Obecny czas: Czw, 28.03.2024, 8:59




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 30 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Jaką nawigację do samochodu kupić 
Autor Wiadomość

Postów: 13
Post Jaką nawigację do samochodu kupić
Szukam obecnie niezawodnej nawigacji w cenie do max 700 zł. Z nastawieniem głównie na mapę Europy ponieważ planuję w tym roku kilka dalszych podróży po krajach europejskich. Mam obecnie na oku kilka modeli:
Widziałem,że polecana jest nawigacja Mio
http://najtaniej.co/produkt/systemy-naw ... lm-eu.html
Ale jeszcze zastanawiam się nad tą:
http://najtaniej.co/produkt/systemy-naw ... 20-eu.html
trochę tańszą nawigacją tom tom. Która będzie wygodniejsza?


Wto, 05.05.2015, 6:27
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 3267
Miejscowość: Rumia
Samochód: Reno TCe 200
Post Re: Jaką nawigację do samochodu kupić
W tej cenie spokojnie powinieneś znaleźć nawigację z darmową dożywotnią aktualizacją map - nie przejmujesz się później niczym. Szczególny jest tutaj TomTom, gdzie możesz zapomnieć o "nieoficjalnym" wgrywaniu map.
Ogólnie szukałbym w TomTom'a lub Garmina. Jeśli jednak zależy Ci na WindowsCE (bieżesz pod uwagę, że np. będziesz chciał się przesiąść na AutoMapę) to Mio też będzie dobrym wyborem.

_________________
Pozdrawiam, PiasQ


Wto, 05.05.2015, 7:34
Profil

Postów: 27
Post Re: Jaką nawigację do samochodu kupić
Witam wszystkich na forum. Jeżeli mowa o dobrej nawigacji samochodowej z aktualizacjami plus mapa Europy,to do kwoty 700zł faktycznie warto poszukać modeli TomToma oraz Garmina,sprawdzą się i są niezawodne,solidne.


Wto, 26.05.2015, 14:16
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 2188
Post Re: Jaką nawigację do samochodu kupić
A jak jest z punktami POI na tych "dożywotnich mapach"?


Śro, 08.07.2015, 10:00
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 3267
Miejscowość: Rumia
Samochód: Reno TCe 200
Post Re: Jaką nawigację do samochodu kupić
Chodzi Ci ogólnie o wszystkie kategorie POI czy głównie fotoradary?

_________________
Pozdrawiam, PiasQ


Śro, 08.07.2015, 16:29
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 2188
Post Re: Jaką nawigację do samochodu kupić
Fotoradary oraz stacje paliw.


Czw, 09.07.2015, 11:26
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 9296
Miejscowość: ZS
Samochód: E39 & S203
Post Re: Jaką nawigację do samochodu kupić
Ja mam takiego toma toma na całą europę i baza POI-ów jest baaaardzo rozbudowana. Przed nim przez miesiąć używałem automapy z krzysiem hołowczycem i już raczej do niej nie wrócę - choć głównym problemem było raczej urządzenie niż sama nawigacja ale ile mi to krwi napsuło... od tamtej pory mam awersję do hołowczyca a jak słyszę jego głos to zwieracze mi puchną. Teraz poza "kaśką", korzystam tylko w razie potrzeby z map HERE w telefonie ale to głównie po to aby zobaczyć jakiś rzut z większej odległości i w razie potrzeby samemu sobie wytyczyć trasę, bo nigdy nie ufam takim urządzeniom do końca. Mimo wszystko tom tom wydaje mi się produktem kompletnym i nic więcej mi do szczęścia nie potrzeba. Mówię tu z perspektywy kierowcy tirowcy z tras po UE, stacje, dzikie parkingi przy autostradach, nie wspominając o autohofach we Francji i Niemczech, wszystko jest cycuś wgrane. Tak samo fotoradary, bazy hotelowe, wypożyczalnie aut, bary, restauracje, sklepy każdego rodzaju i w ku*wę innych opcji. Aktualizacja jest bodajże 2-3 razy do roku? Nie pamiętam dokładnie ale przychodzi e-mail z przypomnieniem. Podczas jazdy dla urozmaicenia życia mam jeszcze wgrane atrakcje turystyczne które są w w jakimś tam promieniu oddalone i to czasami ssie jaja po całości - typu środek wypizdowa w Holandii, autostrada pośrodku niczego i drze mordę że atrakcje za chwilę. Po czym moim oczom ukazał się las.. wróć, jakiś stary rozhebany wiatrak w polu, odległość od najbliższego domostwa circa 10km i raczej żadna to atrakcja turystyczna z biletami i przewodnikiem :D

_________________
locha lover


Czw, 09.07.2015, 14:05
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 3267
Miejscowość: Rumia
Samochód: Reno TCe 200
Post Re: Jaką nawigację do samochodu kupić
Le Cobusier napisał(a):
Fotoradary oraz stacje paliw.

Dużo zależy od producenta. Mio każe sobie fotoradary subskrybować. Stacje paliw są w POI ogólnych, które aktualizowane są wraz z mapą. BArdziej rozbudowane POI zawsze można zassać tutaj:
http://www.poipoint.pl/

_________________
Pozdrawiam, PiasQ


Czw, 09.07.2015, 23:19
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 2188
Post Re: Jaką nawigację do samochodu kupić
Dziękuje PiasQ za link do strony z POI :D


Ostatnio edytowany przez Le Cobusier, Pon, 13.07.2015, 12:44, edytowano w sumie 1 raz

Pią, 10.07.2015, 9:50
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 2188
Post Re: Jaką nawigację do samochodu kupić
Na czym polega dożywotnia aktualizacja map na TomTom'ach? Na zagranicznym portalu znalazłem test jednego modelu tej firmy, w którym autor wyraźnie sugeruje, że aktualizowana jest jedynie zmiana organizacji ruchu i POI, natomiast jeżeli chcemy nanieść nowe drogi na mapę, musimy już zapłacić. Producent na swojej stronie deklaruje 4 aktualizację map w roku, jednak nie określa wyraźnie co będzie aktualizowane :roll: .


Pon, 13.07.2015, 12:44
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 3267
Miejscowość: Rumia
Samochód: Reno TCe 200
Post Re: Jaką nawigację do samochodu kupić
Według mojej weryfikacji, po pojawieniu się nowej mapy, w całości jest ona bezpłatnie aktualizowana. Jakieś drobne poprawki, zmiany organizacji ruchu itp. są w tzw. usłudze MapShare, która jest zawsze bezpłatna.

_________________
Pozdrawiam, PiasQ


Wto, 14.07.2015, 7:26
Profil

Postów: 15
Post Re: Jaką nawigację do samochodu kupić
Moglibyście podlinkować jakiś konkretny model tego TomToma? Swojego obecnego kupiłem w 2011 ale ani trochę nie jestem z niego zadowolony i zastanawiam się czy inny model będzie w stanie spełnić moje oczekiwania.


Czw, 16.07.2015, 12:57
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 3267
Miejscowość: Rumia
Samochód: Reno TCe 200
Post Re: Jaką nawigację do samochodu kupić
A co jest nie tak w tym modelu? Każdy inny będzie działał podobnie ;)

_________________
Pozdrawiam, PiasQ


Czw, 16.07.2015, 14:11
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 2188
Post Re: Jaką nawigację do samochodu kupić
Która z wymienionych nawigacji charakteryzuje się w miarę dokładną mapą Polski (małe uliczki, niewielkie miejscowości): Mio, Garmin, TomTom czy może Becker? Chodzi mi oczywiście o seryjnie zainstalowane mapy.


Pią, 17.07.2015, 12:29
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 3267
Miejscowość: Rumia
Samochód: Reno TCe 200
Post Re: Jaką nawigację do samochodu kupić
Najlepszą szczegółowość map Polski ma AutoMapa, którą możesz mieć na każdej nawigacji z Windows CE, bądź smartfonie z Androidem/iOS.
Jeśli chodzi o inne mapy - Mio, Becker, Garmin korzystają z map HERE. TomTom ma mapy własne. Wydaje mi się, że HERE ma dokładniejsze mapy.
W Garminie czasem można się naciąć, gdyż nie wiedzieć czemu, potrafią nie zablokować nieoddanych jeszcze dróg.

_________________
Pozdrawiam, PiasQ


Pią, 17.07.2015, 14:27
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 1
Post Re: Jaką nawigację do samochodu kupić
Ja osobiście używam Larka 35.5. z 5-cio letnią darmową aktualizacją map Copernicusa,
jak na razie sprawdza się bardzo przyzwoicie,
oczywiście, tak na wszelki wypadek i może z przyzwyczajenia, mam w bagażniku aktualny Atlas Samochodowy http://www.mapy.com.pl/index.php?right=detal.php&id=891 :D
tak, są jeszcze takie rzeczy do kupienia :)


Śro, 29.07.2015, 10:45
Profil

Postów: 104
Post Re: Jaką nawigację do samochodu kupić
Map.Me, bo fajnie się spisuje również offline. Oprócz tego pod ręką zawsze klasyczna mapa ;)


Czw, 30.07.2015, 20:56
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 3
Post Re: Jaką nawigację do samochodu kupić
Ja od kilku miesięcy używam Garmina Nuvi 66 http://nawigacja-samochodowa.zawsze-najtaniej.pl/serwis-garmin-nuvi-66-eu.html . Jej dużym plusem jest to, że ma dożywotnią aktualizację map. Sprawuje się bardzo dobrze. Już parę kilometrów z nią zrobiłem.

_________________
Lynch


Czw, 13.08.2015, 13:44
Profil

Postów: 27
Post Re: Jaką nawigację do samochodu kupić
Dla mnie najważniejsze podczas wyboru nawigacji jest to,aby urządzenie posiadało dożywotnie aktualizacje map,nie wyobrażam sobie abym miał osobno je kupować,pobierać i instalować. Lepiej dołożyć więcej do bardziej zaawansowanego urządzenia i mieć spokój.


Pią, 16.10.2015, 8:55
Profil

Postów: 15
Post Re: Jaką nawigację do samochodu kupić
Ja szukam obecnie czegoś wygodnego po Europie. Planuję w najbliższym czasie podróż przez Niemcy i Francję do Hiszpanii oraz nie wyobrażam sobie jechać bez nawigacji i z samymi mapami.
Mam obecnie na oku dwie nawigacje:
Taką Garmin:
euro.com.pl/nawigacja-samochodowa-gps/garmin-n-vi-2589lm_1.bhtml - jest to już droższa opcja

Oraz taką trochę tańszą:
euro.com.pl/nawigacja-samochodowa-gps/tomtom-start-25-eu-lmt.bhtml - marki TOm TOm. Widzę,że obie zbierają dobre opinie. Która z nich będzie lepsza?
Dodam,że chcę kupić w sklepie rtv Euro agd z uwagi na możliwość rat.


Czw, 05.11.2015, 6:53
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 30 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 9 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
 cron

Wszelkie sugestie, opinie i uwagi proszę kierować na adres: administrator(at)samochodyswiata(dot)pl

Powered by phpBB3 © 2003-2018