Obecny czas: Pią, 29.03.2024, 6:42




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 28 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
2016 Suzuki SX4 S-Cross 
Autor Wiadomość
Moderator
Awatar użytkownika

Postów: 20830
Miejscowość: Łódź / Warszawa
Samochód: Fiat Delta 3
Post 2016 Suzuki SX4 S-Cross
Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Cytuj:
Już na pierwszy rzut oka widać, że styliści odpowiedzialni za projekt odświeżonego topowego modelu Suzuki mieli pełne ręce roboty. Przedni grill wraz ze światłami i zderzakiem są zupełnie nowymi konstrukcjami. Konstrukcjami, w których nie uznawano kompromisów, a odświeżenie wyglądu nie polegało na dodaniu kilku mało widocznych detali. Atrapa chłodnicy zyskała nowy zdecydowanie bardziej wyrazisty wygląd. Dużo chromu oraz pionowe grube listwy w połączeniu z bardziej drapieżnymi kloszami reflektorów są znakiem rozpoznawczym nowego SX4 S-Cross. Profil auta od strony stylistyki nie zmienił się zanadto podobnie jak tylna część nadwozia z opartymi na diodach LED (od wersji Premium) tylnych światłach. Dodatkowo dzięki zwiększeniu profilu opon (215/55/R17) o 15 mm zwiększył się prześwit, a co za tym idzie zwiększyła się również wysokość auta (1580 mm – 1585 mm z relingami dachowymi). Długość (4300 mm) i szerokość (1785 mm) pozostały bez zmian.
Co ciekawe po widocznych zmianach w wyglądzie zewnętrznym samochodu nawet osoby z Suzuki nie używają banalnych stwierdzeń mówiących o tym, że ich nowy produkt jest zjawiskowo pięknym tworem. Zdecydowanie częściej pojawiają się określenia "bardziej dojrzały", "pewny siebie" oraz "wyrazisty". I trudno się z tym nie zgodzić ponieważ nowe SX4 S-Cross być może nie każdemu od razu przypadnie do gustu, ale potrafi budzić skrajne emocje daleki od nijakości.
Zdecydowanie mniej zmieniło się we wnętrzu. Tak naprawdę, gdyby nie zupełnie nowy system multimedialny z ekranem dotykowym (znanym z nowej Vitary) konia z rzędem temu, kto wskaże różnice między starym a nowym modelem. Teoretycznie na lepsze zmieniły się materiały wykończeniowe mieszczące się jednocześnie w klasowym standardzie. Zegary w dalszym ciągu mają klasyczny i zarazem bardzo czytelny wzór z charakterystyczną niebieską obwódką, a panel klimatyzacji jest tradycyjny i nieskomplikowany. Tego samego nie można powiedzieć o wspomnianym systemu multimedialnym. Podzielone na cztery duże segmenty menu jest miłe dla oka, ale po zagłębieniu się w poszczególne opcje okazuje się, że wirtualne przyciski są zbyt małe, a mnogość informacji wyświetlanych w tym samym czasie nie ułatwia obsługi podczas jazdy. Brak tradycyjnego pokrętła do regulacji głośności także nie jest najbardziej praktycznym rozwiązaniem.
Zmiany, których nie widać na pierwszy rzut oka znajdują się w wyposażeniu. Już druga od dołu wersja Premium zawiera takie udogodnienia jak 2-strefowa klimatyzacja, pełne światła LED-owe (zarówno mijania jak i drogowe) oraz opisany wyżej dotykowy wyświetlacz systemu multimedialnego wraz z kamerą cofania. Bogatsze wyposażenie standardowe nie odbiło się czkawką na cenie, o czym nieco później.
O ile po zajęciu miejsca za kierownicą odświeżonego modelu nie poczujemy olbrzymiego powiewu świeżości, o tyle zaglądając pod maskę możemy doznać szoku. W ofercie nowego modelu SX4 S-Cross zabraknie silników wolnossących. Cenione i uznawane za wzór niezawodności 120-konne benzynowe 1.6 odchodzi do lamusa. W jego miejsce wjeżdżają jednostki z nowej rodziny BOOSTERJET o pojemności 1 lub 1,4 litra. Mniejsza z nich ma 3 cylindry oraz moc 110 KM natomiast większa to typowe R4 o mocy 140 KM. Obie jednostki łączone są z manualnymi 5- (wersja 110 KM) lub 6-biegowymi (wersja 140 KM) skrzyniami, a także z 6-biegowym automatem. Moc słabszego silnika standardowo przenoszona jest na koła przedniej osi. Jako opcja dostępny jest napęd 4WD All Grip. W przypadku silnika 1.4 napęd wszystkich kół jest standardem.
Względem starszej jednostki 1.6 zupełnie nowe turbodoładowane silniki mają całą rzeszę zalet. Są bardziej oszczędne, mają lepsze osiągi, a większy moment obrotowy zapewnia lepszą elastyczność i mniej stresowe wyprzedzanie. Kilkadziesiąt kilometrów mazurskich dróg pokonałem za kierownicą topowo wyposażonego egzemplarza (Elegance Sun) ze 140-konnym silnikiem, automatyczną skrzynią biegów oraz napędem All Grip.
Zanim zdążyłem zająć miejsce na lewym przednim fotelu wygodnie usadowiłem się na tylnej kanapie. I tutaj dostrzegłem pierwszy niezbyt pozytywny aspekt. Szklany, efektowny panoramiczny dach zabiera olbrzymią ilość przestrzeni nad głową. Przy moich 180 cm wzrostu niemalże dotykałem głową podsufitki. Problem z miejscem na nogi i kolana nie występował. Podczas krótkiej przejażdżki na tylnej kanapie zaobserwowałem także, że zawieszenie jest bardzo komfortowe, ale momentami pracuje zbyt głośno.
Po zajęciu miejsca za kierownicą wrażenia z jazdy momentalnie stają się poprawne. SX4 S-Cross jest tym autem, od którego nie można wymagać nadzwyczajnego pobudzenia i emocji. W tym przypadku ważniejsze są komfort, spokój i brak irytacji związanej z jakimś niedopracowanym rozwiązaniem. Opisywany samochód nie podnosi poziomu adrenaliny, ale także nie drażni, a to wcale nie jest takie oczywiste we wszystkich motoryzacyjnych przypadkach.

Na pochwalę zasługuje układ napędowy. 140-konny silnik dobrze dogaduje się z automatem (klasyczna jednosprzęgłowa konstrukcja). Biegi zmieniane są płynnie, a w trybie sportowym reakcja na dodanie gazu jest wyczuwalnie bardziej gwałtowna. Również moment obrotowy wynoszący 220 Nm daje o sobie znać i rozpędza auto już od niskich obrotów. Póki co nie potrafię odnieść się do średniego spalania ponieważ testowany egzemplarz miał śladowy wynoszący kilkadziesiąt kilometrów przebieg, a łączny dystans jaki pokonałem za kierownicą nie dobił do 100 km. Suzuki obiecuje, że silnik 1.4 BOOSTERJET powinien zadowalać się w cyklu mieszanym 5,6-5,7 litrami benzyny bezołowiowej na 100 km. Dłuższy test z pewnością zweryfikuje te zapewnienia.
Swoistą ciekawostką jest cena nowego modelu. SX4 S-Cross po liftingu zaczyna cennikowe życie od kwoty 66 900 zł za wersję 1.0 BOOSTERJET z napędem 2WD oraz standardem wyposażenia Comfort. Większość klientów wybiera jednak o oczko wyższą wersję wyposażenia czyli Premium i właśnie w takiej wersji nowy model jest tańszy od starszego. SX4 S-Cross przed liftingiem z silnikiem 1.6 oraz wyposażeniem Premium kosztuje 78 900 zł. Nowy model z tym samym standardem wyposażenia oraz nowym silnikiem 1.0 Bossterjet został wyceniony na 73 900 zł. Najtańsza odmiana z napędem AWD kosztuje 80 900 zł (1.0 Bossterjet, All Grip Premium) natomiast najtańsza wersja z mocniejszym silnikiem doładowanym co najmniej 87 900 zł (All Grip + Premium). Cennik zamyka topowa odmiana Elegance Sun z 6-biegowym autematem. Cena takiego egzemplarza? 106 900 zł.

Suzuki SX4 S-Cross 1.4 Boosterjet - dane techniczne


SILNIK R4 16V
Paliwo benzyna
Pojemność 1373 cm3
Moc maksymalna 140KM przy 5500 obr./min.
Maks mom. obrotowy 220 Nm przy 1500-4000 obr./min.
Prędkość maksymalna 200 km/h
Przyspieszenie 0-100km/h 10,2 s
Skrzynia biegów automatyczna/ 6 biegów
Napęd 4x4 (All Grip)
Zbiornik paliwa 50 l
Katalogowe zużycie paliwa (miasto/ trasa/ średnie) 6,7 l/ 5,2 l/ 5,7 l
poziom emisji CO2 128 g/km
Długość 4300 mm
Szerokość 17854mm
Wysokość 1580 mm
Rozstaw osi 2600 mm
Pojemność bagażnika/po rozłożeniu siedzeń 430 l/ 1269 l
Hamulce przód/ tył tarczowe went./ tarczowe
Zawieszenie przód kolumny McPhersona
Zawieszenie tył belka skrętna
Opony przód i tył (w testowym modelu) 215/55 R17

se.pl

_________________
Fanpage SamochodySwiata.pl || Mój Instagram


Pią, 29.07.2016, 8:18
Profil

Postów: 2400
Samochód: Grande Punto 1.2
Post Re: 2016 Suzuki SX4 S-Cross
Image


Pią, 29.07.2016, 11:50
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 8586
Miejscowość: Wrocław
Samochód: Włoski
Post Re: 2016 Suzuki SX4 S-Cross
Image

Skopali to auto wg mnie :roll: I silniki jakieś z kosiarki z trzeba było zostawić tego 1.6 :?

_________________
Alfa Romeo - la meccanica delle Emozioni
Dźwięk V6 Busso o poranku, jak espresso dla uszu!
La vita è troppo corta per non guidare italiano!

Why can't we just love everybody and judge them by the car they drive?


Pią, 29.07.2016, 16:32
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 3836
Miejscowość: SH
Samochód: Civic 1.8 VTEC
Post Re: 2016 Suzuki SX4 S-Cross
Hahaha. Jaki Brillance.


Nie, 31.07.2016, 19:27
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 870
Samochód: Citroen C5 2.0i 16v
Post Re: 2016 Suzuki SX4 S-Cross
Ktoś to już pisał, ale normalnie wypisz wymaluj Hannibal.


Ostatnio edytowany przez MoonWalk, Wto, 02.08.2016, 18:22, edytowano w sumie 1 raz

Nie, 31.07.2016, 21:28
Profil

Postów: 1
Post Re: 2016 Suzuki SX4 S-Cross
No tez mi się strasznie nie podoba
_____
http://monitor-inwestycji.pl/


Ostatnio edytowany przez Apoloniusz6, Pią, 29.06.2018, 7:38, edytowano w sumie 1 raz

Wto, 02.08.2016, 16:39
Profil

Postów: 797
Post Re: 2016 Suzuki SX4 S-Cross
Ale ujdzie w tłoku w ciemnych i nieprzykuwających uwagi kolorach :D
Image

Ceny lepsze niż wcześniej przy nieudanym debiucie.
Ludzie, którzy tym jeździli twierdzą, że 1.0 turbo daje radę.


Pią, 26.08.2016, 7:56
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 870
Samochód: Citroen C5 2.0i 16v
Post Re: 2016 Suzuki SX4 S-Cross
Przecież jak ja to zobaczę w lusterku w trakcie jazdy to chyba wypadek spowoduję o.O


Sob, 27.08.2016, 10:13
Profil

Postów: 797
Post Re: 2016 Suzuki SX4 S-Cross
Jeżeli nie spowodowałeś jeszcze żadnego, to chyba na DK, S ani autostradzie nie jeździłeś.
Same polne i wiejskie drogi? :lol:


Nie, 28.08.2016, 20:23
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 870
Samochód: Citroen C5 2.0i 16v
Post Re: 2016 Suzuki SX4 S-Cross
Nie rozumiem co chcesz przez to powiedzieć?


Pon, 29.08.2016, 19:17
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 303
Miejscowość: Warszawa
Samochód: Peugeot 306
Post Re: 2016 Suzuki SX4 S-Cross
U mnie tak złych skojarzeń nie wzbudza, ale ciekawi mnie, że Suzuki jest tak bardzo niespójne jeśli chodzi o stylistykę. Robiąc FL SX4 S-Cross mogliby upodobnić go np. do nowej Vitary, a w mojej opinii jeszcze go od niej odróżnili. Jakby zakleić znaczki nikt by się nie połapał :)

_________________
Zapraszam na motoWahacz, gdzie znajdziesz testy samochodów i aktualności motoryzacyjne :)
https://motowahacz.pl/


Wto, 06.09.2016, 21:44
Profil

Postów: 797
Post Re: 2016 Suzuki SX4 S-Cross
MoonWalk napisał(a):
Nie rozumiem co chcesz przez to powiedzieć?

Że na drogach jest kupa większych nieporozumień stylistycznych i gdybyś miał za każdym razem powodować z tego powodu wypadek, to byś dawno nie żył ;)
A żyjesz, więc może wcale nie jeździsz :mryellow:


Śro, 07.09.2016, 8:23
Profil

Postów: 797
Post Re: 2016 Suzuki SX4 S-Cross
Widziałem na żywo w środkowej wersji wyposażenia.
Jest jednak gorzej niż na zdjęciach :/

Kto zamówił tyle "chromu"? :shock:


Nie, 11.12.2016, 11:49
Profil
Moderator
Awatar użytkownika

Postów: 24507
Post Re: 2016 Suzuki SX4 S-Cross
Suzuki ma naprawdę średnich stylistów. Ich paleta teraz wygląda jak mix na Chiny i Indie ;)

_________________
| pajacyk.plpolskieserce.pl | Kliknij raz dziennie. Codziennie.


Nie, 11.12.2016, 18:05
Profil

Postów: 797
Post Re: 2016 Suzuki SX4 S-Cross
Bardziej na Indie (Baleno, Celerio), Chiny (S-Cross) i Europę (Vitara, Swift), a teraz jeszcze Japonię (Ignis).

I jeszcze jedno - to chyba jedyny producent, którego poszczególne modele coś niby mają mieć ze sobą wspólnego (poza tym nieszczęsnym S-Crossem), a nie wyglądają wszystkie tak samo (patrz: Audi, VW, Skoda, Ford, Peugeot, Renault, Citroen, itd.) :D


Nie, 11.12.2016, 18:10
Profil
Moderator
Awatar użytkownika

Postów: 24507
Post Re: 2016 Suzuki SX4 S-Cross
Francuzi generalnie przed tą unifikacją też się jakoś bronią ;)

_________________
| pajacyk.plpolskieserce.pl | Kliknij raz dziennie. Codziennie.


Nie, 11.12.2016, 19:29
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 870
Samochód: Citroen C5 2.0i 16v
Post Re: 2016 Suzuki SX4 S-Cross
Ekhem? Coś wspólnego? Chyba obecność słupka A i B. Już wolę pięciokroć podobieństwo, nawet skrajne, aut danej marki w dobrym guście (Mercedes, Audi, Mazda), niż zróżnicowaną paletę brzydoty.

Obecnie Suzuki nie ma w ofercie niczego, co można by w miarę z dystansem nazwać ładnym. No może oprócz Swifta, ale on już trochę trąci myszką). I nie zrozumcie mnie źle - nowy Ignis mi się podoba, ale ja staram się rozróżniać te dwie rzeczy i tak ogólnie ładnym to bym go nie nazwał.

Ostatnim i jednym z niewielu ładnych aut było chyba Kizashi, chociaż względem konceptów i tak mocno rozczarywało. No i oczywiście klasyczna Grand Vitara


Pon, 12.12.2016, 2:59
Profil
Moderator
Awatar użytkownika

Postów: 24507
Post Re: 2016 Suzuki SX4 S-Cross
MoonWalk napisał(a):
Obecnie Suzuki nie ma w ofercie niczego, co można by w miarę z dystansem nazwać ładnym. No może oprócz Swifta, ale on już trochę trąci myszką). I nie zrozumcie mnie źle - nowy Ignis mi się podoba, ale ja staram się rozróżniać te dwie rzeczy i tak ogólnie ładnym to bym go nie nazwał


Mi to przypomina paletę aut koreańskich w latach 90, broniły się głównie ceną. Design Suzuki w Europie IMO kuleje.

_________________
| pajacyk.plpolskieserce.pl | Kliknij raz dziennie. Codziennie.


Pon, 12.12.2016, 21:39
Profil
Moderator
Awatar użytkownika

Postów: 20830
Miejscowość: Łódź / Warszawa
Samochód: Fiat Delta 3
Post Re: 2016 Suzuki SX4 S-Cross
W Japonii jest o wiele lepiej :mryellow: :twisted: 8)

Image
Image
Image

_________________
Fanpage SamochodySwiata.pl || Mój Instagram


Wto, 13.12.2016, 9:42
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 973
Samochód: FR, IT
Post Re: 2016 Suzuki SX4 S-Cross
Ej ten biały z czerwonym pasem taki wqurwiony to co to? :D

_________________
1999 Alfa Romeo 156 2.0 TS 155 PS
2015 Citroen C5 Tourer 2.0 HDI 163 PS


Wto, 13.12.2016, 17:33
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 28 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 10 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
 cron

Wszelkie sugestie, opinie i uwagi proszę kierować na adres: administrator(at)samochodyswiata(dot)pl

Powered by phpBB3 © 2003-2018