Samochody koncepcyjne
Wyślij odpowiedź

2015 Lincoln Continental Concept

Pon, 30.03.2015, 21:16

Urzekł mnie...
Image

Image

Image

Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
netcarshow.com

Lincoln powróci do stosowania nazwy Continental. Na salonie w Nowy Jorku zobaczymy koncept, zapowiadający dużego sedana pod taką właśnie nazwą, który trafi do sprzedaży w 2016 roku
Koncept sygnalizuje nadejście nowej stylistyki Lincolna. Z przodu uwagę zwracają reflektory w technologii LED matrix oraz dużych rozmiarów chromowany grill z umieszczonym centralnie, większym niż do tej pory, logo marki. To auto koncepcyjne, więc linii bocznej nie zakłócają standardowe klamki, które zostały umieszczone przy listwach okiennych.

Wnętrze studyjnego Continentala jest nad wyraz luksusowe. Cztery osoby będą miały tu bardzo komfortowe warunki podróżowania, zwłaszcza pasażerowie z tyłu. Wszyscy mają do dyspozycji opatentowane przez Lincolna fotele z rozbudowanym systemem regulacji. Pod maską zamontowano trzylitrowy silnik EcoBoost V6 (Lincoln należy do koncernu Forda), który naturalnie napędza koła tylne.

Lincoln używał nazwy Continental od 1939 roku. Początkowo były to samochodu typu coupe i kabriolety, później również duże sedany. Produkcję ostatniego Continentala dziewiątej generacji zakończono w 2002 roku. W 2016 roku Continental powróci do gamy amerykańskiej marki w nowej odsłonie. Continental Concept zadebiutuje oficjalnie 1 kwietnia podczas dnia prasowego New York Auto Show.

moto.pl

Re: 2015 Lincoln Continental Concept

Wto, 31.03.2015, 9:04

Tak mają wyglądać Lincolny, bo to co jest teraz to żenada. Oby to był powrót na właściwe tory tej marki.

Re: 2015 Lincoln Continental Concept

Wto, 31.03.2015, 9:12

Naprawdę fajny koncept. Bardzo cieszyłbym się gdyby Lincoln powrócił do produkowania większych limuzyn, bo ich obecna oferta to śmiech na sali. Z rzeczy pokazanych w koncepcie zmniejszyłbym tylko ilość chromu na desce rozdzielczej. ;)

Re: 2015 Lincoln Continental Concept

Wto, 31.03.2015, 11:56

Czytałem jakieś 2-3 lata temu wywiad z kimś ważnym z Lincolna. Doszli wtedy do wniosku, że muszą się określić dokąd zmierzają i dlaczego ktoś ma kupić Lincolna. Wyszło im, że większość pożądanych cech, ucieleśnia tylko Escalade. Przestrzeń, luksus, oryginalny styl. Wydaje się, że ten koncept to wcielanie w życie tej strategii.

Re: 2015 Lincoln Continental Concept

Wto, 31.03.2015, 14:03

Wspaniały, szczególnie tylny widok, reszta też niczego sobie.

Re: 2015 Lincoln Continental Concept

Wto, 31.03.2015, 14:59

Przywodzi na myśl Chryslera 300 ale i tak jest bardzo ciekawy :wink:

Re: 2015 Lincoln Continental Concept

Wto, 31.03.2015, 15:18

smog napisał(a):Czytałem jakieś 2-3 lata temu wywiad z kimś ważnym z Lincolna. Doszli wtedy do wniosku, że muszą się określić dokąd zmierzają i dlaczego ktoś ma kupić Lincolna. Wyszło im, że większość pożądanych cech, ucieleśnia tylko Escalade. Przestrzeń, luksus, oryginalny styl. Wydaje się, że ten koncept to wcielanie w życie tej strategii.


Escalade? Lincoln Escalade? Jesteś pewny? :roll: Bo może chodziło o Cadillaca Navigatora :)

Re: 2015 Lincoln Continental Concept

Wto, 31.03.2015, 18:54

Kolesie z Bentley twierdzą że to kopia Flying Spur

Re: 2015 Lincoln Continental Concept

Wto, 31.03.2015, 20:11

W bardzo ogólnym zarysie podobny, ale bez przesady...

Re: 2015 Lincoln Continental Concept

Wto, 31.03.2015, 21:40

Bentley Continental Flying Spur.

Re: 2015 Lincoln Continental Concept

Wto, 31.03.2015, 21:56

Na takiej samej zasadzie Kia może się skarżyć że BMW 2 Van to kopia Carensa

Re: 2015 Lincoln Continental Concept

Pon, 28.09.2015, 5:36

Ja wciąż pałam niespełnioną miłością do pierwszych wzorów Continentala...
Wyślij odpowiedź