, potem przejedz się jakimś z normalnym silnikiem, następnie porównaj spalanie - przy normalnej nodze zapewne wyjdzie bardzo podobnie. Szkoda się męczyć z takim silnikiem, który jeżeli nie będzie śmigany głównie po mieście z lekką nogą to też szybciej wyzionie ducha.

To co jedyne warte uwagi w tym aucie to przebieg - jeżeli znajoma nie ma go od nowości, to za pewne niezbyt realny.


Tak jak Ice pisze - mniejsza pojemność to nie zawsze oszczędność paliwa. Przykład? Koleżanka z pracy, jeździ Mazdą 323 P - 3 drzwiowa, silnik 1.5 88 KM, po mieście trudno jej zejść poniżej 10 l / 100, po trasie przy 110 - 120 kmph pali jej 8,5 l / 100. Ja w mojej 626 2.0 po mieście nie przekraczam 9,5 l/100, po trasie przy 110 - 120 kmph pali mi 6,7 - 7 l na 100. A obydwoje jeździmy po prostu zgodnie z przepisami, nie emerycko, mamy tyle samo kilometrów do pracy. Dla mnie mniejsza pojemność to jedynie korzyść w postaci tańszego OC... no i łatwiej znaleźć miejsce do zaparkowania dla mniejszego auta.

_________________
Zimne ognie Twojego języka ślizgają się po skórce pieczywa...


Wto, 11.02.2014, 23:13
Profil

Postów: 75
Post Re: Dwie opcje: do 8tys i gazujemy lub do 11tys z gazem lub
Tutaj proponowałbym kupno samochodu z samą benzyną i ewentualnie potem gazować,wstawić dobrą instalację za powiedzmy 2500zł i cieszyć się bezproblemową,ekonomiczną jazdą. Mój typ dla Ciebie to także Opel Astra II z silnikiem 1.6 8v lub jeżeli uda się znaleźć to 1.8 125km.


Pią, 14.11.2014, 12:01
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 13 posty(ów) ] 


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
 cron

Wszelkie sugestie, opinie i uwagi proszę kierować na adres: administrator(at)samochodyswiata(dot)pl

Powered by phpBB3 © 2003-2018