Obecny czas: Czw, 28.03.2024, 9:11




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 3 posty(ów) ] 
Mazda 323 BJ - warto ? 
Autor Wiadomość
Awatar użytkownika

Postów: 1062
Miejscowość: Głowno (EZG)
Samochód: Hyundai Coupe
Post Mazda 323 BJ - warto ?
Przyszedł czas na zakup pierwszego auta. Spodobała mi się Mazda 323 BJ.
Chciałem poznać wasze opinie na jej temat. A może coś lepszego się dla mnie znajdzie ?
Autko do do dojazdów do szkoły ~30km, na pewno zamontuje po zakupie LPG, budżet 10k pln.
I dodatkowe pytania, czy wersje po drugim fl w 2002 różnią się czymś od wersji po pierwszym fl, oprócz świateł i zegarów ? Skąd wynika taka rozpiętość cen(od 7000 do 10000 za 2002 rok)?

_________________
Zapraszam na Petrolheads Polska. Ciekawostki/Nowości/Relacje


Czw, 04.06.2015, 16:32
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 870
Samochód: Citroen C5 2.0i 16v
Post Re: Mazda 323 BJ - warto ?
Lepszym zabezpieczeniem antykorozyjnym. Jednak na Twoim miejscu i tak kupiłbym Toyotę Yaris :)


Czw, 04.06.2015, 17:18
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 413
Miejscowość: CT/CGR
Samochód: stary
Post Re: Mazda 323 BJ - warto ?
Ciekawe czym się to niby lepsze zabezpieczenie objawia? :lol:
Po 1 - różnią się tylko wyglądem. Ale ma to swoje minusy - lampy od ostatniej wersji są np. droższe. Po 2 - rozpiętość cen jest taka, ponieważ te najtańsze są już zardzewiałe, a te najdroższe dopiero zardzewieją :wink:
I rzeczywiście jako pierwszy, zwykły dupowóz, który nie ma generować dużych kosztów polecam coś innego. 323 i inne auta w zakładanym budżecie mają swoje lata i każde z nich się zepsuje prędzej czy później, a na niekorzyść Mazdy przemawia wysokość cen dobrych części. Zamienniki (zwłaszcza zawieszenia) są co prawda w dość przystępnych kwotach, ale ich jakość woła o pomstę do nieba. Myślę, że lepszym wyborem będzie Astra II - 1.4 90 KM lub 1.6 8v 82 KM. Rdzewieje podobnie albo mniej niż BJ, równie nieporywająca stylistyka wnętrza... no, może materiały nieco gorsze i ciemniejsze kolory. Ale części na pewno tańsze i to sporo.

_________________
Zimne ognie Twojego języka ślizgają się po skórce pieczywa...


Czw, 04.06.2015, 21:44
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 3 posty(ów) ] 


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 6 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
 cron

Wszelkie sugestie, opinie i uwagi proszę kierować na adres: administrator(at)samochodyswiata(dot)pl

Powered by phpBB3 © 2003-2018