Obecny czas: Pią, 29.03.2024, 12:11




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 17 posty(ów) ] 
Czy auto było bite? 
Autor Wiadomość

Postów: 10
Post Czy auto było bite?
Już od wielu lat trawają rozmowy na temat tego jak można rozpoznać czy auto miało wcześniej wypadek...
Ostatnio usłyszałem, że mozna poznać to po tym czy na szybach w aucie są daty produkcji, bo to będzie znaczyło, że szyby są oryginalne. Czy to prawda?


Śro, 20.02.2013, 14:21
Profil
Moderator
Awatar użytkownika

Postów: 24507
Post Re: Czy auto było bite?
Tak prawda. I jeśli komuś ktoś wybił szybę, albo sobie ktoś zatrzasnął kluczyki i dostał się do auta wybijając szybę, to dla Ciebie będzie to auto bite. W ten sposób możesz kupić auto z wszystkimi oryginalnymi szybami, które nie miało kiedyś pół przodu.

Szyby to akurat bardzo ryzykowny wątek do oceny czy auto było bite. Lepiej przyjrzeć się dokładnie szczelinom, pobawić miernikiem i sprawdzić zgranie wszystkich elementów z zewnątrz i od środka (pod maską, przy nadkolach, pas przedni, wyjąć dywanik z bagażnika i zajrzeć czy podłoga prosta etc.).

_________________
| pajacyk.plpolskieserce.pl | Kliknij raz dziennie. Codziennie.


Śro, 20.02.2013, 20:05
Profil
Moderator
Awatar użytkownika

Postów: 8971
Miejscowość: ignorant motoryzacji
Samochód: hiszpański szajs
Post Re: Czy auto było bite?
czy auto miało wypadek to można akurat łatwo sprawdzić - kierowca albo leży w szpitalu lub nie żyje. Gorzej ze stłuczką

_________________
instalacje elektryczne bielsko-biała Czysciwo Bielsko pralnia dywanów puławy Domy Mieszkalne Pościel dla dzieci fan alfa romeo na wieki Moderator też człowiek - nabija posty i trolluje i ch*j


Nie, 24.02.2013, 15:24
Profil

Postów: 10
Post Re: Czy auto było bite?
pardon: moye drugi kierowca leży w szpitalu.

Ice: Dzięki bardzo, masz całkowitą rację. Myślałem, że wkońcu ktoś znalazł jakiś prosty sposób jak sprawdzić czy auto było bite. Ale z drugiej strony dobry mechanik nei bedzie potrafił zamaskować wszytskich tych rzeczy?


Śro, 27.02.2013, 14:34
Profil
Moderator
Awatar użytkownika

Postów: 24507
Post Re: Czy auto było bite?
Ale to co piszemy to są proste sposoby. Co byś chciał, aplikacje na telefon która po zrobieniu zdjęcia auta powie Ci gdzie było uszkodzone? Metody o których rozmawiamy to przede wszystkim dokładne obejrzenie auta ;)

_________________
| pajacyk.plpolskieserce.pl | Kliknij raz dziennie. Codziennie.


Śro, 27.02.2013, 14:49
Profil

Postów: 10
Post Re: Czy auto było bite?
Miałem poprostu nadzieję, że macie jakieś sposoby jak sprawdzić auto przed kupnem.

Co do szczegółowego obejrzenia to też nie bardzo wierze, że ja, jako zwykły kierowca, nie mechanik, dam rade dojrzec czy auto jest po kolizji.


Wto, 05.03.2013, 15:09
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 1079
Miejscowość: ...
Post Re: Czy auto było bite?
Tak na dobra sprawe nie ma dobrego sposobu na sprawdzenie tego. Nawet czujnik lakieru jesli wskaze Ci w paru miejscach grubsza warstwe lakieru niz na reszcie elementow wcale nie musi swiadczec to o powaznym wypadku- auto moglo miec kolizje badz po prostu przerdzewiec w danym miejscu. Inna sprawa, ze jesli woz jest dobrze poskladany, blacha solidnie pomalowana to wypadek jakas wielka ujma nie jest.


Wto, 05.03.2013, 16:36
Profil

Postów: 2400
Samochód: Grande Punto 1.2
Post Re: Czy auto było bite?
Moim zdaniem niestety nie ma dobrego sposobu. Można zrobić dokładnie oględziny czy pobawić się miernikiem, ale nawet i to nie uchroni w stu procentach (a może nawet w 50% ;)) przed kupnem potencjalnego złomu. Niby można też podjechać do ASO, ale rozglądając się za aktualnym Punciakiem zauważyłem, że wielu handlarzy ma swoje "ulubione" ASO, do których chętnie zapraszają (rozwiązaniem jest rozglądanie się po okolicy, w której się mieszka i zna dobre warsztaty, ale to oczywiście zawęża wybór).


Czw, 07.03.2013, 13:01
Profil

Postów: 1
Post Re: Czy auto było bite?
Ice napisał(a):
Tak prawda. I jeśli komuś ktoś wybił szybę, albo sobie ktoś zatrzasnął kluczyki i dostał się do auta wybijając szybę, to dla Ciebie będzie to auto bite. W ten sposób możesz kupić auto z wszystkimi oryginalnymi szybami, które nie miało kiedyś pół przodu.

Szyby to akurat bardzo ryzykowny wątek do oceny czy auto było bite. Lepiej przyjrzeć się dokładnie szczelinom, pobawić miernikiem i sprawdzić zgranie wszystkich elementów z zewnątrz i od środka (pod maską, przy nadkolach, pas przedni, wyjąć dywanik z bagażnika i zajrzeć czy podłoga prosta etc.).


Hi,
I too agree with the comment. Everything should be checked before buying a car.


Wto, 16.04.2013, 12:12
Profil

Postów: 23
Post Re: Czy auto było bite?
Jest kilka sposobów aby dowiedzieć się czy auto było bite lub lakierowane- tutaj przyda się chociażby miernik lakieru,plus wizyta w ASO,gdzie masz generalny przegląd i na pewno to czy auto jest powypadkowe czy nie, szybko wyjdzie na jaw.


Nie, 12.05.2013, 21:26
Profil

Postów: 1
Miejscowość: Bielsko-Biała
Post Re: Czy auto było bite?
Ja do sprawdzania, czy auto było bite używam miernika lakieru - przynajmniej nie trzeba za każdym razem jechać do lakiernika.

Wystarczy nawet najprostszy.

http://www.miernikgruboscilakieru.pl/miernik-grubosci-lakieru-gl-6s-gl-6hs-sonda-umieszczona-na-przewodzie ja mam takiego, z sondą na przewodzie spisuje się genialnie.

Przebadałem nim już kilka aut i wydatek się już dawno zwrócił :)

_________________
Właściciel Forda Fiesty MK6 szuka zabawki do upalania - BMW 318is, jeśli ktoś ma lub zna kogoś kto sprzedaje, prosze o kontakt.


Wto, 29.10.2013, 13:32
Profil

Postów: 2
Post Re: Czy auto było bite?
1. Fotel kierowcy (czy się dobrze rozkłada) przy większym strzale się wygina zależy z której strony dostał);
2. Podsufitka czy nie jest pozaginana i słupki czy nie są jakieś zdeformowane (sprawdzamy z poziomu kabiny)
3. Szyby boczne i tylna czy ten sam rocznik (przód wiadomo może być po kamieniu)
4. Jak gasną kontrolki po kolei czy wszystkie na raz bo mogą być podpięte pod jeden Check.
5. Szczeliny (drzwi-błotnik, maska błotnik itd) czy są symetryczne Lewa - prawa
6. Zajrzeć pod spód na progi będzie widać czy nie są sztukowane np. spawane metoda garażową
7. Pod maską również widać wiele (a. podłużnice, b. czy plastiki są całe czy klejone, czy śruby mocujące lampy są takie same (np.tak samo zerdzewiałe), itd.)
8. Nie kupować auta w deszcz i w nocy bo wiele rzeczy wtedy nie zobaczysz.
9. Miernik wiadomo do czego służy.
Jeszcze można sporo o mechanice ale to może następnym razem.

_________________
wizerunek - prezentacje multimedialne


Śro, 30.10.2013, 12:49
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 9
Miejscowość: Warszawa
Samochód: Adui A4
Post Re: Czy auto było bite?
Tuningowiec napisał(a):
Ja do sprawdzania, czy auto było bite używam miernika lakieru - przynajmniej nie trzeba za każdym razem jechać do lakiernika.

Wystarczy nawet najprostszy.


Dla osób, które nie bardzo czują grubości i nie mają doświadczenia w jej interpretacji, polecam ten model
http://www.prodig-tech.pl/miernik_lakieru_gl-8s.htm

Ma funkcję ASYSTENT, miernik wyświetla na wyświetlaczu podczas dokonywania pomiarów komunikaty informujące o stanie blacharki:
- "CIENKI" - lakier za cienki;
- "LAK OK" - lakier prawidłowy;
- "2xLAK" - druga warstwa lakieru;
- "KIT!" - szpachla;

Wtedy przykładasz i wszystko jest jasne, nie musisz główkować.


Pią, 07.11.2014, 7:32
Profil

Postów: 75
Post Re: Czy auto było bite?
Dobra propozycja i moim zdaniem jak najbardziej miernik lakieru da nam odpowiedź na kilka pytań w kwestii tego czy auto ma oryginalny lakier co już jest wyznacznikiem tego,że albo miało kolizję albo jest powypadkowe. Warto udać się też na wizytę do ASO w celu zweryfikowania historii samochodu oraz przebiegu.


Pią, 14.11.2014, 11:55
Profil

Postów: 27
Post Re: Czy auto było bite?
To taki elementarz kupującego. Zwłaszcza, że niewiele osób potrafi na pierwszy rzut oka ocenić co i jak, a osobiście widziałem przypadki, że ludzie sprzedali jedno auto pospawane z dwóch.


Czw, 22.01.2015, 16:47
Profil

Postów: 75
Post Re: Czy auto było bite?
Takie przypadki są chyba wręcz nagminne i zawodowi handlarze potrafią znakomicie wykorzystać niewidze kupujących i po prostu naciągać ich na powypadkowe ale odpicowane na handel auta. Szczególnie uważajmy na komisy.


Pią, 23.01.2015, 11:27
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 7
Post Re: Czy auto było bite?
No nie wszystko tak super wygląda w praktyce. Widziałem na własne oczy przypadek auta bezwypadkowego z różną grubością lakieru ! Po zmatowaniu elementu po jakimś czasie okazało się, że fabryka położyła 2 warstwy bazy co mogło świadczyć o poprawce w fabryce. Delikwent przymierzy do takiego auta miernik i co powie, że to złom, choć w realności jest <ok>

_________________
Krety zwalczanie


Sob, 21.02.2015, 14:27
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 17 posty(ów) ] 


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  


Wszelkie sugestie, opinie i uwagi proszę kierować na adres: administrator(at)samochodyswiata(dot)pl

Powered by phpBB3 © 2003-2018