Obecny czas: Czw, 28.03.2024, 9:43




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 18 posty(ów) ] 
Myjecie samochód zimą? 
Autor Wiadomość

Postów: 5
Post Myjecie samochód zimą?
Siemka. Zwracam sie z prosba o porade co do mycia samochodu zima. Jak wiadomo ostatnio ostre mrozy.sniezyce itp itd a co za tym idzie duzo soli ktora szkodzi autku.Ostatnio gdzies wyczytalem ze nie powinno sie wogole myc samochodu na mrozie chocby -2 ale jakos nie przemawia to do mnie. Zgodze sie ze nie powinno sie myc samochodu ciepla woda na mrozie bo to rzeczywiscie szkodzi ale chyba zeby splukac samochod karcherem i szamponem umyc to chyba mozna ;0 bo juz mam dosc patrzenia na swojego brudasa.

Moze wy macie jakies sposoby mycia autek zima ? czy myjecie tak jak zawsze ;0


Pią, 29.01.2016, 7:55
Profil
Moderator
Awatar użytkownika

Postów: 20830
Miejscowość: Łódź / Warszawa
Samochód: Fiat Delta 3
Post Re: Myjecie samochód zimą?
Ja myję, ale przede wszystkim sprawdzam prognozę pogody :P
Gdy zapowiada się chlapa, albo intensywne opady, to odpuszczam, ale jak jest pogoda jak dziś, na małym plusie i słonecznie, to myję, bo ciężko się do takiego brudasa nawet dotknąć...
I myję samochód rano, żeby nieco wysechł, a nie ma mroźną noc.

_________________
Fanpage SamochodySwiata.pl || Mój Instagram


Pią, 29.01.2016, 9:01
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 797
Miejscowość: Gliwice / Lubliniec
Samochód: Audi A4
Post Re: Myjecie samochód zimą?
Nienawidzę brudnego auta i najchętniej robiłbym to codziennie , od takie zboczenie. Ale było by to troche głupotą lecz w zimę staram sie to robic przynajmniej raz w tygodniu w zaleznosci od warunków pogodowych

_________________
Live ist brutal in zasadzkas


Pią, 29.01.2016, 14:09
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 303
Miejscowość: Warszawa
Samochód: Peugeot 306
Post Re: Myjecie samochód zimą?
Osobiście na mrozie staram się nie myć samochodu, bo najczęściej w zimie i tak zaraz się znowu ubrudzi, a nie ma co ryzykować że woda dostanie się w różne miejsca i zamarznie.

Chyba, że zaraz po umyciu mógłbym odstawić furę do garażu gdzie jest minimum 5 stopni - wtedy mógłbym się czasami na mycie zdecydować :)

_________________
Zapraszam na motoWahacz, gdzie znajdziesz testy samochodów i aktualności motoryzacyjne :)
https://motowahacz.pl/


Nie, 31.01.2016, 18:00
Profil
Moderator
Awatar użytkownika

Postów: 23638
Miejscowość: Bydgoszcz
Samochód: Opel Astra II
Post Re: Myjecie samochód zimą?
Myje miejsca narażone na rdzę w Oplach :twisted: A tak na serio, to jeśli już myję to w myjniach ręcznych po których później wycieram uszczelki i konserwuje je żeby móc następnego dnia dostać się bez problemu do auta.

_________________
Moderator nie nabija postów - Moderator ma wiele do powiedzenia.


Nie, 31.01.2016, 18:38
Profil

Postów: 52
Post Re: Myjecie samochód zimą?
Ja wystawiłem na deszcz (ze śniegiem :mryellow: , ale zawsze)


Czw, 04.02.2016, 15:42
Profil
Moderator
Awatar użytkownika

Postów: 8971
Miejscowość: ignorant motoryzacji
Samochód: hiszpański szajs
Post Re: Myjecie samochód zimą?
leona nie myłem ze dwa lata, aura sama robi swoje - zima ubrudzi, wiosenne deszcze umyją, leon poddaje się rytmowi przyrody

_________________
instalacje elektryczne bielsko-biała Czysciwo Bielsko pralnia dywanów puławy Domy Mieszkalne Pościel dla dzieci fan alfa romeo na wieki Moderator też człowiek - nabija posty i trolluje i ch*j


Pon, 14.03.2016, 21:00
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 552
Miejscowość: Tarnów
Samochód: Opel Astra G
Post Re: Myjecie samochód zimą?
Opla trzeba myć, żeby się nie rozkręcił z tym poddawaniem rytmom przyrody :twisted:


Wto, 15.03.2016, 15:18
Profil

Postów: 61
Post Re: Myjecie samochód zimą?
Dobry sposób na zaniedbany lakier i samochód,zimą też należy je myć,tylko wiadomo- nie podczas największych mrozów,chyba że mamy garaż lub myjnie podziemną w której będziemy myć auto,to zupełnie zmienia postać rzeczy. Oprócz samego mycia polecam też polerkę woskiem aby lakier po prostu lśnił.


Wto, 21.06.2016, 8:25
Profil

Postów: 9
Post Re: Myjecie samochód zimą?
O to aby samochód był czysty, należy dbać zawsze i bez względu na porę roku, wystarczy go regularnie myć. Wiadomo że nie podczas dużych mrozów, ale wystarczy plusowa temperatura, to samo zresztą jeżeli chodzi o czyszczenie wnętrza o którym często zapominamy.


Pią, 16.12.2016, 11:50
Profil
Moderator
Awatar użytkownika

Postów: 8971
Miejscowość: ignorant motoryzacji
Samochód: hiszpański szajs
Post Re: Myjecie samochód zimą?
mycie zimą szkodzi, sól w stanie stałym może cmoknąć w pompe moją blachę - teoria jedynie słuszna - auto ma zamarząć w grudniu i odtajać w marcu. Ogrzewane garaże czyli codzienna ciepła solanka to wyrok dla budy :D wiem bo zdarłem kilka bryk w garażu :mryellow: nie polecam. W skandynawskim kraju jakim jest Polska, auto ma zahibernować w grudniu i przebudzić się na wiosne - nic po drodze innego nie ma prawa mieć miejsca :!: Wszelkie mycia etc odpadają KATEGORYCZNIE, SKUTKI MYCIA W ZIMIE SĄ FAtALNE!!!!

_________________
instalacje elektryczne bielsko-biała Czysciwo Bielsko pralnia dywanów puławy Domy Mieszkalne Pościel dla dzieci fan alfa romeo na wieki Moderator też człowiek - nabija posty i trolluje i ch*j


Pią, 20.01.2017, 23:39
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 413
Miejscowość: CT/CGR
Samochód: stary
Post Re: Myjecie samochód zimą?
Dokładnie, ogrzewany garaż to najgorsze co może być. Ja w tą zimę tylko raz umyłem auto, ale tylko dlatego, że mi jakaś niewiasta po brudnym lakierze palcem powypisywała, że ją zastawiłem (co nie było prawdą : :lol: ) W sumie to pierwszy raz od 3 lat umyłem auto w trakcie zimy. Gdyby nie to, to mycie auta jedynie jak miałbym pewność, że mi całe wyschnie porządnie, co jest obecnie niemożliwe. Najlepiej jest porządnie umyć i zabezpieczyć przed zimą i równie dobrze po zimie. Jedyne co warto myć teraz to szyby.

_________________
Zimne ognie Twojego języka ślizgają się po skórce pieczywa...


Pon, 23.01.2017, 9:03
Profil
Moderator
Awatar użytkownika

Postów: 23638
Miejscowość: Bydgoszcz
Samochód: Opel Astra II
Post Re: Myjecie samochód zimą?
Myje i sprzątam w środku średnio raz w tygodniu bo mam taka możliwość i ...nie mogę patrzeć jak Opla rdza zjada :twisted:

_________________
Moderator nie nabija postów - Moderator ma wiele do powiedzenia.


Pon, 23.01.2017, 20:17
Profil

Postów: 75
Post Re: Myjecie samochód zimą?
Akurat ja nie widzę większych przeszkód pod warunkiem, że nie zostawimy samochodu po umyciu na dużym mrozie tylko wjedziemy do garażu, wtedy jak najbardziej ma to sens, nikt nie powiedział iż zimą mamy zaniedbać swój samochód, prawda?


Czw, 09.02.2017, 12:32
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 10
Miejscowość: Łódź
Samochód: Toyota Corolla
Post Re: Myjecie samochód zimą?
Oczywiście, że myję. Samochód musi być czysty.


Pon, 15.05.2017, 14:29
Profil
Moderator
Awatar użytkownika

Postów: 8971
Miejscowość: ignorant motoryzacji
Samochód: hiszpański szajs
Post Re: Myjecie samochód zimą?
Teraz po tych żółtym syfie z sosny to chyba trzeba auto ogarnąć

_________________
instalacje elektryczne bielsko-biała Czysciwo Bielsko pralnia dywanów puławy Domy Mieszkalne Pościel dla dzieci fan alfa romeo na wieki Moderator też człowiek - nabija posty i trolluje i ch*j


Śro, 24.05.2017, 16:21
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 5418
Miejscowość: Zagłębie Dąbrowskie
Samochód: Bravo T-Jet
Post Re: Myjecie samochód zimą?
Poczekaj do pierwszej burzy - elegancko ten syf usuwa. Sprawdzone info ;)

_________________
Alfa Romeo
Fabricca Italiana Automobili Torino

Fan włoskich samochodów od zawsze na zawsze


Śro, 24.05.2017, 21:18
Profil

Postów: 10
Miejscowość: Warszawa
Samochód: Ford Mondeo 2.0 Di
Post Re: Myjecie samochód zimą?
No ja staram się myć raz w miesiącu, choć trzeba patrzeć jakie mamy temperatury, bo jak ostry minus to szkoda blach i tyle. Tak samo myjnie to tyle chemii i szczególnie zimą trzeba uważać, lepiej myć samemu jak mamy oczywiście taką możliwość.


Pon, 30.10.2017, 20:24
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 18 posty(ów) ] 


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] oraz 18 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
 cron

Wszelkie sugestie, opinie i uwagi proszę kierować na adres: administrator(at)samochodyswiata(dot)pl

Powered by phpBB3 © 2003-2018