Obecny czas: Czw, 28.03.2024, 11:29




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 27 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
2017 DS7 Crossback 
Autor Wiadomość
Awatar użytkownika

Postów: 921
Samochód: DS3 '14
Post 2017 DS7 Crossback
28 lutego 2017 DS Automobiles zaprezentowało nowy model DS7 Crossback określany jako druga generacja Avant-garde DS.

Image

Image

Image

Image

Image
ź: dsautomobiles.co.uk

Samochód wyposażono w zaawansowany tempomat "DS Connected Pilot", połączony z asystentem zmiany pasa (do 180km/h) i systemem parkowania automatycznego.
Światła full led z sygnaturą DS z "sekwencją powitalną" (3 punkty świetlne obracają się o 180stopni)
Radar "DS Night Vision" widzący obiekty w ciemności, ostrzegający przed przeszkodami stałymi i ruchomymi na wyświetlaczu.
DS Active Scan Suspension czyli system monitorujący drogę przed samochodem w celu minimalizowania drgań i poprawie komfortu na nierównych nawierzchniach (biedny ten system będzie w Polsce :lol: )

Wymiary:
4,57 m długości
1,89 m szerokości
628l Bagażnik (?)

Trzy silniki benzynowe (130 KM do 225 KM) i dwa wysokoprężne (130KM i 180KM). Model DS7 będzie dostępny z systemem hybrydowym (Benzyna + 13khw bateria pod podłogą, łączna moc 300KM) pozwalający na pokonanie 60km na samym prądzie. Słabsze silniki wyposażone będą w 6 biegową skrzynię ręczną, mocniejsze 8 stopniowy automat. Podstawowa wersja ma kosztować ok 30tys euro najwyższy model Performance BRC 58tys.

Występuje w 5 wersjach wyposażenia: "Bastille", "Rivoli", "Faubourg", "Opera" i "Performance" oraz limitowanej do 2000 szt, "La Permiére".


Ostatnio edytowany przez Davin Wto, 28.02.2017, 15:02, edytowano w sumie 3 razy

Wto, 28.02.2017, 14:43
Profil
Moderator
Awatar użytkownika

Postów: 20830
Miejscowość: Łódź / Warszawa
Samochód: Fiat Delta 3
Post Re: 2017 DS 7 Crossback
Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
carscoops

_________________
Fanpage SamochodySwiata.pl || Mój Instagram


Wto, 28.02.2017, 14:54
Profil
Moderator
Awatar użytkownika

Postów: 23638
Miejscowość: Bydgoszcz
Samochód: Opel Astra II
Post Re: 2017 DS7 Crossback
Ludzie mają zachwycać się detalami tego auta sądząc po oficjalnych zdjęciach producenta ...szkoda tylko, że całość wygląda jak ulep ;) Nie jest taki jaki byśmy się spodziewali po sub-marce, która miała zaskakiwać ...mnie nie zaskoczył, nie zachwycił.

_________________
Moderator nie nabija postów - Moderator ma wiele do powiedzenia.


Wto, 28.02.2017, 16:48
Profil

Postów: 90
Samochód: Audi A6 3.0 BTDi
Post Re: 2017 DS7 Crossback
Z zewnątrz za mało agresywnie z przodu jak dla mnie, tył ok. Wnętrze świetne w każdej wersji, widać że nie oszczedzano na materiałach. Wyposażenie imponujące a ceny nak na premium więcej niż rozsądne.


Wto, 28.02.2017, 17:21
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 3300
Post Re: 2017 DS7 Crossback
auto dla geja albo kobiety :lol: niektóre detale az porazaja oczywiście negatywnie, calosc jak audi q5 z innymi lampami

_________________
Cytuj:
okol napisał(a):
A juz IMO napewno lepsze niz obecne Bravo, ktore jest zupelnie nijakie.


Wto, 28.02.2017, 17:43
Profil
Moderator
Awatar użytkownika

Postów: 24507
Post Re: 2017 DS7 Crossback
Dużo ciekawych detali, ale całość faktycznie nieco metroseksualna ;)

_________________
| pajacyk.plpolskieserce.pl | Kliknij raz dziennie. Codziennie.


Wto, 28.02.2017, 18:26
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 8586
Miejscowość: Wrocław
Samochód: Włoski
Post Re: 2017 DS7 Crossback
Ma mnóstwo ciekawych detali ale ogólnie, zgadzam się z innymi, że jest nijaki :?
IMO sama koncepcja SUVa została stworzona dla kobiet :wink: I ten, zdecydowanie spodoba się osobom które lubią detale i uważają, że diabeł tkwi w szczegółach :twisted:

_________________
Alfa Romeo - la meccanica delle Emozioni
Dźwięk V6 Busso o poranku, jak espresso dla uszu!
La vita è troppo corta per non guidare italiano!

Why can't we just love everybody and judge them by the car they drive?


Wto, 28.02.2017, 18:46
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 921
Samochód: DS3 '14
Post Re: 2017 DS7 Crossback
Detale są świetne, ale całościowo wyszło średnio, może to też kwestia koloru. Wnętrze jest genialne, poza tym dziwnym przyciskiem startDSstop i okręcanym zegarkiem na szczycie deski. Nie można zaprzeczyć, że ktoś naprawdę poświęcił sporo czasu na dobór kolorystki i tych "jubilerskich" elementów. Fakt nie każdemu się to spodoba, ale znajdzie na pewno sporą grupę odbiorców. Pozostaje czekać na kolejne DS "nowej generacji avant-garde", stawiam piwo, że kolejny będzie jakiś sportowy model w stylu E-tense połączonym z SM. :>


Wto, 28.02.2017, 20:54
Profil

Postów: 90
Samochód: Audi A6 3.0 BTDi
Post Re: 2017 DS7 Crossback
Dbałość o szczegóły jest nieprawdopodobna w tym modelu, kupiłbym ten samochód dla samego wnętrza...wstyd się przyznać ale moja a8 wygląda przy tym modelu biednie. Do tego kawał nowoczesnej techniki i intetesujące silniki. Jestem pod wrażeniem.


Wto, 28.02.2017, 22:41
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 870
Samochód: Citroen C5 2.0i 16v
Post Re: 2017 DS7 Crossback
Niestety spece z DS troszkę zawiedli. Z zewnątrz auto nie wyróżnia się niczym szczególnym. Owszem, ma bardzo ładne detale, szczególnie reflektory oraz tylne światła i dużą dawkę chromu. Podoba mi się też zwarta bryła. Ale nie mogę się oprzeć wrażeniu, szczególnie w tym kolorze, że całość mocno sili się na konkurencję z Ingolstadt, szczególnie w wydaniach Q3/Q5. Układ grilla i ogólnie pasa przedniego, tylna klapa, tylko z nieco innym wykończeniem. Linia boczna z kolei jest mocno podobna do ostatnich suvów Lexusa. Z zewnątrz jest to więc zbiór wielu ładnych detali, z których niestety niezbyt wiele wynika. Natomiast w środku auto prawie w ogóle mi się nie podoba. DS 5 był pod tym względem dużo ciekawszy. Nie wiem co myśleć do końca tym bardziej, jak Peugeot 3008 otrzymał takie fajerwerki wewnątrz. Ok, przeszycia i materiały również wydaja się b. ładne, ale przy wnętrzu 3008 i tak całość wypada blado. Najbardziej razi mnie ten trochę na siłę wpasowany w miejsce między wylotami wentylacji element (na zegarek).

No i ostatnia rzecz – zawieszenie. Spodziewałem się czegoś więcej niż kamery, którą posiadają dziś chociażby Mercedesy. Mam nadzieję, że za tym kryje się coś więcej, bo póki co nie objaśnili jego działania.


Wto, 28.02.2017, 23:03
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 973
Samochód: FR, IT
Post Re: 2017 DS7 Crossback
WOW. Mnie zaskoczył ten samochód, ale głównie wnętrzem no i techniką. To pierwsze to jakiś obłęd, wygląd petarda!!! Patrząc na 3008, wiemy że potrafią zrobić mega dobry jakosciowo wóz, więc zaskoczenia pewno nie będzie. Super guzik startera. :P Generalnie jaram się jak Łazienkowski w walentynki. A co do drugiego: 8-stopniowy automat- no w końcu PSA! Ileż można było czekać? Ta hybryda (tak BTW to plug-in będzie) wygląda całkiem obiecująco, czekam na testy jak to się będzie w rzeczywistości sprawdzać.

_________________
1999 Alfa Romeo 156 2.0 TS 155 PS
2015 Citroen C5 Tourer 2.0 HDI 163 PS


Śro, 01.03.2017, 0:41
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 921
Samochód: DS3 '14
Post Re: 2017 DS7 Crossback
MoonWalk napisał(a):
Niestety spece z DS troszkę zawiedli. Z zewnątrz auto nie wyróżnia się niczym szczególnym. Owszem, ma bardzo ładne detale, szczególnie reflektory oraz tylne światła i dużą dawkę chromu. Podoba mi się też zwarta bryła. Ale nie mogę się oprzeć wrażeniu, szczególnie w tym kolorze, że całość mocno sili się na konkurencję z Ingolstadt, szczególnie w wydaniach Q3/Q5. Układ grilla i ogólnie pasa przedniego, tylna klapa, tylko z nieco innym wykończeniem. Linia boczna z kolei jest mocno podobna do ostatnich suvów Lexusa. Z zewnątrz jest to więc zbiór wielu ładnych detali, z których niestety niezbyt wiele wynika. Natomiast w środku auto prawie w ogóle mi się nie podoba. DS 5 był pod tym względem dużo ciekawszy. Nie wiem co myśleć do końca tym bardziej, jak Peugeot 3008 otrzymał takie fajerwerki wewnątrz. Ok, przeszycia i materiały również wydaja się b. ładne, ale przy wnętrzu 3008 i tak całość wypada blado. Najbardziej razi mnie ten trochę na siłę wpasowany w miejsce między wylotami wentylacji element (na zegarek).

No i ostatnia rzecz – zawieszenie. Spodziewałem się czegoś więcej niż kamery, którą posiadają dziś chociażby Mercedesy. Mam nadzieję, że za tym kryje się coś więcej, bo póki co nie objaśnili jego działania.


Zawieszenie w połączeniu z kamerą ma do ok 5m przed sobą przewidywać swoją pracę. Cztery niezależne od siebie amortyzatory mają zmiennie utwardzać się i zmieniać swoją charakterystykę za pomocą płynu wewnątrz (przynajmniej tak to zrozumiałem z jakiejś francuskiej strony). Innymi słowy coś jak w Audi magnetic ride, bo chyba tylko na takiej zasadzie może to działać.


fotki z l'alsace:

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image


Śro, 01.03.2017, 7:34
Profil

Postów: 2400
Samochód: Grande Punto 1.2
Post Re: 2017 DS7 Crossback
Bardzo ciekawe wnętrze, szkoda że finalnie z zewnątrz wyszła chińska kopia Audi Q3/Q5.

Z tą ceną może jednak powalczyć, bo Q5 jest o wiele droższe w podstawowej wersji a bazowe Q3 za 30 tysięcy euro wygląda tak: ;)

Image


Ostatnio edytowany przez cobra Śro, 01.03.2017, 9:37, edytowano w sumie 2 razy

Śro, 01.03.2017, 9:33
Profil

Postów: 797
Post Re: 2017 DS7 Crossback
Ten plastikowy chromowany zegarek z aliexpress za 1.99 zł, przesyłka gratis? :lol: :lol: :lol:


Śro, 01.03.2017, 9:33
Profil

Postów: 90
Samochód: Audi A6 3.0 BTDi
Post Re: 2017 DS7 Crossback
Ten zegarek to taki awangardowy IWC z cenami od kilkunastu tysiecy w gore ;)


Śro, 01.03.2017, 16:01
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 8586
Miejscowość: Wrocław
Samochód: Włoski
Post Re: 2017 DS7 Crossback
cobra napisał(a):
bazowe Q3 za 30 tysięcy euro wygląda tak:

A podstawowy DS7 jak wygląda :?: :wink:
Może i Audi jest droższe ale ma, przez wielu "pożądane" 4 zera na grillu :>

_________________
Alfa Romeo - la meccanica delle Emozioni
Dźwięk V6 Busso o poranku, jak espresso dla uszu!
La vita è troppo corta per non guidare italiano!

Why can't we just love everybody and judge them by the car they drive?


Śro, 01.03.2017, 17:25
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 870
Samochód: Citroen C5 2.0i 16v
Post Re: 2017 DS7 Crossback
Davin napisał(a):
MoonWalk napisał(a):
Niestety spece z DS troszkę zawiedli. Z zewnątrz auto nie wyróżnia się niczym szczególnym. Owszem, ma bardzo ładne detale, szczególnie reflektory oraz tylne światła i dużą dawkę chromu. Podoba mi się też zwarta bryła. Ale nie mogę się oprzeć wrażeniu, szczególnie w tym kolorze, że całość mocno sili się na konkurencję z Ingolstadt, szczególnie w wydaniach Q3/Q5. Układ grilla i ogólnie pasa przedniego, tylna klapa, tylko z nieco innym wykończeniem. Linia boczna z kolei jest mocno podobna do ostatnich suvów Lexusa. Z zewnątrz jest to więc zbiór wielu ładnych detali, z których niestety niezbyt wiele wynika. Natomiast w środku auto prawie w ogóle mi się nie podoba. DS 5 był pod tym względem dużo ciekawszy. Nie wiem co myśleć do końca tym bardziej, jak Peugeot 3008 otrzymał takie fajerwerki wewnątrz. Ok, przeszycia i materiały również wydaja się b. ładne, ale przy wnętrzu 3008 i tak całość wypada blado. Najbardziej razi mnie ten trochę na siłę wpasowany w miejsce między wylotami wentylacji element (na zegarek).

No i ostatnia rzecz – zawieszenie. Spodziewałem się czegoś więcej niż kamery, którą posiadają dziś chociażby Mercedesy. Mam nadzieję, że za tym kryje się coś więcej, bo póki co nie objaśnili jego działania.


Zawieszenie w połączeniu z kamerą ma do ok 5m przed sobą przewidywać swoją pracę. Cztery niezależne od siebie amortyzatory mają zmiennie utwardzać się i zmieniać swoją charakterystykę za pomocą płynu wewnątrz (przynajmniej tak to zrozumiałem z jakiejś francuskiej strony). Innymi słowy coś jak w Audi magnetic ride, bo chyba tylko na takiej zasadzie może to działać.


Czyli praktycznie korzysta z rodzaju zawieszenia adaptacyjnego, z którego korzysta połowa samochodów (nawet kompaktowych) w dzisiejszych czasach i łączy to z kamerą z Merca. Niesamowity wybieg naprzód. Ehhh, może chociaż da to dobre efekty, chociaż wątpię, żeby było lepsze od AirMatica.

Kierownica bardzo fajna - nieprzeładowana przyciskami.


Czw, 02.03.2017, 8:17
Profil

Postów: 2400
Samochód: Grande Punto 1.2
Post Re: 2017 DS7 Crossback
Alfisti4ever napisał(a):
cobra napisał(a):
bazowe Q3 za 30 tysięcy euro wygląda tak:

A podstawowy DS7 jak wygląda :?: :wink:
Może i Audi jest droższe ale ma, przez wielu "pożądane" 4 zera na grillu :>


Będę wypatrywał aż się pojawi w konfiguratorze. ;) Nie powinno być jednak takiej tragedii, bo np. bazowa wersja DS4 nie wygląda biednie i nie ma super ubogiego wyposażenia.


Czw, 02.03.2017, 10:23
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 921
Samochód: DS3 '14
Post Re: 2017 DS7 Crossback
wersja podstawowa

Image

Image

Image

Image

ź:worldscoop.fr


Pią, 07.04.2017, 11:33
Profil
Moderator
Awatar użytkownika

Postów: 24507
Post Re: 2017 DS7 Crossback
W gruncie rzeczy zwykły kasztan

_________________
| pajacyk.plpolskieserce.pl | Kliknij raz dziennie. Codziennie.


Pią, 07.04.2017, 21:32
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 27 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
 cron

Wszelkie sugestie, opinie i uwagi proszę kierować na adres: administrator(at)samochodyswiata(dot)pl

Powered by phpBB3 © 2003-2018