Obecny czas: Czw, 28.03.2024, 9:01




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 17 posty(ów) ] 
2016 Kia Rio 
Autor Wiadomość
Moderator
Awatar użytkownika

Postów: 23638
Miejscowość: Bydgoszcz
Samochód: Opel Astra II
Post 2016 Kia Rio
Cytuj:
Na miesiąc przed światową premierą na Salonie Samochodowym w Paryżu Kia pochwaliła się pierwszymi zdjęciami nowego Rio
Kia przygotowuje się do premiery czwartej generacji jednego z najważniejszych samochodów w swojej ofercie. To właśnie mała Rio jest najlepiej sprzedającym się globalnie modelem Koreańczyków - w zeszłym roku sprzedano aż 473 tysiące egzemplarzy. Kia właśnie opublikowała pierwsze teasery nowej generacji. Możemy na nich zobaczyć nadwozie (przód oraz tył), a także zajrzeć do środka za sprawą szkicu. Za nową linię stylistyczną Rio odpowiadają aż trzy studia projektowe marki - z Kalifornii, Niemiec oraz Korei Południowej.

Nie znamy jeszcze dokładnych wymiarów, ale Kia Rio trochę urośnie. Wzrośnie zwłaszcza rozstaw osi (aktualnie wynosi 2,57 m), co przełoży się na znacznie więcej miejsca na nogi, głównie dla pasażerów na tylnej kanapie. Ambicją Koreańczyków jest bowiem stworzenie jednego z najpraktyczniejszych aut w segmencie B. Powiększony zostanie także bagażnik (obecna generacja oferuje 288/974 l pojemności), a na pokładzie znajdzie się kilka pakownych schowków.

Kia Rio będzie wyposażona w najnowszą wersję systemu multimedialnego z obsługą Apple CarPlay oraz Android Auto. Nie zabraknie także nowoczesnych systemów bezpieczeństwa i asystentów kierowcy.

Nie wiadomo jeszcze, czy Kia zdecyduje się na poważniejsze zmiany pod maską Rio. Bardzo prawdopodobne jest jednak pojawienie się w ofercie nowego trzycylindrowego, benzynowego silnika turbo T-GDI o pojemności 1 litra. W bratnim Hyundaiu i20 motor generuje 100 lub 120 KM mocy. Oprócz nowego silnika możemy się także spodziewać "lepszego prowadzenia, większej przyjemności z jazdy i niższego spalania". Na szczegóły musimy jeszcze poczekać.

Oficjalna prezentacja Kii Rio zaplanowana jest na Salon Samochodowy w Paryżu, który startuje 1 października. Produkcja rozpocznie się jeszcze w tym roku. Kiedy malucha zobaczymy w polskich salonach? Prawdopodobnie w marcu 2017 r.


Źródło: moto.pl

Image Image Image Image Image Image Image

Źródło: carscoops.com

_________________
Moderator nie nabija postów - Moderator ma wiele do powiedzenia.


Pią, 02.09.2016, 10:19
Profil

Postów: 797
Post Re: 2016 Kia Rio
Nie jest źle.
Takie małe BMW/Mercedes :wink:


Ostatnio edytowany przez Aveya, Pią, 02.09.2016, 13:53, edytowano w sumie 1 raz

Pią, 02.09.2016, 10:54
Profil
Moderator
Awatar użytkownika

Postów: 20830
Miejscowość: Łódź / Warszawa
Samochód: Fiat Delta 3
Post Re: 2016 Kia Rio
Podobała mi się poprzednia edycja, a i ta jest świetna. Zgrabna, wnętrze nie przytłacza, ma taki stonowany wdzięk. Fajny wyświetlacz między gałkami klimatyzacji.

_________________
Fanpage SamochodySwiata.pl || Mój Instagram


Pią, 02.09.2016, 11:10
Profil

Postów: 2400
Samochód: Grande Punto 1.2
Post Re: 2016 Kia Rio
Jak dla mnie wykonali krok wstecz, poprzednia generacja była odważniejsza i ładniejsza. Tak swoją drogą widać, że zaczynają też trochę kopiować Mercedesa, bo linia boczna bardzo przypomina aktualną A-klasę.


Pią, 02.09.2016, 11:44
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 8586
Miejscowość: Wrocław
Samochód: Włoski
Post Re: 2016 Kia Rio
Mi też poprzednia generacja bardziej przypadła do gustu :>
Nie jest źle na szczęście, fajne wnętrze w tak bogatej wersji :wink:

_________________
Alfa Romeo - la meccanica delle Emozioni
Dźwięk V6 Busso o poranku, jak espresso dla uszu!
La vita è troppo corta per non guidare italiano!

Why can't we just love everybody and judge them by the car they drive?


Pią, 02.09.2016, 14:47
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 870
Samochód: Citroen C5 2.0i 16v
Post Re: 2016 Kia Rio
Ta wygląda bardziej dojrzale, ale pokemoniasty styl jakoś bardziej pasuje mi do Kii. Poprzednia wg mnie wyglądała nowocześniej i dynamiczniej. Ta prezentuje się zbyt poważnie na tę klasę aut, chyba nawet bardziej od Polo. Kształty kojarzą mi się z Golfem, chyba przez gruby słupek. Jak ktoś napisał - nie jest zła, ale dla mnie z zewnątrz to wszystko. W środku też wizualnie dojrzała, ale tu już bardziej pozytywnie.


Pią, 02.09.2016, 21:07
Profil
Moderator
Awatar użytkownika

Postów: 23638
Miejscowość: Bydgoszcz
Samochód: Opel Astra II
Post Re: 2016 Kia Rio
ImageImage Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Źródło: carscoops.com

_________________
Moderator nie nabija postów - Moderator ma wiele do powiedzenia.


Sob, 17.09.2016, 11:06
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 7825
Miejscowość: Szczecin
Samochód: nazi hacz fwd pb
Post Re: 2016 Kia Rio
Fajnie, że wygląda jak mały hatchback, a nie vanowato jak Corsa czy Fiesta.

_________________
PB RWD jest wysoko


Sob, 17.09.2016, 16:28
Profil

Postów: 292
Post Re: 2016 Kia Rio
Chwilami myślałem, że to temat o nowym Hujdaju i30, bo trzeba przyznać, że przody i tyły obu aut są do siebie w jakiś sposób podobne. Nuda, jedynie wnętrze fajne, takie mazdowate.


Nie, 18.09.2016, 18:59
Profil
Moderator
Awatar użytkownika

Postów: 20830
Miejscowość: Łódź / Warszawa
Samochód: Fiat Delta 3
Post Re: 2016 Kia Rio
Ciekaw jestem, co Hyundai i Kia wymyślą w temacie kombi...?

_________________
Fanpage SamochodySwiata.pl || Mój Instagram


Nie, 18.09.2016, 21:32
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 3300
Post Re: 2016 Kia Rio
Bardzo fajne wnętrze, wg mnie jedno z najlepiej zaprojektowanych w tej klasie, z zewnątrz trochę za grzecznie przydałoby się więcej charakteru i może trochę mniejsze przednie lampy i tylne, ale ogólnie jest dobrze.

_________________
Cytuj:
okol napisał(a):
A juz IMO napewno lepsze niz obecne Bravo, ktore jest zupelnie nijakie.


Nie, 18.09.2016, 21:34
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 8586
Miejscowość: Wrocław
Samochód: Włoski
Post Re: 2016 Kia Rio
RR ltd Co. napisał(a):
Ciekaw jestem, co Hyundai i Kia wymyślą w temacie kombi...?

Myślisz, że zrobią kombi z Rio i i20 :?: Ciekawa alternatywa a dużej konkurencji u nas nie ma :wink:

_________________
Alfa Romeo - la meccanica delle Emozioni
Dźwięk V6 Busso o poranku, jak espresso dla uszu!
La vita è troppo corta per non guidare italiano!

Why can't we just love everybody and judge them by the car they drive?


Pon, 19.09.2016, 16:28
Profil
Moderator
Awatar użytkownika

Postów: 20830
Miejscowość: Łódź / Warszawa
Samochód: Fiat Delta 3
Post Re: 2016 Kia Rio
Cytuj:
Pod względem liczby lansowanych nowości rok 2016 miał być dla Kia Motors pracowity. I rzeczywiście takim się okazał. Do sprzedaży na rynku europejskim najpierw wszedł Sportage nowej generacji – a to najchętniej kupowana pozycja w całej gamie producenta. Potem do oferty dołączyła Optima kombi, która chce zwiększyć swoje szanse w nadal bardzo liczącej się na Starym Kontynencie klasie aut średniej wielkości.
A teraz koreańska marka lansuje unowocześnionego Carensa oraz Niro – czyli samochód skrywający hybrydową technologię napędową w "ubranku" crossovera.

Podczas trwającego salonu w Paryżu szeroka publiczność ma natomiast okazję poznać czwarte wcielenie Kii Rio. Zmiany w stylistyce nie są rewolucyjne, a raczej – ewolucyjne. W oczu rzuca się m.in. zmieniony układ reflektorów, modyfikacje atrapy chłodnicy oraz sama sylwetka nadwozia, która sprawia wrażenie lepiej wyważonej. To zasługa zabiegów w postaci wydłużenia maski silnika i zwisu przedniego, zwiększenia rozstawu osi do 2580 mm, wysmuklenia i wyprostowania słupka "C", a także skrócenia zwisu tylnego.

Wystrój wnętrza Rio zmodernizowano w zakresie wzornictwa i ergonomii użytkowania. Deska rozdzielcza odchylona jest ku kierowcy. Jej centrum zajmuje nowy system informacyjno-rozrywkowy z interfejsem HMI i ekranem dotykowym o przekątnej 5 lub 7" do obsługi audio, nawigacji i łączności ze światem. Dzięki takiemu rozwiązaniu panel centralny można było odchudzić z przycisków.

Rio numer cztery trafić ma na rynek w pierwszym kwartale 2017 – jako konkurent m.in. dla Skody Fabii, Renault Clio czy Opla Corsy. Ale to nie koniec koreańskich nowości. Jak udało się nam bowiem dowiedzieć, w roku przyszłym odbędzie się ponadto premiera nowego modelu typu SUV/crossover w klasie aut miejskich (segment Rio).

Sprzedaż tego właśnie auta Kii ruszyć ma według wiarygodnych źródeł w czwartym kwartale 2017.

samar.pl

_________________
Fanpage SamochodySwiata.pl || Mój Instagram


Pią, 14.10.2016, 9:19
Profil
Moderator
Awatar użytkownika

Postów: 20830
Miejscowość: Łódź / Warszawa
Samochód: Fiat Delta 3
Post Re: 2016 Kia Rio
Kia Rio 1.0 T-GDi Premium

Silnik 3-cylindrowy benzynowy turbo 998 cm3, 12V, 100 KM, 172 Nm. Skrzynia manualna 5-biegowa.
Rozmiary: 4,07 m/ 1,73 m/ 1,45 m.
Vmax: 188 km/h.
Bagażnik: 325l. Zużycie paliwa: cykl miejski / pozamiejski / mieszany: 5,2 / 4,1 / 4,5l/ 100 km


Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
www.automobile-magazine.fr

_________________
Fanpage SamochodySwiata.pl || Mój Instagram


Pon, 06.02.2017, 15:18
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 921
Samochód: DS3 '14
Post Re: 2016 Kia Rio
Styliści Kia i Hyundai chyba zostali zwolnieni, po naprawdę ciekawych (nie mówię, że ładnych) samochodach zaczynają tworzyć potworki bez krzty wyrazu :|


Pon, 06.02.2017, 16:56
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 8586
Miejscowość: Wrocław
Samochód: Włoski
Post Re: 2016 Kia Rio
Cytuj:
Za podstawowe wydanie zapłacimy 47 990 zł.

W zamian otrzymamy bazową wersję wyposażeniową M, oferującą w standardzie elektrycznie sterowane szyby przednie, elektrycznie sterowane lusterka, 6 poduszek powietrznych, radio z MP3, USB i Bluetooth i 15-calowe koła z kołpakami. Klimatyzacja jest, ale manualna. Chętni większe udogodnienie muszą wybrać droższą odmianę L wycenioną na 52 990 zł.

Oprócz klimy, wersja L może pochwalić się także światłami LED do jazdy dziennej, automatyczną klimatyzacją, automatycznymi wycieraczkami i 15-calowymi alufelgami. Ostatnią pozycję w cenniku stanowi topowy wariant XL, kosztujący co najmniej 61 990 zł. W tym wypadku wyposażenie nie daje jakichkolwiek powodów do narzekań.

W pełni LED-owe światła, podgrzewana kierownica i fotele, fotochromatyczne lusterko wsteczne, elektryczne szyby w tylnych drzwiach, tempomat, nawigacja i 17-calowe felgi aluminiowe. Opcjonalnie można zdecydować się na takie dodatki jak system wykrywający obecność pieszych, czy system ratunkowy, który poinformuje służby w razie wypadku.

Gama silników obejmuje trzy jednostki napędowe: dwa benzyniaki i jednego diesla. Rolę bazowego motoru pełni 85-konny, benzyniak o pojemności 1,2 litra. Chętni na więcej mogą wybrać 100-konny motor 1,4 dostępny z 6-biegową skrzynią manualną lub bezstopniową CVT. Fani diesli są natomiast skazani na 1,4-litrowy wariant o mocy 100 KM.


autokult.pl

Także 48K PLN za podstawową wersję :> Koreańczycy zaczynają się cenić :wink:

_________________
Alfa Romeo - la meccanica delle Emozioni
Dźwięk V6 Busso o poranku, jak espresso dla uszu!
La vita è troppo corta per non guidare italiano!

Why can't we just love everybody and judge them by the car they drive?


Pon, 06.02.2017, 19:09
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 3836
Miejscowość: SH
Samochód: Civic 1.8 VTEC
Post Re: 2016 Kia Rio
Jeszcze całkiem niedawno za taką cenę można było kupić przyzwoicie wyposażonego Cee'da.


Nie, 19.02.2017, 20:59
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 17 posty(ów) ] 


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 8 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
 cron

Wszelkie sugestie, opinie i uwagi proszę kierować na adres: administrator(at)samochodyswiata(dot)pl

Powered by phpBB3 © 2003-2018