Obecny czas: Czw, 28.03.2024, 9:28




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 27 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
2017 Opel / Vauxhall Insignia / Holden Commodore NG 
Autor Wiadomość
Moderator
Awatar użytkownika

Postów: 20830
Miejscowość: Łódź / Warszawa
Samochód: Fiat Delta 3
Post 2017 Opel / Vauxhall Insignia / Holden Commodore NG
Już mamy wstępne pojęcie, jak będzie wyglądała nowa Insignia...
A dokładnie wersja Grand Sport czyli liftback.
Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Nowa Insignia powstała na nowej płycie podłogowej, co pozwoliło obniżyć obecną generację o 29 mm, poszerzyć rozstaw kół o 11 mm i osi o 92 mm, oraz odchudzić o 60 do 175 kg (w zależności od wersji). Projektanci deklarują, że mocno wzorowali się conceptem Monza.

Najwyższa wersja - OPC (a u Vauxhalla VXR) będzie dysponować 247-konnym 2.0-litrowym turbo PB, resztę jednostek napędowych poznamy wkrótce.

A poniżej - australijska mutacja. Jak nigdy w Australii, gama silnikowa rozpoczynać się będzie od benzynowej 2-litrówki sparowanej z 9-biegową skrzynia automatyczną. Następny w gamie będzie V6 3,6l o mocy 230 kW i momencie 370 Nm połączony z napędem AWD. Nie będzie już niestety V-ósemek...
Obecny model będzie od 200 do 300 kg lżejszy od poprzednika (oczywiście Commodore :) ). Z bajerów elektronicznych i udogodnień nowy model otrzyma (podobnie jak Ople i Vauxhalle): matrycowe LEDy, tylne siedzenia składane jednym ruchem, fotele z przodu i z tyłu oferujące podgrzewanie (w Australii???) i masowanie, system niwelujący hałas, system autonomicznego hamowania, system pilnujący pasa jazdy, system niwelujący efekt martwego pola, kamerę 360 st., system kontroli prędkości maksymalnej oraz adaptacyjne zawieszenie hydrauliczne.

Image

Image

Image

Image

Image

Image
carscoops.

_________________
Fanpage SamochodySwiata.pl || Mój Instagram


Śro, 07.12.2016, 14:04
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 296
Miejscowość: Wawa
Samochód: Picasso THP, Mazda 3
Post Re: 2017 Opel/Vauxhall Insignia Grand Sport/Holden Commodore
"Obecny model będzie od 200 do 300 kg lżejszy od poprzednika"

Nie dziwię się, obecny wieloryb waży 1800-1900 kg i ma 4,9 m długości. W środku zaś miejsca jak kompakcie.


Śro, 07.12.2016, 16:13
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 8586
Miejscowość: Wrocław
Samochód: Włoski
Post Re: 2017 Opel/Vauxhall Insignia Grand Sport/Holden Commodore
Szkoda, że wnętrze wzięli wprost z Astry :?
A tak w ogóle to jest liftback :?: :wink:
Grand Sport- To zaczyna być irytujące jak producenci wszędzie wciskają do nazwy "sport" (albo "coupe" jak w Megane Grandcoupe ) a ma to tyle wspólne ze sportem co jedzenie hot dogów na czas :roll:

_________________
Alfa Romeo - la meccanica delle Emozioni
Dźwięk V6 Busso o poranku, jak espresso dla uszu!
La vita è troppo corta per non guidare italiano!

Why can't we just love everybody and judge them by the car they drive?


Śro, 07.12.2016, 16:45
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 870
Samochód: Citroen C5 2.0i 16v
Post Re: 2017 Opel/Vauxhall Insignia Grand Sport/Holden Commodore
Cytuj:
Okej, jako sztandarowy hejter obecnej generacji Insyfnii spieszę hejcić również to!

Tylko, że nie bardzo jest coś hejcić.

W Insyfnii zawsze brakowało mi trochę zwiewności. Obecna generacja wygląda (i jest) jak bunkier na kołach. Co gorsza, nie przekłada się to na miejsce w środku. I liczyłem, że nowa generacja zyska trochę powabności Astry, trochę straci z ilości blach na rzecz szkła, może nawet optycznie ciut się skurczy.

A tu klops. Nowa Insyfnia wygląda co najmniej jak auto klasy E. Ale... optycznie stała się jakby niższa, dodatkowo urosła na długość, co spowodowało, że stałą sie o wiele smuklejsza. Dodatkowo - być może tylko w wersji OPC line - auto prezentuje się naprawdę jak z półki wyżej, wydaje mi się otrzymało taki szlif premium. Być może jest to spowodowane zapożyczeniami stylistycznymi z innych marek, które zauważyli już moi poprzednicy, a być może czarnym kolorem i wielkimi kołami. Nie wiem, ale auto mocno na myśl przywodzi mi wozy BMW, szczególnie trójkę GT.

I jak nie przepadam za BMW, w tym momencie to komplement. Mógłbym się przyczepić, że du*a nieco za wielka, że tylne światła nieco skopali (jeśli chodzi o wewnętrzny układ - ten biały fragment plastiku, pokrywający prawdopodobnie kierunkowskaz i światło wsteczne, jest dziwnie ucięty, trochę nie pasuje :C) i że kombi wygląda jak Optima SW, ale nie chcę, bo w sumie podoba mi się to co zrobili. Auto wygląda jednocześnie i mocarnie, i lżej/smuklej od poprzednika. Ciekawe jak będzie prezentowało się na balonie z 16-calówkami :D


Do mojego wywodu ze zdjęć szpiegowskich dodam, że wnętrze podoba mi się nieco mniej. Nie jest złe, bo w Astrze przypadło mi do gustu jak najbardziej, ale no właśnie - zbyt podobne do Astry. W kompakcie sie sprawdza (w porównaniu do Astry IV wnętrze nowej jest b. ładne i uproszczone), ale tu wydaje mi się trochę mało premium. Materiały na desce też nie wyglądają jakoś super, no ale jakie są w rzeczywistości to się dowiemy pewnie za jakiś czas.


Śro, 07.12.2016, 17:40
Profil
Moderator
Awatar użytkownika

Postów: 24507
Post Re: 2017 Opel/Vauxhall Insignia Grand Sport/Holden Commodore
smog napisał(a):
"Obecny model będzie od 200 do 300 kg lżejszy od poprzednika"

Nie dziwię się, obecny wieloryb waży 1800-1900 kg i ma 4,9 m długości. W środku zaś miejsca jak kompakcie.



Wszystkie Ople cierpiały na irracjonalną nadwagę, po Astrze czas na Insignie ;)

_________________
| pajacyk.plpolskieserce.pl | Kliknij raz dziennie. Codziennie.


Śro, 07.12.2016, 18:23
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 858
Post Re: 2017 Opel/Vauxhall Insignia Grand Sport/Holden Commodore
Po co robią Vauxhalla w obróbce graficznej na bazie Opla z kierownicą po lewej stronie? Tu już tacy idioci są co nie skojarzą że Vauxhall będzie tym samym co Opel? Czy dla nich trzeba znaczki na kierownicy zmieniać. W sumie trochę śmiesznie wygląda kierownica ze znaczkiem Vauxhalla po lewej stronie :D


Śro, 07.12.2016, 21:03
Profil
Moderator
Awatar użytkownika

Postów: 24507
Post Re: 2017 Opel/Vauxhall Insignia Grand Sport/Holden Commodore
Przecież GM od lat na sesjach tak oszczędzał ;)

_________________
| pajacyk.plpolskieserce.pl | Kliknij raz dziennie. Codziennie.


Czw, 08.12.2016, 19:10
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 973
Samochód: FR, IT
Post Re: 2017 Opel/Vauxhall Insignia Grand Sport/Holden Commodore
OPC będzie miało 250 koni? Tylko? Ja wiem że pewno będzie tak samo szybka jak obecne OPC, ale no proszę. :D

_________________
1999 Alfa Romeo 156 2.0 TS 155 PS
2015 Citroen C5 Tourer 2.0 HDI 163 PS


Czw, 08.12.2016, 19:47
Profil
Moderator
Awatar użytkownika

Postów: 20830
Miejscowość: Łódź / Warszawa
Samochód: Fiat Delta 3
Post Re: 2017 Opel/Vauxhall Insignia Grand Sport/Holden Commodore
Ice napisał(a):
Przecież GM od lat na sesjach tak oszczędzał ;)

Zdolny grafik zrobiłby galerię ze zdjęć Holdena ;)

_________________
Fanpage SamochodySwiata.pl || Mój Instagram


Pią, 09.12.2016, 9:21
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 1193
Miejscowość: sosnowiec/corby
Samochód: renault grand scenic
Post Re: 2017 Opel/Vauxhall Insignia Grand Sport/Holden Commodore
a sedan bedzie ? czy tylko liftback i kombi

_________________
www.societeturbo.wordpress.com @societeturbo


Nie, 11.12.2016, 0:05
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 629
Miejscowość: WESTSIDE
Post Re: 2017 Opel/Vauxhall Insignia Grand Sport/Holden Commodore
Nie ma to jak dać wielką tylną szybę bez wycieraczki...
W kombi calkiem spoko
https://youtu.be/ykrZVevGMw0

Bagaznik mniejszy niz w obecnej generacji...
"Bagażnik ma pojemność 490 litrów, czyli jest mniejszy o 10 litrów od obecnej generacji w wersji sedan i o 40 litrów od hatchbacka."
(C)
http://autokult.pl/29001,nowy-opel-insignia-grand-sport-2017-premiera

_________________
Skoda OII FL 1.4 TSI, Venga 1.4 DOHC, czerwony rower :)
było... Audi A3 8L FL 1.9TDI, Corsa B 1.2i LPG


Nie, 11.12.2016, 9:05
Profil
Moderator
Awatar użytkownika

Postów: 23638
Miejscowość: Bydgoszcz
Samochód: Opel Astra II
Post Re: 2017 Opel / Vauxhall Insignia / Holden Commodore NG
Najnowsze zdjęcia odmiany Sports Tourer. Zarówno w wersji Opla jak i ...Holdena ;) Pojemność bagażnika kombi to standardowo 520 litrów, po rozłożeniu siedzeń 1638 l co daje wzrost o 108 litrów w porównaniu do poprzednika.

Image Image ImageImage Image Image ImageImage Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Źródło: motor1.com

_________________
Moderator nie nabija postów - Moderator ma wiele do powiedzenia.


Pon, 06.02.2017, 8:29
Profil

Postów: 2400
Samochód: Grande Punto 1.2
Post Re: 2017 Opel / Vauxhall Insignia / Holden Commodore NG
Bardzo fajny ten kombiak, o wiele bardziej mi się podoba od limuzyny. Ciekawe czy w tej generacji miejsca w kabinie będzie nareszcie tyle ile oczekuje się po prawie 5-metrowym aucie.


Pon, 06.02.2017, 8:47
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 8586
Miejscowość: Wrocław
Samochód: Włoski
Post Re: 2017 Opel / Vauxhall Insignia / Holden Commodore NG
Zgrabnie wyszło, chociaż nie jestem fanem tej srebrnej listwy od oknami aż do lamp tylnych :?
Bagażnik 520 litrów to jakieś nieporozumienie :roll:

_________________
Alfa Romeo - la meccanica delle Emozioni
Dźwięk V6 Busso o poranku, jak espresso dla uszu!
La vita è troppo corta per non guidare italiano!

Why can't we just love everybody and judge them by the car they drive?


Pon, 06.02.2017, 16:34
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 921
Samochód: DS3 '14
Post Re: 2017 Opel / Vauxhall Insignia / Holden Commodore NG
Podejrzanie mały ten bagażnik jak na tak duże kombi :?: Liftback nadal wygląda ciężko, kombi dużo lepsze od obecnej generacji, wnętrze też na plus, wreszcie bez setki przycisków na środku.


Pon, 06.02.2017, 17:04
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 5418
Miejscowość: Zagłębie Dąbrowskie
Samochód: Bravo T-Jet
Post Re: 2017 Opel / Vauxhall Insignia / Holden Commodore NG
Przepraszam z OT ale dla mnie ostatni prawdziwy sedan od Holdena to ten :
Image
Image



Szkoda, że nie będzie już godnego następcy tego modelu. Może nie był najbardziej wyrafinowaną konstrukcją ale na żywo robi niesamowite wrażenie a przy przyśpieszaniu brzmi niesamowicie soczyście.

_________________
Alfa Romeo
Fabricca Italiana Automobili Torino

Fan włoskich samochodów od zawsze na zawsze


Pon, 06.02.2017, 20:47
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 870
Samochód: Citroen C5 2.0i 16v
Post Re: 2017 Opel / Vauxhall Insignia / Holden Commodore NG
Właśnie obejrzałem pierwszy test Insignii i o ile dotąd dla odmiany byłem pozytywnie do niej nastawiony, to zorientowałem się, że coś jest nie tak...

To auto nie ma szybki w słupku C :shock: Nie wiem, może Wy zauważyliście to wcześniej, ja nie zwróciłem uwagi - nawet nie pomyślałem o tym, że tam zamiast szybki może być zaślepka... Tym bardziej, że to całkiem spora przestrzeń i o ile z zewnątrz to jest dobrze zamaskowane, o tyle po prostu pozostaje niesmak gdy człowiek orientuje się, że to plastikowa zaślepka. Rozwiązanie baaaaardzo nie premium.


Ostatnio edytowany przez MoonWalk, Czw, 06.04.2017, 16:46, edytowano w sumie 1 raz

Śro, 22.03.2017, 23:05
Profil
Moderator
Awatar użytkownika

Postów: 20830
Miejscowość: Łódź / Warszawa
Samochód: Fiat Delta 3
Post Re: 2017 Opel / Vauxhall Insignia / Holden Commodore NG
Cytuj:
Ruszyła produkcja Insignii 2
Samochody wytwarza główna fabryka Opla w Russelsheim. Pierwsze egzemplarze nowej Insignii z produkcji seryjnej trafią do Polski, Danii oraz Niemiec.
Zamówienia na nową Insignię w wersji Grand Sport i Sports Tourer można składać od 16 lutego. Ceny na polskim rynku − od 99 900 złotych za liftbacka oraz od 103 900 zł za kombi. W bazowej wersji auto napędza benzynowe 1.5/140 KM, które współpracuje z 6-biegową skrzynią manualną.
Pierwsza generacja Insignii sprzedała się natomiast w liczbie łącznie około 940 000 egzemplarzy. To stawia ją na czwartym miejscu wśród bestsellerów marki Opel.

samar.pl

_________________
Fanpage SamochodySwiata.pl || Mój Instagram


Pią, 24.03.2017, 9:29
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 870
Samochód: Citroen C5 2.0i 16v
Post Re: 2017 Opel / Vauxhall Insignia / Holden Commodore NG
Hmm, ciekawe. Czyżby w Polsce tak nowa Insyfnia się spodobała?

W sumie nowa Astra mocno podciągła im sprzedaż. Mają teraz flow to niech korzystają.


Pią, 24.03.2017, 12:42
Profil
Moderator
Awatar użytkownika

Postów: 20830
Miejscowość: Łódź / Warszawa
Samochód: Fiat Delta 3
Post Re: 2017 Opel / Vauxhall Insignia / Holden Commodore NG
Cytuj:
20 milimetrów dodatkowego prześwitu oraz napęd na wszystkie koła z wektorowaniem momentu obrotowego, a także nowe pięciowahaczowe tylne zawieszeni. Oto flagowy Opel na terenowo

Czarne panele ochronne wokół całego nadwozia oraz srebrne osłony przedniej i tylnej części podwozia podkreślają surowy uterenowiony wizerunek tej rynkowej nowości. Klienci poszukujący jeszcze większej indywidualizacji mogą skorzystać z programu Opel Exclusive, przykładowo wybierając swój ulubiony kolor. Oprócz standardowych kolorów w ofercie pojawi się 15 dodatkowych lakierów dostępnych tylko w programie Exclusive. To jednak nie wszystko. Eksperci Opel Exclusive mogą odtworzyć dowolny odcień na podstawie próbki lub zdjęcia dostarczonych przez klienta. Kolejne opcje ekskluzywnej personalizacji to dodatkowe wzory obręczy kół i wersje skórzanej tapicerki.

Przedni pas nowej Insignii Country Tourer prezentuje się jeszcze okazalej niż w przypadku Sports Tourer. Wydatna panoramiczna osłona chłodnicy i wąskie reflektory optycznie poszerzają przód samochodu, a srebrna płyta osłaniająca podwozie obniża sylwetkę i podkreśla jej stabilność. Srebrna osłona podwozia i oprawy końcówek tłumika sprawiają, że nadwozie wydaje się jeszcze niższe i szersze niż w rzeczywistości.

Nowa Insignia Country Tourer została wyposażona w system bezkluczykowego otwierania samochodu i uruchamiania silnika. Ułłatwieniem przy załadunku jest także funkcja otwierania klapy bagażnika ruchem stopy, bez dotykania samochodu. Wystarczy wykonać odpowiedni ruch stopą pod tylnym zderzakiem, żeby klapa bagażnika sama się uniosła. Powtórzenie tego ruchu spowoduje zamknięcie klapy. W celu zwiększenia pojemności bagażnika do 1665 litrów, tj. o dodatkowe 130 litrów w porównaniu z dotychczasowym modelem, nowa Insignia Country Tourer została wyposażona w opcjonalną funkcję składania tylnej kanapy w proporcji 40/20/40. Zestaw tylnych siedzeń można złożyć za naciśnięciem przycisku znajdującego się w bagażniku. Standardowe relingi nie tylko podkreślają charakter samochodu, ale także zwiększają funkcjonalność kombi, którego dach można obciążyć dodatkowymi 100 kilogramami bagażu.


Image

Image

Image

Image

Image

Image
motofakty, carscoops

_________________
Fanpage SamochodySwiata.pl || Mój Instagram


Czw, 06.04.2017, 13:38
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 27 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 15 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
 cron

Wszelkie sugestie, opinie i uwagi proszę kierować na adres: administrator(at)samochodyswiata(dot)pl

Powered by phpBB3 © 2003-2018