Zdjęcia szpiegowskie i wizje modeli przedprodukcyjnych
Wyślij odpowiedź

SLR McLaren dla ubogich

Pon, 01.03.2004, 11:58

Mercedes wraz z firmą McLaren planuje produkcję nowego, mniejszego i nieco słabszego modelu. Nazywany wewnątrz koncernu P8 (a przez prasę motoryzacyjna SLR "lite") samochód byłby konkurentem Ferrari 360 Modena, Lamborghini Gallardo i Audi Le Mans. P8 alias SLR "Lite" jest potrzebny również z tego względu, że doskonale wypełniłby lukę w ofercie Mercedesa między modelami SL55 AMG i SLR. Silnik rozwijałby moc około 490 koni i byłby umieszczony z tyłu. Napęd przenoszony bedzie na koła tylnie. Mozliwa jest także wersja cabrio.


Image
Image

cartoday.com

Pon, 01.03.2004, 12:57

Nie rozumiem po co Mercedesowi to auto. Przecież wystarczy zrobić wersję SL 65AMG o mocy 500KM i po problemie. Zresztą ja nie rozumiem dlaczego tej wesji jeszcze nie ma, skoro jest już S 65AMG i CL 65AMG.

Pon, 01.03.2004, 13:44

Kolejne cudo techniki i krok w przĂłd tylko sÄ…dze tak jak Lord po co ?

Pon, 01.03.2004, 15:53

Sądze, że cel produkcji takiego samochodu to prestiż - nie oszukujmy się, ale bardziej prestizowy byłby taki model niż wspomniane S65AMG czy CL65 AMG. Jakie by one nie były, są wciąż produktami masowymi. A w przypadku tego modelu chodzi o prestiż. "Wtrącenie" się w produkcję McLarena od razu podnosi wartość - image tego pojazdu.

Pon, 01.03.2004, 16:00

A nie widzicie z przodu choć trochę Audi Le mans :wink:

Pon, 01.03.2004, 19:47

Hi!

Podoba mi siÄ™ i jestem na tak...

t.m.

Pon, 01.03.2004, 20:23

Dobra niech Wam będzie, niech go sobie produkują. Tylko dlaczego z tego powodu ma się nie pojawić SL 65AMG?? Jeden z najpiękniejszych modeli Mercedesa, który jest poziomowany wyżej od ochydnego CL ma od niego słabszy silnik. Nie rozumiem tej polityki. Choć pewnie sam Mercedes uważa, że taki szkaradek jak CL nie będzie w stanie zagrozić ich nowemu "bolidowi".

Wto, 02.03.2004, 8:03

Wydaje mi się, ze to jest tak: SL to coupe - cabrio, które mimo wszechobecnego luksusu jest jednak bardziej samochodem sportowym, może nawet wyczynowym. natomiast CL to mimo swoich sportowych cech, jest jednak modelem, w którym najwiekszy nacisk połozony został na luksus i komfort. Dlatego te dwa modele sa produkowane jednocześnie. A ten P8 to wyczynowiec jak juz powiedziałem, ale z "ekstrasami" w postaci niepowtarzalności i indywidualizmu - przez fakt produkowania przez AMG. Zreszta podobna sytuacja jest w przypadku innych marek - różnice między modelami są subtelne i raczej o charakterzee stricte marketingowych. Przykład? Modele Porsche - tylko jakis pasjonata jest w stanie odróżnić te wszytskie wersje 911 - tki...

Wto, 02.03.2004, 21:55

Ostro fajne autko.
Wyślij odpowiedź