Forum dotyczące samochodów seryjnych, produkowanych obecnie (choćby w ilościach śladowych) bądź oficjalnie zaprezentowanych
Wyślij odpowiedź

2017 Lexus LS

Pon, 09.01.2017, 16:39

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

automobile-magazine.fr

Pojazd pokazany na salonie samochodowym w Detroit to piąta generacja flagowej limuzyny japońskiej marki, która zadebiutowała w 1990 roku z modelem LS 400.
Samochód powstał na nowej globalnej platformie GA-L przeznaczonej dla modeli luksusowych. Wynoszący 3125 mm rozstaw osi jest o 35 mm większy niż w wydłużonej wersji dotychczasowego LS. Do budowy auta zastosowane zostały między innymi blachy ze stali o podwyższonej wytrzymałości i stopy aluminium, co pozwoliło zmniejszyć jego masę o ponad 90 kg w porównaniu do poprzednika.
W wielodrążkowym zawieszeniu zastosowane są podwójne przeguby kuliste w górnych i dolnych wahaczach, co umożliwia precyzyjne przenoszenie najdrobniejszych ruchów, zarówno od strony układu kierowniczego, jak i nawierzchni drogi.

Dla nowego modelu LS został skonstruowany od podstaw 3,5-litrowy silnik V6 z podwójnym turbodoładowaniem, przy którego tworzeniu wykorzystano rozwiązania z firmowych doświadczeń w formule F1. Serce nowego LS rozwija moc jak przystało na flagową limuzynę: 415 KM i 600 Nm. Długi skok tłoka i jego optymalny stosunek do średnicy cylindra sprzyja sprawności spalania przy dużych prędkościach obrotowych oraz skuteczności podwójnego turbodoładowania, czego wyznacznikiem jest czas rozpędzania 0-100 km/h wynoszący około 4,5 sekundy wersji z napędem 4 x 4.

W nowym LS została zastosowana, po raz pierwszy w luksusowym sedanie, 10-stopniowa automatyczna skrzynia biegów, wcześniej debiutująca w LC 500. Jest to tradycyjna skrzynia z przekładnią hydrokinetyczną, jednak o czasach przełączania konkurujących z osiąganymi w układach dwusprzęgłowych.

Ponieważ nowy LS jest niższy od swych poprzedników, w wersji z zawieszeniem pneumatycznym po raz pierwszy wprowadzono funkcję ułatwienia dostępu do samochodu. Po odblokowaniu drzwi przy użyciu elektronicznego kluczyka samochód się nieco podnosi i odchylają się boczne wyprofilowania fotela, ułatwiając kierowcy zajęcie miejsca za kierownicą.

Samochód otrzymał pakiet bezpieczeństwa czynnego Lexus Safety System +, a także zaawansowany zestaw funkcji bezpieczeństwa z pierwszą na świecie intuicyjną detekcją pieszych sprzężoną z aktywnym reagowaniem układu kierowniczego. W razie wykrycia z przodu pieszego, z którym kolizja jest nieunikniona, LS automatycznie uruchomi hamulce i za pośrednictwem układu kierowniczego samoczynnie wykona manewr omijający, pozostając w obrębie obranego pasa ruchu. Kierowca jest ostrzegany za pośrednictwem opcjonalnego wyświetlacza projekcyjnego.

motofakty.pl

Re: 2017 Lexus LS

Pon, 09.01.2017, 18:26

Nie wiem czemu tak mocno trzymają się tej wielkiej paszczy - nie wygląda to dobrze. Ciekawe czy ogarną się szybciej niż Peugeot ze swoimi wielkimi ryjami :mryellow:

Re: 2017 Lexus LS

Pon, 09.01.2017, 20:31

A ja siedzę i się zastanawiam, czy przed pasażerem jest ekran, czy to tylko tandetne światełka?

Re: 2017 Lexus LS

Pon, 09.01.2017, 20:53

Nie podoba mi się obecny design Lexusa i ten LS nie jest wyjątkiem :/
Światła a la Zorro, no tego jeszcze nie było :roll:

Re: 2017 Lexus LS

Wto, 10.01.2017, 0:05

Szczerze nie spodziewałem się czegoś takiego. Troszkę mi szczęka opadła jak zobaczyłem :shock:

Jakoś po spyshotach i wizjach spodziewałem się czegoś bardziej stonowanego, jedynie z akcentami obecnych Lexusów. Oni natomiast poszli w dynamiczną, przerysowana bryłę z lekką tendencją do coupe, czego nie spodziewałbym się w tej klasie. Jaki to ma niski przód :o

Ej nie no naprawdę zrobili na mnie pozytywne wrażenie. Do tego auto wygląda lekko jak na tę klasę. Wnętrze ma fajny motyw z przedłużeniem i powyginaniem kratek od nawiewów (ostatnio cos producenci w ogóle lubią sie nimi bawić widzę), ale nie wszystko tam współgra - np. co to jest to przed pasażerem?

Dla mnie bryka genialna. Jedyne co bym może zmienił to klamki. Chcę ją zobaczyć w Lexusowej czerwieni :twisted:

Re: 2017 Lexus LS

Wto, 10.01.2017, 11:25

Z zewnątrz można się było spodziewać kolejnej paszczy Predatora - co kto lubi (ja nie lubię ;)). Wnętrze to natomiast rewolucja in minus. W niektórych miejscach stara się wyglądać nowocześnie, w innych klasycznie i stonowanie, w innych jeszcze brzydko (te ogromne pokrętła po bokach daszka za kierownicą były paskudne w LFA i są paskudne również tutaj).

Re: 2017 Lexus LS

Wto, 10.01.2017, 13:23

Jeżeli to przed pasażerem to wyświetlacz to dziwnie go przedstawili, a jeżeli nie to co to w zasadzie ma być?
Co do całego wnętrza to straszne zestawienie klasyki z nowoczesnością moim zdaniem. Przód już opisany wielokrotnie.. całość wygląda bardzo słabo

Re: 2017 Lexus LS

Wto, 10.01.2017, 14:52

To ma być najnowsza generacja ich flagowca? Nie spodziewałem się, że postawią na tak agresywną stylistykę. Jedyne co trochę rozczarowuje to wnętrze. Jakoś ta deska taka mało nowoczesna i elegancka.

Re: 2017 Lexus LS

Wto, 10.01.2017, 17:11

Dla mnie jest obłędny. Grill jest mega, jeśli chodzi o wzór. Tylko czeka na nasze europejskie rejestracje :3 meh... Świetne reflektory w formie litery Z.
Wnętrze super, deska robi na mnie ogromne wrażenie, świetne linie, dobrze że się pozbyli tej pojebanej myszki i dali touchpada. Jedyne co jestem na nie to te pokrętła nad kierownicą- wyglądają jak jakieś dziwne uszy.

Re: 2017 Lexus LS

Wto, 10.01.2017, 23:57

Mi też się podoba, Lexus konsekwentnie wprowadza swój własny styl i nie da się go pomylić z czymkolwiek innym. Na żywo będzie błyszczał i wyróżniał się z tłumu.

Re: 2017 Lexus LS

Śro, 11.01.2017, 9:24

Dodałem nieco informacji na temat nowego modelu w pierwszym poście.

Re: 2017 Lexus LS

Śro, 11.01.2017, 14:54

Zupełna zmiana stylu w porównaniu do poprzednika, który dość długo utrzymał się na rynku. Nowy model jak dla mnie wygląda świetnie, ten dynamiczny styl z wielkim grillem sprawdza się od IS, aż po tego LS. Czekam tylko na jakieś zdjęcie z ulicy no i inną wersje kolorystyczną deski bo ta zalatuje... emerytem ;)

Re: 2017 Lexus LS

Pią, 13.01.2017, 20:47

Mnie się bardzo podoba - do z pozoru przeprojektowanych świateł i grilla już się przyzwyczaiłem, a jak miałem kiedyś kontakt z NXem to się do niego dodatkowo przekonałem :) Nie jestem tylko przekonany do przesunięcia miejsca, w którym tylna szyba przechodzi w klapę bagażnika, bo samochód sprawia wrażenie, jakby poszedł minimalnie w kierunku nadwozia z Panamery albo 5GT, a w tej klasie klasyczne proporcje limuzyny są jak najbardziej wskazane :)

Re: 2017 Lexus LS

Śro, 18.01.2017, 10:26

To jak wygląda, to rzecz gustu. Najważniejsze jaki będzie w komforcie prowadzenia i jeździe, ale o tym przekonamy się jak gdzieś będzie można się nim przejechać. Z dotychczasowych doświadczeń mogę powiedzieć, że Lexusy są dobre pod tym względem, ale np. BMW (żeby porównywać podobne w cenie) zdecydowanie lepsze.

Re: 2017 Lexus LS

Sob, 21.01.2017, 1:57

Użytkownik MrWahacz zainspirował mnie do stworzenia "wizji" w Paincie, jak wyglądałby LS po usunięciu okienka w słupku C.
Tutaj zrobiłem podcięcie linii z dachu, ostatnio coraz częściej się widuje:
Image

Re: 2017 Lexus LS

Sob, 21.01.2017, 8:30

I teraz ma słupek jak z Infiniti...

Re: 2017 Lexus LS

Sob, 21.01.2017, 11:44

No w oryginale wygląda 3 nieba lepiej

Re: 2017 Lexus LS

Pon, 14.08.2017, 13:39

Zdjęcia z przedpremierowego pokazu w Krakowie

Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image

I oficjalne dane techniczne wraz z wyposażeniem:
Image
Image
Image

Więcej zdjęć oraz tekst: Lexus za ponad 5 mln zł

(c) KATALOG dla kierowców

Re: 2017 Lexus LS

Wto, 15.08.2017, 1:26

Jeeeeeeżu ale bym tym jeździł. Ten grill! To wnętrze! To wszystko!

Re: 2017 Lexus LS

Nie, 20.08.2017, 16:34

Niedawno miałem okazję się przejechać IS-em i było mega, a co dopiero LS - ideał jak dla mnie!
Wyślij odpowiedź