Obecny czas: Czw, 28.03.2024, 23:38




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 7 posty(ów) ] 
2018 Opel Grandland X 
Autor Wiadomość
Moderator
Awatar użytkownika

Postów: 20830
Miejscowość: Łódź / Warszawa
Samochód: Fiat Delta 3
Post 2018 Opel Grandland X
Cytuj:
Oto kolejna nowość w szybko powiększającej się rodzinie oplowskich SUV-ów. Grandland pojawi się na rynku jesienią, a do jego atutów należy modna stylistyka oraz oferta przydatnych systemów wsparcia kierowcy.

Od strony stylistycznej Opel Grandland X wyraźnie nawiązuje do innych nowych modeli spod znaku srebrnej błyskawicy. Uwagę zwraca m.in. kształt atrapy chłodnicy z chromowaną wstawką podobną do akcentu z Insignii oraz wąskie reflektory LED z motywem podwójnego skrzydła.

Grandland mierzy od zderzaka do zderzaka 4477 milimetrów, a do tego dorzuca 1844 mm szerokości, 1636 mm wysokości oraz 2675 mm rozstawu osi. W zależności od ustawienia siedzeń bagażnik jest w stanie pomieścić od 514 do maksymalnie nawet 1652 litrów.

Na liście wyposażenia pojawią się takie udogodnienia jak m.in. adaptacyjny tempomat z funkcją wykrywania pieszych, automatyczne hamowanie awaryjne, monitoring poziomu zmęczenia kierowcy, asystent parkowania i kamera 360°, jak również ergonomiczne fotele z atestem AGR, kierownica i fotele z funkcją podgrzewania czy klapa bagażnika, którą można otwierać ruchem stopy.

Jako opcję do Grandlanda będzie można dokupić ponadto elektroniczny system Grip Control, który zwłaszcza w przypadku zastosowania opon błotno-śniegowych wyraźnie poprawia trakcję w różnych sytuacjach. Kierowca ma do wyboru pięć trybów jazdy. System dostosowuje rozkład momentu obrotowego na przednią oś, pozwalając nawet na buksowanie kół, gdy jest to konieczne. W egzemplarzach z automatyczną skrzynią biegów komputer koryguje także punkty zmiany przełożenia i reakcję przepustnicy.

Opel Grandland X pojawi się premiero na tegorocznym salonie motoryzacyjnym we Frankfurcie (14–24 września).

Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
samar.pl

_________________
Fanpage SamochodySwiata.pl || Mój Instagram


Śro, 19.04.2017, 14:58
Profil

Postów: 2400
Samochód: Grande Punto 1.2
Post Re: 2018 Opel Grandland X
Trochę za bardzo wygląda jak Astra na szczudłach, ale ładniej im wyszedł niż np. Crossland.


Śro, 19.04.2017, 15:54
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 9296
Miejscowość: ZS
Samochód: E39 & S203
Post Re: 2018 Opel Grandland X
Co oni z tymi nazwami? Jakiś pożegnalny cios w żebra od GM chyba.

_________________
locha lover


Śro, 19.04.2017, 20:15
Profil
Moderator
Awatar użytkownika

Postów: 23638
Miejscowość: Bydgoszcz
Samochód: Opel Astra II
Post Re: 2018 Opel Grandland X
Trzeba przyznać, że wygląda przyzwoicie choć mogli bardziej zróżnicować wnętrze bo mam wrażenie, że każdy Opel ma teraz takie :mryellow: Opel leci na fali Mokki, nie wiem jak u was ....mam wrażenie, że na ulicach mojego miasta jest wysyp tego modelu po liftingu ;) Nazwa, fakt Crossland, Grandland, Deutschland....a nie sorry ;)

_________________
Moderator nie nabija postów - Moderator ma wiele do powiedzenia.


Śro, 19.04.2017, 20:37
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 8586
Miejscowość: Wrocław
Samochód: Włoski
Post Re: 2018 Opel Grandland X
Nudny troszkę, zwłaszcza w porównaniu do 3008 z którym dzieli podzespoły :wink:

_________________
Alfa Romeo - la meccanica delle Emozioni
Dźwięk V6 Busso o poranku, jak espresso dla uszu!
La vita è troppo corta per non guidare italiano!

Why can't we just love everybody and judge them by the car they drive?


Czw, 20.04.2017, 15:55
Profil
Moderator
Awatar użytkownika

Postów: 20830
Miejscowość: Łódź / Warszawa
Samochód: Fiat Delta 3
Post Re: 2018 Opel Grandland X
Też tak to widzę...

_________________
Fanpage SamochodySwiata.pl || Mój Instagram


Pią, 21.04.2017, 9:34
Profil

Postów: 797
Post Re: 2018 Opel Grandland X
za to pewnie cena będzie o 10-15% niższa :mryellow:


Pią, 21.04.2017, 13:01
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 7 posty(ów) ] 


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
 cron

Wszelkie sugestie, opinie i uwagi proszę kierować na adres: administrator(at)samochodyswiata(dot)pl

Powered by phpBB3 © 2003-2018