Obecny czas: Pią, 29.03.2024, 5:55




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 68 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna
2013 Porsche 918 
Autor Wiadomość
Moderator
Awatar użytkownika

Postów: 17291
Miejscowość: Darłówko
Samochód: Nazi-coupe 3.0 R6 Pb
Post Re: 2013 Porsche 918
Image
Image
Image
Image
Image
Image

To są pierwsze oficjalne foty, o dziwo.

źródło: ams

_________________
To ucieleśnienie sportowego charakteru,dynamiki,zaawansowanej technologii i ponadczasowej funkcjonalnej elegancji,oznaczonym Biało-Niebieskim emblematem symbolizującym obracające się śmigło.Samochód tej marki posiadamy dla radości z jazdy

Broń
Masowego
Wyprzedzania


Pon, 09.09.2013, 22:24
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 531
Miejscowość: Szczecin
Samochód: italiano diesel
Post Re: 2013 Porsche 918
Prawdziwy supercar. Można się czepiać ekranów i innych szczegółów ale myślę, że każdy tu obecny gdyby dostał możliwość zrobienia tym północnej pętli, popuściłby z wrażenia :twisted:
btw fajne malowanie "wersji torowej"


Wto, 10.09.2013, 7:28
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 1889
Post Re: 2013 Porsche 918
Koniec spekulacji panowie. Padl czas bliski rekordu.
Porsche 918 pokonalo petle w 6:57 :!: :shock:

_________________
Deszcze Niespokojne.

Mecze na żywo


Wto, 10.09.2013, 11:50
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 2897
Miejscowość: Inowrocław | Poznań
Post Re: 2013 Porsche 918
Tylko trzeba wyjaśnić pewną rzecz - seryjne 918 ma 7:14. Ten czas został ustanowiony przez podkręconą wersję Weissach. Więc nie ma się czym tak jarać ;)


Wto, 10.09.2013, 17:03
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 607
Miejscowość: Jarocin
Post Re: 2013 Porsche 918
Egzakli... Rzekomo celowali w "poniżej 7:30", co byłoby czasem wręcz żałosnym. Taki Viper SRT10 ACR ma 7:12, więc czas Porsche nadal nie powala. Tymczasem seryjny McLaren P1 nieoficjalnie pojechał 7:04, aczkolwiek szefostwo nie ma zamiaru oficjalnie podawać czasu dopóki nie zejdą poniżej 7 minut. Szkoda tylko że Ferrari zadowala się podawaniem czasu na torze Fiorano, co i tak nikomu nic nie mówi.

_________________
"Being second is to be the first of the ones who lose."
Ayrton Senna da Silva
Motor Show 2012


Wto, 10.09.2013, 20:23
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 3894
Post Re: 2013 Porsche 918
Ja nie do końca rozumiem całego tego płaczu odnośnie dotykowych paneli. Kiedy pokazywali jakiś eko concept z dotykowymi panelami, każdy jarał się i wyczekiwał czasu kiedy dotrze to do normalnych samochodów. Ten czas już się zbliża i nagle żal.pl i ból w dupie...

_________________
Grip, grip, grip, front-end push, wheel-twirling, slide, crash, hospital. That’s kind of how it goes. - Krótki opis jazdy samochodami marki Audi.


what happened, happened and couldn't have happened any other way


Wto, 10.09.2013, 20:57
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 2693
Miejscowość: Człowiek z nikąd...
Samochód: ..i bez samochodu :(
Post Re: 2013 Porsche 918
Ani to ladne, ani wygodne, ani praktyczne... w dodatku nudne i NIE-bajeranckie bo wszystkim juz sie ipady opatrzyly. Dla mnie takie rozwiazanie wieje tanioscia - nie chcialo sie ciekawego interface'u projektowac to ŁOMOT - macie tu appke z applestore na ipadzie.

_________________
STOP! ukradaczom tożsamośći! i ACTA tez stop.


Wto, 10.09.2013, 22:05
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 2897
Miejscowość: Inowrocław | Poznań
Post Re: 2013 Porsche 918
A używałeś tego, że wiesz, że niewygodne i niepraktyczne ? Z nieładnym też nie trafiłeś, bo mi się podoba. Ludzie, ogarnijcie się, nie żyjemy w latach 90... :roll: wieje taniością ? wiesz jakie są koszty tego, żeby to działało ? ehh, brak słów.


Wto, 10.09.2013, 22:12
Profil
Moderator
Awatar użytkownika

Postów: 17291
Miejscowość: Darłówko
Samochód: Nazi-coupe 3.0 R6 Pb
Post Re: 2013 Porsche 918
Auto ma być wizytówką Porsche na następne 10 lat tak jak Carrera GT 10 lat temu i 959 w latach 80tych. Ma w sobie supernowoczesną technologię, wiec takie wnętrze jest jak najbardziej na miejscu, gadanie o taniości i braku praktyczności, człowieku o czym ty pier...... to nie tablet z biedronki tylko supercar z najwyższej półki.

_________________
To ucieleśnienie sportowego charakteru,dynamiki,zaawansowanej technologii i ponadczasowej funkcjonalnej elegancji,oznaczonym Biało-Niebieskim emblematem symbolizującym obracające się śmigło.Samochód tej marki posiadamy dla radości z jazdy

Broń
Masowego
Wyprzedzania


Wto, 10.09.2013, 22:23
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 1079
Miejscowość: ...
Post Re: 2013 Porsche 918
Wyglada swietnie, osiagi ma swietne, jednak utwierdzam sie w przekonaniu, ze supercary Porsche z kazda kolejna generacja staja sie coraz slabsze w stosunku do konkurencji. Moze to jest tez kwestia tego, ze konkurencja jest coraz szersza i coraz silniejsza? To auto jest na pewno wspanialym osiagnieciem inzynieryjnym, jednak musze stwierdzic, ze konkurencyjne samochody- Mclaren P1 czy Ferrari Laferrari wywarly na mnie duzo wieksze wrazenie. Dla mnie ten samochod gra troche w takiej swojej lidze- cos pomiedzy Aventadorem, a wspomnianymi wyzej supercarami. 959 w swoich czasach mialo tylko jednego konkurenta tak naprawde, ale byl to konkurent zupelnie inny, celowany w innego odbiorce niz jego glowny rywal-czyli F40. 918 z kolei jest podobny w zalozeniu do P1 czy Laferrari przez co troche rozczarowuje jednak.


Wto, 10.09.2013, 22:59
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 9496
Miejscowość: Warszawa
Samochód: Audi A4 B8 Avant
Post Re: 2013 Porsche 918
johny napisał(a):
Auto ma być wizytówką Porsche na następne 10 lat tak jak Carrera GT 10 lat temu i 959 w latach 80tych. Ma w sobie supernowoczesną technologię, wiec takie wnętrze jest jak najbardziej na miejscu, gadanie o taniości i braku praktyczności, człowieku o czym ty pier...... to nie tablet z biedronki tylko supercar z najwyższej półki.


Poza tym okol chyba już nim jeździł, skoro pisze że auto jest niewygodne :lol:

_________________
http://www.exoticcars.pl


Śro, 11.09.2013, 10:55
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 2693
Miejscowość: Człowiek z nikąd...
Samochód: ..i bez samochodu :(
Post Re: 2013 Porsche 918
Ty chyba tez za duzo jezdziles... na narowistym koniu bez kasku.
Nie musialem jezdzic akurat nim zeby wiedziec po zabawach chocby z nawi w aucie, ze podczas jazdy manualne przelaczniki i galki sa 100x lepsze. Nie trzeba sie gapic w ekran i precyzyjnie celowac bo praktycznie bez patrzenia, czujesz pod palcem co robisz i ze w ogole dobrze trafiasz.

No ale co ja bede tlumaczyl. Ja wiem ze tak jest, Ty wiesz ze tak jest... ale tradycyjnie probujesz wywolac OT sprowadzeniem sprawy do absurdu. A, ze nieudolnie to juz nie szkodzi.

_________________
STOP! ukradaczom tożsamośći! i ACTA tez stop.


Śro, 11.09.2013, 11:19
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 9496
Miejscowość: Warszawa
Samochód: Audi A4 B8 Avant
Post Re: 2013 Porsche 918
Może Cię zaskoczę, ale zrobię coś, czego Ty nigdy nie zrobiłeś i nie zrobisz. Otóż przyznam się do pomyłki - przeczytałem Twojego poprzedniego posta w oderwaniu od kontekstu i zinterpretowałem go, że masz na myśli ogólny brak wygody, podczas kiedy pisałeś o dotykowym panelu. W taki wypadku zwracam honor i też podpisuję się pod tym, że takie rozwiązanie jest średnio wygodne. Zresztą już piętnują to Ci dziennikarze, który jeździli nowym Picasso.
I choć może faktycznie takie rozwiązanie pasuje do charakteru 918-ki, tak osobiście wolałbym bardziej konwencjonalne rozwiązania.

A Ty, okol, daj sobie trochę na wstrzymanie, bo strasznie impulsywny jesteś. Mniej emocji - dłużej pożyjesz :wink: I nie próbuj negować/oceniać to iloma autami jeździłem, nie mając na ten temat najmniejszego pojęcia.

_________________
http://www.exoticcars.pl


Śro, 11.09.2013, 11:38
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 2693
Miejscowość: Człowiek z nikąd...
Samochód: ..i bez samochodu :(
Post Re: 2013 Porsche 918
markus napisał(a):
A Ty, okol, daj sobie trochę na wstrzymanie, bo strasznie impulsywny jesteś. Mniej emocji - dłużej pożyjesz :wink:

Jestem spokojny, ale gdy ktos ciagle, wrecz usilnie szuka zaczepki i pretekstu aby sie personalnie "dowalic" to czasem trzeba zareagowac. A jeszcze jak robi to zupelnie bezpodstawnie bo "niedoczytal" to juz w ogole odlot.

markus napisał(a):
I nie próbuj negować/oceniać to iloma autami jeździłem, nie mając na ten temat najmniejszego pojęcia.

Nie przypominam sobie abym poddawal w watpliwosc Twoje "samochodowe" doswiadczenie i chyba nie wypada nawet zebys wyjezdzal z takim stwierdzeniem podczas gdy pod ostatnimi postami przeczytalem:

markus napisał(a):
Poza tym okol chyba już nim jeździł, skoro pisze że auto jest niewygodne :lol:


markus napisał(a):
No i ta głośność... Rozumiem, że jeździłeś (jak wszystkim zresztą!) 2008 ze 115-konnym HDi i już wiesz, że od 100 kph będzie głośny?

itd. (nie chce mi sie szukac wiecej)
Jak widac to chyba wlasnie Ty masz jakas obsesje na tym punkcie i lepiej wiesz ode mnie czym jezdzilem, a czym nie. No i gratuluje kolejnego OT... bo ile mozna przemilczac.

_________________
STOP! ukradaczom tożsamośći! i ACTA tez stop.


Śro, 11.09.2013, 12:14
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 3894
Post Re: 2013 Porsche 918
Okol, ten samochód nie ma być jakiś super praktyczny czy coś, to ma być manifest możliwości marki, i takim też jest. Zrozum to albo daj sobie na wstrzymanie.

_________________
Grip, grip, grip, front-end push, wheel-twirling, slide, crash, hospital. That’s kind of how it goes. - Krótki opis jazdy samochodami marki Audi.


what happened, happened and couldn't have happened any other way


Śro, 11.09.2013, 13:36
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 2693
Miejscowość: Człowiek z nikąd...
Samochód: ..i bez samochodu :(
Post Re: 2013 Porsche 918
Rozumiem, tylko po prostu pomysl mi sie nie podoba i tyle.

Do tej pory takie gadzety pozostawaly na szczescie w conceptach - i na nich wlasnie wyzywali sie "pokazywacze". Ale jak Porsche koniecznie chce sobie zamontowac Ipada skierowanego w niebo o obudowie w ksztalcie panelu sterowania od wypasionego prysznica no to wolna wola - jakos zasne z ta swiadomoscia :)

_________________
STOP! ukradaczom tożsamośći! i ACTA tez stop.


Śro, 11.09.2013, 14:02
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 2897
Miejscowość: Inowrocław | Poznań
Post Re: 2013 Porsche 918
Na szczęście, Tobie się podobać nie musi. A klientom Porsche i przyszłym właścicielom 918 to się podoba. A to jest najważniejsze, Ty jak chcesz możesz sobie jeżdzić Polonezem, nie ma nic dotykowego :lol:


Śro, 11.09.2013, 14:05
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 2693
Miejscowość: Człowiek z nikąd...
Samochód: ..i bez samochodu :(
Post Re: 2013 Porsche 918
Toc nie mowie, ze musi - ipad to najmniejszy problem bo jak tym w ogole na dzialke wjechac? :mryellow:
A serio... oprocz wnetrza to bardzo mi sie podoba i nic bym nie ruszal.

_________________
STOP! ukradaczom tożsamośći! i ACTA tez stop.


Śro, 11.09.2013, 14:14
Profil
Moderator
Awatar użytkownika

Postów: 20830
Miejscowość: Łódź / Warszawa
Samochód: Fiat Delta 3
Post Re: 2013 Porsche 918
Cytuj:
Marka Porsche opublikowała nowy cennik na samochody tego producenta oferowane w Polsce. Potencjalni klienci mogą kupić m.in. samochód, którego cena przekracza milion euro!

Dokładnie 1 019 719 EUR trzeba zapłacić za egzemplarz Porsche 918 Spyder z pakietem Weissach (nowość w cenniku). Dla porównania, "zwykła" wersja 918 Spyder (też nowość) kosztuje "tylko" 932 879 EUR.

Zupełnie nowymi pozycjami w polskim cenniku marki Porsche są też takie samochody jak:
- 911 Turbo Cabriolet (cena od 205 966 EUR)
- 911 Turbo S Cabriolet (cena od 245 433 EUR)

Wśród innych ciekawych pozycji modelowych widniejących w cenniku marki jest specjalna wersja Porsche 911 50th Anniversary Edition. Ten akurat samochód wyceniono na polskim rynku na "tylko" 143 289 EUR.

Skoro wersja 918 Spyder jest zdecydowanie najdroższą pozycją w "menu" niemieckiego producenta, to jaki model jest najtańszy? Odpowiedź: tym samochodem jest Porsche Boxster, którego cena katalogowa 2013 zaczyna się od 58 771 EUR. Nieco droższy jest też Cayman, którego wyceniono na 61 282 EUR.

samar

_________________
Fanpage SamochodySwiata.pl || Mój Instagram


Śro, 25.09.2013, 17:18
Profil
Moderator
Awatar użytkownika

Postów: 20830
Miejscowość: Łódź / Warszawa
Samochód: Fiat Delta 3
Post Re: 2013 Porsche 918
Ależ to jest piękne!!!!

Porsche 918 Spyder Weissach Package

Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
autogespot

_________________
Fanpage SamochodySwiata.pl || Mój Instagram


Nie, 06.07.2014, 21:38
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 68 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 12 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  


Wszelkie sugestie, opinie i uwagi proszę kierować na adres: administrator(at)samochodyswiata(dot)pl

Powered by phpBB3 © 2003-2018