Obecny czas: Czw, 28.03.2024, 9:26




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 14 posty(ów) ] 
Kupno samochodu w komisie 
Autor Wiadomość
Awatar użytkownika

Postów: 24
Miejscowość: Duże miasto
Samochód: Fiat Bravo II
Post Kupno samochodu w komisie
Szukam opinii na temat autokomisu http://www.autohit24.com w Krakowie. Chcę kupić tam samochód, ale nie chcę się nadziać na minę. Nigdy nie kupowałem samochodu w komisie i nie wiem jakimi konsekwencjami może to grozić. Na pewno tam samochody są droższe niż na giełdzie bo dochodzi marża, ale pewnie dostaje się jakąś gwarancję, łatwiej zweryfikować ich stan techniczny, itd ...


Nie, 15.12.2013, 20:40
Profil
Moderator
Awatar użytkownika

Postów: 24507
Post Re: Kupno samochodu w komisie
Łatwiej to na pewno nadziać się na bitego składaka ;) Pamiętaj tylko o jednym, że komis zarabia, więc dla nich kryterium aut, które kupują do swojej oferty jest przede wszystkim dobra cena, a nie mega stan. Auto od prywaciarza jednak rządzi się nieco innymi prawami.

Opinią na temat danego komisu moim zdaniem nie warto się sugerować, bo w najlepszym komisie może się czasem nie z ich woli trafić jakieś padło ;)

To co warto, to sprawdzić auto na niezależnej stacji diagnostycznej/mechanika a nie na tej, do której zaprowadzi komis. Również w warunkach umowy sprzedaży warto zawrzeć szersze zapisy (np. wymienienie dokładnie całego wyposażenia jakie auto ma mieć z zastrzeżeniem, że jest ono sprawne etc.). W przypadku niezgodności towaru z umową np. miało być 10 poduszek, a są 4 możemy wtedy towar reklamować. Jednak reklamowanie pod względem technicznym (np. miał być wymieniony rozrząd, a za 3 miesiące strzeli) raczej mija się z celem i będzie dużo trudniejsze.

_________________
| pajacyk.plpolskieserce.pl | Kliknij raz dziennie. Codziennie.


Pon, 16.12.2013, 9:46
Profil

Postów: 4
Post Re: Kupno samochodu w komisie
Dokładnie, zgadzam się z przedmówcą. Najlepiej zabrać auto na warsztat lub stację kontroli. Jak nie ma takiej opcji to chociaż znajomego mechanika ze sobą zabrać, żeby fachowo spojrzał na samochód. Zresztą myślę, że nawet jak się nie ma nikogo znajomego, to można się z jakimś mechanikiem dogadać i zwyczajnie za taką usługę konsultacji zapłacić. Na pewno lepiej niż kupić samochód w ciemno i później przeklinać swoją decyzję ;)


Pią, 31.01.2014, 10:23
Profil

Postów: 75
Post Re: Kupno samochodu w komisie
Trudno się z tym nie zgodzić,poza tym obojętnie czy kupujemy auto w komisie czy zupełnie od prywatnego właściciela,to warto mieć ze sobą miernik lakieru ponieważ dzięki temu wiemy czy auto było malowane oraz jeśli tak to które elementy. Poza tym auta z komisu są często bardzo ładnie odpicowane na sprzedaż co może zamydlić oczy kupującemu,warto obejrzeć je z dobry mechanikiem i kimś kto zna się na samochodach.


Pią, 14.11.2014, 11:59
Profil

Postów: 27
Post Re: Kupno samochodu w komisie
Raczej w komisie nie kupuj, tam dzieją się takie rzeczy żeby ukryć usterki/ślady stłuczek że głowa mała. Lepiej dogadać się z jakimś prywatnym właścicielem i dokładnie obejrzeć samochód na stacji diagnostycznej.


Czw, 22.01.2015, 16:50
Profil

Postów: 75
Post Re: Kupno samochodu w komisie
Czasem jednak mimo wszystko w komisach zdarzają się perełki. Fakt,że są to samochody odpicowane na handel ale nie oznacza to,iż nie można tam znaleźć czegoś dla siebie,wręcz przeciwnie. Na stację diagnostyczną tak czy inaczej warto podjechać aby sprawdzić samochód,a jeszcze lepiej do ASO.


Pią, 23.01.2015, 11:17
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 7
Post Re: Kupno samochodu w komisie
Nie ważne czy to komis czy prywaciarz w obu przypadkach można nieźle się nadziać. Jak nie masz podstawowej wiedzy gdzie zajrzeć w auto zabierz kogoś kto chociaż trochę ogarnia temat. Mierniki lakieru, inne bzdety to nie to samo co oko wyrafinowanego fachowca. Widziałem wielokrotnie wstawiane ćwiartki na których był oryginalny lakier. Trzeba po prostu wiedzieć gdzie zajrzeć.

_________________
Krety zwalczanie


Sob, 21.02.2015, 14:24
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 870
Samochód: Citroen C5 2.0i 16v
Post Re: Kupno samochodu w komisie
Kupno auta w komisie? Średni pomysł - bardzo często można się nadziać, chociaż są komisy, które cieszą się dobrą opinią i faktycznie handlowcy sprawdzają to, co wystawiają na swoim placu. Najlepiej załatwić to jakoś po znajomości, mieć znajomego który ma komis lub kilku, którzy kupili w jednym auto i nie żałują. Oczywiście zawsze można zaryzykować, ale trzeba wtedy pamiętać o odpowiedniej umowie pomiędzy firmą, a konsumentem, na której NIE ZANIŻAMY wartości auta. Nie warto też od razu wrzucać wszystkich do jednego wora - wielu kantuje, ale nie wszyscy i należy o tym pamiętać :)

Mimo wszystko i tak uważam, że najlepiej kupić auto od prywatnego właściciela - ten przynajmniej powie Ci, co działo się z samochodem przez ostatnie kilka lat. Niemniej w obu przypadkach auto przed zakupem sprawdzamy w warsztacie, no chyba, że kwota zakupu jest na tyle mała, że sprawdzanie każdego egzemplarza jest nieopłacalne. Wtedy można porwac się na zakup po oględzinach obeznanej osoby, chociaż to i tak ryzykowne.


Wto, 25.08.2015, 22:31
Profil

Postów: 104
Post Re: Kupno samochodu w komisie
Z tym, że Ci powie co się działo z autem to też baaardzo różnie może być. Nawet z najbliższymi czasem najlepiej na zdjęciach...


Pon, 07.09.2015, 1:42
Profil

Postów: 2
Post Re: Kupno samochodu w komisie
Już lepiej kupic auto od handlarza, który zna się na rzeczy. Do komisu bym nigdy nie wszedł


Śro, 07.10.2015, 14:53
Profil

Postów: 27
Post Re: Kupno samochodu w komisie
To częste praktyki sprzedawców,którzy chcą zarobić,takich typowych handlarzy. Jeżeli ktoś nie udostępnia nr vin czy też boi się podjechać do ASO,to znaczy ze jednak mimo wszystko ma coś na sumieniu i szkoda zachodu na taki samochód.


Pią, 16.10.2015, 8:34
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 2
Miejscowość: Poznań
Samochód: Volvo :)
Post Re: Kupno samochodu w komisie
edi74 napisał(a):
Szukam opinii na temat autokomisu http://www.autohit24.com w Krakowie. Chcę kupić tam samochód, ale nie chcę się nadziać na minę. Nigdy nie kupowałem samochodu w komisie i nie wiem jakimi konsekwencjami może to grozić. Na pewno tam samochody są droższe niż na giełdzie bo dochodzi marża, ale pewnie dostaje się jakąś gwarancję, łatwiej zweryfikować ich stan techniczny, itd ...


Nie zawsze są drozsze niż na giełdzie. Są tekże komisy gdzie włascicielem auta jest komis, tutaj nie ma potrzeby na marże. Więc wyznacznik cenowy nie powinien być decydujący. Upewnij się jaki to jest komis, zapytaj kto jest włascicielem auta. Jest dużo dobrych komisów, które nie mają intencji naciągnać na zakup samochodu w złym stanie. Z gawarancją bym uważał, trzeba dobrze przeczytać regulamin. Ja własnie kupiłem w komisie który był włascicielem auta, ale na wszelki wypadek dobrze sprawdzić stan techniczny auta, historie wypadkową itd. Ja akurat korzystałem z niezależnej diagnostyki http://www.drIem0n.pl, kupowałem w komisie w Poznaniu. Samochód zbadali ok 1:30godz, dali raport stanu technicznego i historie pojazdu: wszystko było OK :P . Ponoć są także w Warszawa i Katowice.

Pozdrawiam,

_________________
Zautomatyzowana diagnostyka samochodów - Sprawdź nas: http://drlemon.pl


Nie, 03.04.2016, 18:32
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 20
Post Re: Kupno samochodu w komisie
Zapewne trzeba uważać jak w każdym komisie. Oszustwa handlarzy samochodów są znane praktycznie wszędzie i przez każdego, dlatego trzeba bardzo uważać żeby nie sprowadzić sobie kłopotów. Polecam zapoznać się z tym artykułem https://www.ucando.pl/blog/gdzie-najlepiej-kupic-uzywany-samochod/ ponieważ bardzo fajnie zostały tam wyróżnione miejsca, gdzie można trafić na dobry samochód pochodzący z pewnych rąk. Ja sam niedawno kupiłem używany samochód i jak na razie jestem z niego bardzo zadowolony, a stosowałem się właśnie do rad zawartych w tym artykule.


Pią, 11.01.2019, 10:11
Profil

Postów: 61
Post Re: Kupno samochodu w komisie
Kupując używane auto generalnie warto na wszystko uważać, a szczególną ostrożność zachować jeżeli chcemy mieć auto z komisu. Handlarze próbują różnych sztuczek aby zamaskować wady samochodu, pamiętajmy o tym.


Śro, 13.02.2019, 18:57
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 14 posty(ów) ] 


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 11 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
 cron

Wszelkie sugestie, opinie i uwagi proszę kierować na adres: administrator(at)samochodyswiata(dot)pl

Powered by phpBB3 © 2003-2018