Obecny czas: Czw, 28.03.2024, 9:39




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 15 posty(ów) ] 
Samochód dla młodej Mamy [bagażnik min. 350l, 5 drzwi] 
Autor Wiadomość
Awatar użytkownika

Postów: 629
Miejscowość: WESTSIDE
Post Samochód dla młodej Mamy [bagażnik min. 350l, 5 drzwi]
Witam

Szukam dla znajomej (młodej Mamy) propozycji samochodu. Samochód ma być:
1. nowy
2. bagażnik min. 350l (musi wejść wózek z gondolą)
3. 5 drzwi
4. Poduszki powietrzne dla pasażerów tylnej kanapy
5. Szyby z przodu i z tyłu regulowane elektrycznie
6. Światła przeciwmgielne
7. podgrzewane fotele,
8. Klimatyzacja
9. skórzana kierownica
10. podłokietnik z przodu (z tyłu niewymagany)
11. silnik benzyna
12. max 13s do 100kmph
13. spalanie w mieście poniżej 7l/100lm
14. marka nie ma znaczenia

Kobieta nie boi się TSI a silnik 1.2 105KM jej odpowiada, ale jest otwarta na inne propozycje.

Punktem wyjścia jest Skoda Rapid 1.2 TSI ale mi osobiście nie podoba się, że kosztuje w takiej konfiguracji 60 000 pln.

Co Panowie poradzicie i w jakiej cenie?

_________________
Skoda OII FL 1.4 TSI, Venga 1.4 DOHC, czerwony rower :)
było... Audi A3 8L FL 1.9TDI, Corsa B 1.2i LPG


Nie, 08.06.2014, 14:14
Profil

Postów: 2400
Samochód: Grande Punto 1.2
Post Re: Samochód dla młodej Mamy [bagażnik min. 350l, 5 drzwi]
Może Bravo? Kończą produkcję modelu i bardzo atrakcyjne ceny ma na wyprzedażach, np. dobrze wyposażony model z benzynką 1.4 turbo 120KM za 50-55 tysięcy. :)

Edit: Nie doczytałem oczekawiania niskiego spalania, ale Fiat oferuje też trochę słabsze silniczki bez turbo. Ten 120-konny z turbo niestety potrafi być paliwożerny w mieście jak ktoś ma ciężką nogę. ;) Ogólnie do 7 litrów w mieście imo ciężko będzie się zmieścić w klasie kompaktów. Ten 105-konny z Rapida raczej też nie będzie super oszczędny.


Pon, 09.06.2014, 7:40
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 8586
Miejscowość: Wrocław
Samochód: Włoski
Post Re: Samochód dla młodej Mamy [bagażnik min. 350l, 5 drzwi]
Nie podałeś ceny :wink:
A moja propozycja to Fiat 500L :wink: Plusem dużo miejsca w środku i wyższa pozycja za kierownicą no i z tyłu łatwiej fotelik zamontować :wink:

_________________
Alfa Romeo - la meccanica delle Emozioni
Dźwięk V6 Busso o poranku, jak espresso dla uszu!
La vita è troppo corta per non guidare italiano!

Why can't we just love everybody and judge them by the car they drive?


Pon, 09.06.2014, 18:37
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 629
Miejscowość: WESTSIDE
Post Re: Samochód dla młodej Mamy [bagażnik min. 350l, 5 drzwi]
Cena im taniej tym lepiej :) Najchętniej poniżej 60kpln.
TSI wiadomo - pali tyle ile kierowca pozwoli - w mojej skodzie na trasie jest od 5.1 (trasa 800km) do 9.2 (trasa 600km). Kierowca nie jest agresywny, więc może dramatu nie będzie :)

500L w sumie ciekawy pomysł... sprawdzę ceny.

_________________
Skoda OII FL 1.4 TSI, Venga 1.4 DOHC, czerwony rower :)
było... Audi A3 8L FL 1.9TDI, Corsa B 1.2i LPG


Pon, 09.06.2014, 18:58
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 870
Samochód: Citroen C5 2.0i 16v
Post Re: Samochód dla młodej Mamy [bagażnik min. 350l, 5 drzwi]
A ja zaproponowałbym coś takiego:

http://otomoto.pl/seat-ibiza-kombi-1-6- ... 14764.html

To co prawda diesel, ale bez problemu mozna znaleźć i benzyniaka podobnego, również nowego. Ibiza ST moim zdaniem byłaby ok.

Chociaż... Z bardziej rodzinnych opcji zaproponowałbym również: Kia Venga/Hyundai ix20. W sumie wszystkie te propozycje wyszłyby spokojnie do 60 tys zł. (nie wiem jaki jest budżet). Spełniałyby wszystkie wymagania, chociaż spalanie wypada na korzyść koreańczyków. Co prawda ciężko zmieścić się w 7 litrach w mieście, ale np. Venga nie powinna specjalnie przekraczać tego pułapu w wersji 1.4 90km. Przyspieszenie też ma jako takie :) Wyposażenie wersji XL też spełnia wszystkie wymagania. Przypuszczam, że gdyby natomiast mityczna "młoda mama" zechciała zrezygnować z podgrzewanych siedzeń, nowe auto po jakiejś promocji u dilera spokojnie nabyłaby do 50 tyś zł :)

Nie wiem jak jest w przypadku Hundaia, ale przypuszczam, że parametry wyposażenia (bo silniki na pewno) ma podobne. Więc jeśli się bardziej podoba, to można pokusić się na Hyundaia ix20 ;) Dodatkowo oferuje on wersje z instalacją LPG, Więc mógłby się nawet bardziej opłacać finalnie, a ze spalaniem nie byłoby problemu. Nawet tak suma sumarum chyba lepsza opcja od Vengi.

Edit: Z tego co zaglądnąłem bajery w Hyundaiu nieco droższe, więc z LPG i wszysktimi wymaganiami kolorem wychodzi ok 64k. Ale 4 tysiące można spokojnie zbić u dealera ;)


Pon, 16.06.2014, 12:39
Profil

Postów: 75
Post Re: Samochód dla młodej Mamy [bagażnik min. 350l, 5 drzwi]
Fiat 500? Panowie nie przesadzajmy bo w tej kwocie można wybrać naprawdę bardzo kompaktowy i dobry samochód jak chociażby Astre IV z ciekawym wyglądem,dobrym wyposażeniem czy wspomnianego ix20 lub Fiata Bravo z niezawodnym dieslem JTD czy benzyną 1.4T.


Pią, 14.11.2014, 12:09
Profil

Postów: 797
Post Re: Samochód dla młodej Mamy [bagażnik min. 350l, 5 drzwi]
MoonWalk napisał(a):
Z bardziej rodzinnych opcji zaproponowałbym również: Kia Venga/Hyundai ix20. W sumie wszystkie te propozycje wyszłyby spokojnie do 60 tys zł. (nie wiem jaki jest budżet). Spełniałyby wszystkie wymagania, chociaż spalanie wypada na korzyść koreańczyków. Co prawda ciężko zmieścić się w 7 litrach w mieście, ale np. Venga nie powinna specjalnie przekraczać tego pułapu w wersji 1.4 90km.

Tak myślisz?
Kolega ma ten samochód. Spalanie w granicach 7 litrów to masz w trasie. W mieście spokojnie łyknie 8-8,5, a jak próbujesz dynamicznie jeździć to i 10.

Jak mi opowiadał, to myślałem że przesadza.
Tu jednak jest podobnie:
http://www.autocentrum.pl/spalanie/hyun ... 432651352/
http://www.autocentrum.pl/spalanie/hyun ... 574254048/
http://www.autocentrum.pl/spalanie/hyun ... 764190363/


Pią, 14.11.2014, 12:26
Profil

Postów: 27
Post Re: Samochód dla młodej Mamy [bagażnik min. 350l, 5 drzwi]
Alfisti4ever napisał(a):
Nie podałeś ceny :wink:
A moja propozycja to Fiat 500L :wink: Plusem dużo miejsca w środku i wyższa pozycja za kierownicą no i z tyłu łatwiej fotelik zamontować :wink:

Na dodatek jest ładny i bardzo kobiecy :P


Nie, 16.11.2014, 18:19
Profil

Postów: 61
Post Re: Samochód dla młodej Mamy [bagażnik min. 350l, 5 drzwi]
Fiat Bravo i Hyundai i30 to moje propozycje,jeżeli ma to być nowy samochód to licz sie z wydatkiem około 60 tyś za wersję podstawową wzwyż.


Wto, 20.01.2015, 14:15
Profil

Postów: 797
Post Re: Samochód dla młodej Mamy [bagażnik min. 350l, 5 drzwi]
Tak mie tknęło.
Benzyna, kompakt i spalanie w mieście poniżej 7 l? :shock:


Wto, 20.01.2015, 14:34
Profil

Postów: 75
Post Re: Samochód dla młodej Mamy [bagażnik min. 350l, 5 drzwi]
Zależy jaki silnik,ale faktycznie licząc już od 1.4 to spalanie w mieście i korkach nie zejdzie poniżej 7L,raczej w przedziale 8-10 w zależności już od silnika,pojemności i modelu.


Pią, 23.01.2015, 11:28
Profil

Postów: 1
Post Re: Samochód dla młodej Mamy [bagażnik min. 350l, 5 drzwi]
Moim zdaniem dla Młodej Mamy idealny byłby Ford. Niska awaryjność, wygodny, no i mają pojemne bagażniki.
Mnie się podoba nowy model Focusa
http://www.eurocar.pl/samochody_nowe/sa ... cus_nowosc
Sprawdź sobie samochody na ich stronie. Mają całkiem ciekawe oferty. Ja akurat interesowałem się nowymi samochodami, ale mają też używane.


Pią, 13.02.2015, 8:20
Profil

Postów: 797
Post Re: Samochód dla młodej Mamy [bagażnik min. 350l, 5 drzwi]
Taaa. Najlepiej B-Max :roll:


Pią, 13.02.2015, 9:26
Profil

Postów: 2
Post Re: Samochód dla młodej Mamy [bagażnik min. 350l, 5 drzwi]
Polecam Toyote Yaris lub Auris autotesto.pl


Ostatnio edytowany przez marcel12, Czw, 12.03.2015, 14:57, edytowano w sumie 1 raz

Pon, 02.03.2015, 15:44
Profil
Moderator
Awatar użytkownika

Postów: 8971
Miejscowość: ignorant motoryzacji
Samochód: hiszpański szajs
Post Re: Samochód dla młodej Mamy [bagażnik min. 350l, 5 drzwi]
żywotność tych 1.2 TSI to ok 150 kkm i zgon, więc pytanie ile ma zamiar tym natłuc ...

_________________
instalacje elektryczne bielsko-biała Czysciwo Bielsko pralnia dywanów puławy Domy Mieszkalne Pościel dla dzieci fan alfa romeo na wieki Moderator też człowiek - nabija posty i trolluje i ch*j


Wto, 03.03.2015, 20:55
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 15 posty(ów) ] 


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
 cron

Wszelkie sugestie, opinie i uwagi proszę kierować na adres: administrator(at)samochodyswiata(dot)pl

Powered by phpBB3 © 2003-2018