Obecny czas: Pią, 29.03.2024, 11:54




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 26 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
2017 Volkswagen Arteon 
Autor Wiadomość
Moderator
Awatar użytkownika

Postów: 23638
Miejscowość: Bydgoszcz
Samochód: Opel Astra II
Post 2017 Volkswagen Arteon
I oto jest. Formalny następca modelu CC. Pozycjonowany powyżej Passata, traktowany przynajmniej przez VW jako auto premium. Rywalami wg. VW ma być ...Audi A5 Sportback czy BMW 4 Gran Coupe. Arteon zbudowany jest na płycie MQB i mierzy 4,862 mm przy rozstawie osi 2,841 mm, 1,871 szerokości oraz 1,427 wysokości. Arteon będzie dostępny początkowo z sześcioma jednostkami benzynowymi oraz wysokoprężnymi, zaczynając od 1.5 litra TSI o mocy 150 KM poprzez 2.0 litrowy oferowany w wariantach 190 KM, 280 KM. Diesle to 2.0 litrowe TDI o mocy 150 KM - 190 KM oraz 240 KM. Słabsze silniki będą łączone z 6-biegową manualną skrzynia, mocniejsze z 7 biegowym DSG, najmocniejsze wersje będą napędzane na 4 koła.

Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Źródło: carscoops.com

_________________
Moderator nie nabija postów - Moderator ma wiele do powiedzenia.


Pon, 06.03.2017, 20:24
Profil

Postów: 90
Samochód: Audi A6 3.0 BTDi
Post Re: 2017 Volkswagen Arteon
Z zewnątrz ok, w środku flaki z olejem.


Pon, 06.03.2017, 21:02
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 1259
Post Re: 2017 Volkswagen Arteon
Coś w nim mi nie gra, zwłaszcza patrząc z profilu - trochę jakby przód był za krótki, choć nie jest i trochę jakby dach był za wysoko, choć nie jest. Nie wiem jak to nazwać. Cieszę się, że VW zaczyna coś trochę kombinować z designem, choć osobiście nie przypada mi to auto do gustu.


Pon, 06.03.2017, 22:10
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 921
Samochód: DS3 '14
Post Re: 2017 Volkswagen Arteon
Zapowiadało się ciekawie, a jest jak zwykle :? Wnętrze pozostawię bez komentarza, bo równie dobrze mogłoby tak wyglądać w B6...


Pon, 06.03.2017, 22:18
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 973
Samochód: FR, IT
Post Re: 2017 Volkswagen Arteon
Mówcie co chcecie ja w tym widzę Megane GrandCoupe xD

_________________
1999 Alfa Romeo 156 2.0 TS 155 PS
2015 Citroen C5 Tourer 2.0 HDI 163 PS


Wto, 07.03.2017, 1:07
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 7825
Miejscowość: Szczecin
Samochód: nazi hacz fwd pb
Post Re: 2017 Volkswagen Arteon
Z zewnątrz fajny, a wnętrze stare, taki późny Kwaśniewski :>

_________________
PB RWD jest wysoko


Wto, 07.03.2017, 6:45
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 8586
Miejscowość: Wrocław
Samochód: Włoski
Post Re: 2017 Volkswagen Arteon
Z zewnątrz nuda, środek jak w Octavii no i oferować to z silnikiem 1.5 to śmiech na sali :roll: :wink:

_________________
Alfa Romeo - la meccanica delle Emozioni
Dźwięk V6 Busso o poranku, jak espresso dla uszu!
La vita è troppo corta per non guidare italiano!

Why can't we just love everybody and judge them by the car they drive?


Wto, 07.03.2017, 8:14
Profil

Postów: 2400
Samochód: Grande Punto 1.2
Post Re: 2017 Volkswagen Arteon
Szkoda, że VW boi się zaoferować odważniejsze wnętrze, bo z zewnątrz ładna buda.


Wto, 07.03.2017, 10:06
Profil
Moderator
Awatar użytkownika

Postów: 17291
Miejscowość: Darłówko
Samochód: Nazi-coupe 3.0 R6 Pb
Post Re: 2017 Volkswagen Arteon
Nawet robi pozytywne wrażenie jak na VW, na ulicy będzie zwracał uwagę, ma jednak dość dziwne proporcje, jak by od razu była to wersja przedłużona na rynek chiński.

_________________
To ucieleśnienie sportowego charakteru,dynamiki,zaawansowanej technologii i ponadczasowej funkcjonalnej elegancji,oznaczonym Biało-Niebieskim emblematem symbolizującym obracające się śmigło.Samochód tej marki posiadamy dla radości z jazdy

Broń
Masowego
Wyprzedzania


Wto, 07.03.2017, 14:13
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 7825
Miejscowość: Szczecin
Samochód: nazi hacz fwd pb
Post Re: 2017 Volkswagen Arteon
Alfisti4ever napisał(a):
oferować to z silnikiem 1.5 to śmiech na sali :roll: :wink:


A co z tego, że ma pojemność 1.5 jak nijak ma się to do osiągów dawanych silników o tej pojemności?? Czas się przyzwyczaić do nowych realiów.

_________________
PB RWD jest wysoko


Wto, 07.03.2017, 14:46
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 1889
Post Re: 2017 Volkswagen Arteon
Aż nie mogę uwieżyć, że to VW. Wygląda fajnie, ale wnętrze to samo co 20 lat temu, to trochę przesada.

_________________
Deszcze Niespokojne.

Mecze na żywo


Wto, 07.03.2017, 14:52
Profil
Moderator
Awatar użytkownika

Postów: 20830
Miejscowość: Łódź / Warszawa
Samochód: Fiat Delta 3
Post Re: 2017 Volkswagen Arteon
Widocznie stosują zasadę "less is more" :P

_________________
Fanpage SamochodySwiata.pl || Mój Instagram


Wto, 07.03.2017, 15:20
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 870
Samochód: Citroen C5 2.0i 16v
Post Re: 2017 Volkswagen Arteon
Rozśmieszyło mnie sportowe coupe premium z silnikiem 1.5 xD

Ale projekt bardzo udany, chyba najładniejszy VW ostatnich lat. Linia elegancka i sportowa zarazem. Wnętrze faktycznie mogłoby być ciekawsze, ale czas moim zdaniem pokazuje, że wnętrza grupy VAG starzeją się najwolniej jeśli chodzi o projekt :)


Czw, 09.03.2017, 19:49
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 1
Miejscowość: Zielona Góra
Post Re: 2017 Volkswagen Arteon
Zdecydowanie najładniejszy VW z zewnątrz. Na pewno zewnętrzny wygląd na plus

_________________
Przyczyny i objawy łupieżu pstrego, sprawdź jak go rozpoznać


Pią, 10.03.2017, 12:17
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 4465
Post Re: 2017 Volkswagen Arteon
Ja w takim wnętrzu czuję się znacznie lepiej niż we francuskich wodotryskach gdzie nie wiadomo na co patrzeć, albo co naciskać.

_________________
"Proste są dla szybkich samochodów, zakręty dla szybkich kierowców..."


Pią, 10.03.2017, 13:17
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 870
Samochód: Citroen C5 2.0i 16v
Post Re: 2017 Volkswagen Arteon
Kokpit 3008 w formie jest połowę prostszy jak ten tutaj, również uporządkowany, a do tego 20 razy ciekawszy i nowocześniejszy. Zrobiony ze smakiem, więc zarzuty o wodotryski są dla mnie bynajmniej nietrafione. Minusem jest skupienie całej obsługi na dotyku, ale nie powiedziałbym, żeby było to jakoś strasznie zagmatwane. Podstawowe funkcje są bez problemu dostępne, chociaż przeszkadza mi marna jakość wyświetlaczy i ich klatkowanie. Dotyk też nie dla mnie, ale VW takiego poziomu jeśli chodzi o połączenie dizajnu ze względną ergonomią i ciekawymi materiałami nie zobaczy prawdopodobnie nigdy.


Pią, 10.03.2017, 21:14
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 231
Miejscowość: Europa
Post Re: 2017 Volkswagen Arteon
Przecież nikt nie będzie zmuszany do zamawiania z silniczkiem 1,5 !


Sob, 11.03.2017, 12:03
Profil

Postów: 526
Samochód: Avensis D-4D/AveoLPG
Post Re: 2017 Volkswagen Arteon
Rules napisał(a):
Ja w takim wnętrzu czuję się znacznie lepiej niż we francuskich wodotryskach gdzie nie wiadomo na co patrzeć, albo co naciskać.

Pewnie nigdy nie siedziałeś w aucie które ma fajne wnętrze dłużej niż kilka miesięcy. Owszem jak jeździsz takim jednorazowon a nawet kilka tygodni to niektóre rozwiązania wydają się nie na miejscu, ale kupując auto korzysta się dłużej i cieszy taka bogata deska dopiero jak korzystasz już z niej z zamkniętymi oczami. Po kilku miesiącach taki VW robi się po prostu drętwy i smutny, a auto które na pierwszy rzut oka ma zbyt dużo przycisków zaczynasz doceniać.


Sob, 11.03.2017, 13:27
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 973
Samochód: FR, IT
Post Re: 2017 Volkswagen Arteon
MoonWalk napisał(a):
Kokpit 3008 w formie jest połowę prostszy jak ten tutaj, również uporządkowany, a do tego 20 razy ciekawszy i nowocześniejszy. Zrobiony ze smakiem, więc zarzuty o wodotryski są dla mnie bynajmniej nietrafione. Minusem jest skupienie całej obsługi na dotyku, ale nie powiedziałbym, żeby było to jakoś strasznie zagmatwane. Podstawowe funkcje są bez problemu dostępne, chociaż przeszkadza mi marna jakość wyświetlaczy i ich klatkowanie. Dotyk też nie dla mnie, ale VW takiego poziomu jeśli chodzi o połączenie dizajnu ze względną ergonomią i ciekawymi materiałami nie zobaczy prawdopodobnie nigdy.



Marna jakość ekranów? Obejrzałem kilkanaście/dziesiąt filmów z tymi wyświetlaczami w roli głównej i wszystko działało mega płynnie. Jeździłeś takim? Może to jakiś felerny egzemplarz? Pytam z ciekawości. Plus VW też ma wszystkie guziki dotykowe w stacji multimedialnej- jedyne fizyczne to te od nawiewów.

pierwszy lepszy test. IMO działa spoko
https://www.youtube.com/watch?v=ESbYjLO0mSE

_________________
1999 Alfa Romeo 156 2.0 TS 155 PS
2015 Citroen C5 Tourer 2.0 HDI 163 PS


Sob, 11.03.2017, 13:56
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 870
Samochód: Citroen C5 2.0i 16v
Post Re: 2017 Volkswagen Arteon
Miałem do czynienia z egzemplarzem pokazowym i tym z jazdy próbnej, chociaż w tym drugim raczej nie bawiłem się multimediami. Tu nie chodzi mi o płynność działania - to zresztą raczej nie zależy od ekranu, a od systemu. Chodzi mi o klatkowanie, jakby częstotliwość odświeżania ekranu miała jakieś 20kl/s. Szczególnie dotyczy to ekranu przed kierownicą, a najbardziej widać, jak przełącza się funkcje. Te bajeranckie zegary w postaci pierścienie wyglądają jak pokaz slajdów, a nie płynna animacja, a poza tym działają z nieprzyjemnym opóźnieniem.
Drugi zarzut to widoczność w słońcu - dosyć marna - oraz nienajlepsze kąty widzenia. Oczywiście z punktu widzenia kierowcy nie ma to znaczenia, ale jednak w aucie z taką kwotę oczekiwałbym czegoś więcej niż wyświetlacza o jakości tableta z Orange dorzucanego za 1 zł do każdej umowy... -.-


Nie, 12.03.2017, 9:57
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 26 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 7 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
 cron

Wszelkie sugestie, opinie i uwagi proszę kierować na adres: administrator(at)samochodyswiata(dot)pl

Powered by phpBB3 © 2003-2018